Нападнаха ни гадините и пръсках с Айкън.

  • 122 420
  • 138
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2
Мъжът ми пръска днес навън с Айкън - тревна площ и един навес със места за сядане и каза че го изяли комарите ...., а уж пише че е против комари , кърлежи , мухи........ Shocked
 Очаквах повече ....

Айкъна е универсален инсектицид - наистина за всякакви насекоми. Обаче има някои особености в начина на обработка и местата и може да се наложи смяна на препарата.

Срещу комари на открито трябва друго и принципите на обработка са съвсем различни.

здравеите
току-що напръсках кухнята с айкън но дали правилно съм процедирала
шишенцето е 20 мл , продавача ми каза че е за 5 л вода
аз разтворих половината 10- мл в 2,5 л вода
напръсках пода защото имам проблем с мравки които си ходях по ламината най спокоино
но сега да чакам да исъхне ли ? виждам следи от мокро по ламината , няма ли опасност за него ?
иначе няма мирис , детето е навън ...после да мина отгоре с препарат за ламинат или ще разваля магията ?
дали въобще правилно съм го дозирала ?

Добре е дозата, може малко повече. Не минавай после с нищо върху пръсканото, че ще го измиеш. И крайния резултат да не е в твоя полза.

# 106
  • Мнения: 11
          Здравейте!
  Тази вечер докато си лежах на дивана и ме полази гадна, гнусна ДЪРВЕНИЦА... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
  Сигурна съм, че е това, защото вече имам опит   Sad с тях...А щом има една, тя със сигурност не е сама. Решила съм още утре да пробвам този препарат Айкон. Само, че едно нещо не ми стана ясно и тъй като в темата не е писано скоро дано има кой да ми отговори! Ще  съм ви много благодарна!  bouquet
  Та въпросът ми е:
 1. Мога ли да напръскам директно мебелите? (имам предвид дивана, фотюоила, секцията)
 2. Ако мога да напръскам мебелите след това трябва ли да се постарая да ги изпера по някакъв начин или така да ги оставя? В смисъл ако ги напръскам и после не ги "изпера" ще е безопасно ли за децата?
 3. Докато пръскам трябва ли да е затворено навсякъде?
 4. Докато съхне трябва ли да е затворено навсякъде?
 5. В кой момент по - точно трябва да проветря помещението?
 
 Още веднъж благодаря предваретелно, дано се оттърва от тях докато е време Rolling Eyes
   bouquet  bouquet    bouquet

# 107
  • Карлово
  • Мнения: 406
Аз не мога да се оттърва от пълчища мравки вече няколко месеца. Пробвах какви ли не препарати, но след седмица макс се появяват отново.
Та се чудя дали Айкън ще помогне срещу мравките? Благодаря за мненията!
Най - сигурното средство срещу мравки боракс (от аптеката ) и мед. Безвредно  и сигурно 1000%  Смесваш и поставяш там където минава пътя им в капак или малка съдинка.
П.П Сега четох, че било опасно за хората, така че ВНИМАНИЕ! Но е суперефикасно!

Последна редакция: пт, 05 юли 2013, 17:49 от тихерула

# 108
  • София
  • Мнения: 2
          Здравейте!
  Тази вечер докато си лежах на дивана и ме полази гадна, гнусна ДЪРВЕНИЦА... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
  Сигурна съм, че е това, защото вече имам опит   Sad с тях...А щом има една, тя със сигурност не е сама. Решила съм още утре да пробвам този препарат Айкон. Само, че едно нещо не ми стана ясно и тъй като в темата не е писано скоро дано има кой да ми отговори! Ще  съм ви много благодарна!  bouquet
  Та въпросът ми е:
 1. Мога ли да напръскам директно мебелите? (имам предвид дивана, фотюоила, секцията)
 2. Ако мога да напръскам мебелите след това трябва ли да се постарая да ги изпера по някакъв начин или така да ги оставя? В смисъл ако ги напръскам и после не ги "изпера" ще е безопасно ли за децата?
 3. Докато пръскам трябва ли да е затворено навсякъде?
 4. Докато съхне трябва ли да е затворено навсякъде?
 5. В кой момент по - точно трябва да проветря помещението?
 
 Още веднъж благодаря предваретелно, дано се оттърва от тях докато е време Rolling Eyes
   bouquet  bouquet    bouquet

Здравей,

1 - Не смао, че може, а е задължително хубаво да обработиш леглото, матрака, корпуса на леглото.
2 - Никакво миене на препарата, после няма какво да убива дървениците, а за децата е безопасно. Ежедневно употребяваме сериозно количество айкън и е доказано ефективен и безопасен.
3 и 4 и 5 - Отвори си по време на пръскането и не влизай, докато не изсъхне.

# 109
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Аз днес пак напръсках с Айкън, че оня ден видях една жива „приятелка“ до кафемашината.  Crossing Arms Очаквах пак да мета с лопати, но след като изсъхна и наместихме мебелите, не видях трупове. Явно си действа отровата от зимата, защото комшийката се оплаква, че има много у тях...

Последна редакция: нд, 04 авг 2013, 11:20 от Botten Mary

# 110
  • Мнения: 326
Ние днес се прибрахме от провинцията. нямаше ни сигурно 2 седмици.Поне мен  Rolling Eyes Не знам какво е ставало в блока, но в апартамента е като бомбоубежище за хлебарки. Лазят навсякъде, по храната, в кафемашината..олазили са и на детето леглото, дрехите. 
След 4 дни заминаваме пак и не знам за това време какво мога да направя и да не заваря след това същото.направо не мога да спя, лазят ми по стената  Sick

# 111
  • Мнения: 901
Може би са пръскали с нещо съседите ви. Значи и ти трябва да напръскаш с нещо. Хората казват, че Айкън помага, на мен ми помогна Дохлокс (малко е скъпичък в сравнение с Айкън, но активното му вещество е същото като на забранения в ЕС вече РегенТ) във вход, който гъмжи от хлебарки. През март го използвах, не съм намирала трупове, а просто от момента, в който го сложих изчезнаха, и все още сме чисти, с изключение на 1 умряла във ваната преди няколко дни, което ме кара да мисля, че е време пак да го приложа - входът наистина е гъсто населен с тези гадини, долу има пицария.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Вчера напръскахме с Айкън, против хлебарките. В друга тема го бяха споменали. И виждаме вече вирнали краката Simple Smile. Но го разредихме, както пише на опаковката, 20 мл. в 2 л. вода.
Дано на котарака му няма нищо. Той уж ги яде само, като се движат, но от доста време и това не прави.

# 113
  • Мнения: 0
Как е котарака? Дано и той не е пострадал.

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Simple Smile Котьо е добре. Не ги яде неподвижните. Сега е топло, прозорците са отворени и той е на лов за мухи.

# 115
  • Мнения: 0
Явно е по-умен от едно малко дете. Моя позната се оплакваше, че внучето иска да ги  лапа и затова не смее да пръска...
Наложи се да и дам координатите на приятеля на мъжа ми който пръска у нас. Е сега се хвали, че няма вече хлебарки.

# 116
  • Мнения: 335
Охх..и аз влизам в тази тема за жалост да се запиша.
За Регента мога да каже, че имаше ефект, но го спряха. Купувала съм този от Женския пазар, но той си е боклук и няма нищо общо с Регента и си мисля , че най-вероятно са сложили вътре каолин. Поне на това ми приличаше.
Тук в квартирата щъкат от кафевите хлебарки. Четох, но не разбрах-айкън или фронтлайн. Тук имаме заек, седи си в клетка и само вечер го пускаме. Дали ще е проблем за него, ако напръскаме или трябва да го махнем за малко. и друго не ми стана ясно-само ъглите се пръскат или навсякъде, дори и по пода? В София съм, от къде мога да ги взема-от ветеринарна аптека или от ХЕИ(то на Сливница ли беше)?
Другото- при родителите ми, в Стара Загора, е някакъв ужасТ вечер-наплив от огромни, гнусни черни гадини. Sick Вечер в банята, кухнята и мокрото помещение е смрад. А те нищо не правят. Не знам защо-сигурно не им се занимава.. Но имаме и котка- та ако напръскаме с един от двата (вие ще кажете кой е за предпочитане) дали няма да е опасен за нея.
Ще чакам за съвет. Tired

# 117
  • Мнения: 0
Разбира се, че от Женският пазар няма да ти продадат друго освен менте. Нали не мислиш, че циганите се интересуват от проблемите ни с хигиената Laughing
За избора между айкън или фронтлайн нямам опит, но айкъна си е отрова и може и да пострада заекът.
Ако искаш мога да ти препоръчам откъде да си вземеш отрова която действа като Регента имала подобен състав. Не знам какъв е състава, но при мен от години ми пръскат веднъж годишно с това и нямам кьорава хлебарка. Гарантирано не вреди и на домашни любимци, че в къщи е малка менажерия.
Ако те вълнува пиши на лични, че да не спамим.

# 118
  • Мнения: X
Фронтлайнът е магичен препарат - изчезват яко дим без трупове. Не би трябвало да навреди на заека, тъй като първото му предназначение е против бълхи за домашните любимци.

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Фронтлайнът е магичен препарат - изчезват яко дим без трупове. Не би трябвало да навреди на заека, тъй като първото му предназначение е против бълхи за домашните любимци.
Фронтлайн у нас нямаше ефект.

Общи условия

Активация на акаунт