Пациентки на клиника "Щерев" София и МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе - тема 5

  • 62 651
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 691
Денси, какви са бебенцата-момче и момиче или? Ами да-спирай, то 8 ч. трудно се издържа на стола, пък представям си като си бременна и то с близнаци ooooh! ooooh! ooooh!
Ходя, ходя- вече 2 месеца станаха и преминахме от тубарен фактор-към неизяснен стерилитет, защото ЦС показа отпушени тръби и така...стана съвсем интересно ooooh! ooooh! ooooh!

# 16
  • Мнения: 459
Момче и момиче  Hug Е поне това е добра новина за тръбите, ще продължавате да търсите причина или ще правиш втори опит?

# 17
  • София
  • Мнения: 16 691
Уау, Денси, супер...страхотно...най-хубавата комбинация Peace Peace Peace Ти вече си в 5-6 месец....еха...браво.....
Остава ми да направя имунологични изследвания и биопсия....всички други изследвания сме ги направили....ама следващ опит няма да е скоро.....

# 18
  • Мнения: 3 404
Относно ХАЛО-теста Kriki  може би знае повече понеже на нея й предложиха.

# 19
  • Мнения: 459
важното е че работите по въпроса, когато тогава стискам палци и ти желая двоен резултат на финала  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 3 860
  Animal Snail и аз с бавна стъпка тука  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 6 232
Хриси какъв е твоя план, посетихте ли Истанбул?
Тцъ  Blush Истанбул го отложих за другата година,ако се наложи. Ще си направя опита по Фонда,с PGD тук. Още повече,предпочитам да ни направят диагностиката в римската клиника,едно,че са най-добри в Европа и,второ,единствени правят изследване на пълната бройка хромозоми,което в нашия случай е по-доброто решение,при липса на конкретен дефект.

# 22
  • Мнения: X
ние все още не се правили хало теста, но ето това намерих за него

Hallo-sperm test
Тест за изследване на фрагментацията на ДНК в човешки сперматозоиди;

·         Базира се на различен отговор от ядрената ДНК на сперматозоида, в зависимост от вида й: интактна и неинтактна;
 
·         Сперматозоидите, чиято ДНК е фрагментирана не образуват “хало” или то е минимално.
 
·         ДНК уврежданията в сперматозоидите могат да бъдат една от основните причини при неизяснен стерилитет (Evenson et al.,1999; Larson et al., 2000);
 
·         При над 30% фрагментирана ДНК, възможността да настъпи бременност е по-ниска от 1%, независимо дали има АРТ процедура или естествен опит за репродукция (Evenson et al., Larson et al, 2000).
 
 
 
SCD (Sperm Chromatin Dispersion) или
Hallo-sperm test
 
 
Интересен факт:
 
·         Дори фрагментираните по ДНК сперматозоиди да се отстранят от общата популация в еякулата, ако техния процент е висок (над 30%), не се подобряват – нивата на бременност, качеството на ембрионите или процентът на спонтанните аборти.
 
·         Откритите ДНК нарушения в сперматозоиди от свежата проба са белег и за останалите “на пръв поглед” нормални сперматозоиди, че и те носят увреждания.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 860
Крики в такива случаи какво се препоръчва донор ли  Rolling Eyes и ако това най-честата причина за неизяснен стерилитет означава че може да е лош СДИ и при добра спермограма така ли  Rolling Eyes
Хриси стискам палци за този опит, ще ви следя да видя какво ще стане с ПИД-а, ти кога реши да правиш опита  Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 16 691
Значи хало-теста и СДИ-теста са еднакви. Най-добре е DFI да е под 15%, над 30% не е добре. Другия индекс е най-добре да е под 20%(той показва дали има опасност от спонтанни аборти)
Да, Лайла, може спермограмата да е добра, но СДИ-теста да не е. АКо СДИ-теста е лош се прилага схема: 5 дни семеизпразване, 2 дена въздържание и после се предполага, че ще са се подобрили показателите......но незнам дали конкретно в Щерев я прилагат тази схема....

# 25
  • София
  • Мнения: 6 232
Крики в такива случаи какво се препоръчва донор ли  Rolling Eyes и ако това най-честата причина за неизяснен стерилитет означава че може да е лош СДИ и при добра спермограма така ли  Rolling Eyes
Ние сме така-много добра спермограма,като бройки и подвижност,не толкова зле откъм морфология,но 32% ДНК фрагментирали. За съжаление,няма спасение от това,както се вижда и по ембрионите ни....или,по-скоро от резултатите от кратките ми имплантации. ДНК фрагментирали не могат да се изолират,за да оставят само читавите  Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 16 691
Хриси, а при прилагане на тази схема на семеизпразване, няма ли подобрение на резултата newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: X
Хриси при това положение донор ли предлагат лекарите, това ли е единственото решение

# 28
  • София
  • Мнения: 6 232
За сега сме на диагностика на ембриони,за да се убедя лично-после ще го мислим

# 29
  • София
  • Мнения: 3 860
Уффф аз сега съм си наумила друга глупост  Rolling Eyes Искам да ми проверяват нивата на прогестерона и естрадиола след трансфера защото според мен и там ми куцат нещата  Rolling Eyes не може всички да реват как им се спи и всякакви симптоми на висок прогестерон мен никога ама нищо ми няма, и с моята постоянна липса на овулация почвам да се чудя тази лигавица дали не е забравила какво трябва да прави  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт