Първокласници - набор 2005 - 6

  • 50 261
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 886
някои беше  питал дали ги има  МИЛАН  несесерите  в книжарница   ако някои иска мога да му кажа къде да намери да ми пише на лични  да му кажа  книжарницата   да не ме нападнат тук като реклама аз от години само там си  пазарувам  но   както питах за гумата с главно  Г  къде да я намеря   там не съм я виждала:(

# 736
  • Мнения: 2 171
Аз пък, малко сантиментално, му запазих първите тетрадки  Embarassed ето тук даже има част от тях https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3030005821569.2130464. … 561092&type=3
П.П. редактирам се, отключих го за малко  Embarassed

Страхотно! Много хубав почерк за първокласниче Heart Eyes
Като гледах снимките, се сетих че си взех една "азбука" - от едната страна на листа е изписана самата азбука. На гърба са класифицирани на: широки и тесни гласни звукове, съгласни, звукове без букви, букви несъответстващи на звук, сонори и беззвучни съгласни, които не образуват двойки. Взех също таблица за умножение - пак от едната страна е самата таблица, а от другата има примери за действия, намиране на неизвестно, свойства на операциите, ред на действията. От този тип помагала има също природногеографска и политическа карта на света, природногеографски карти на Европа и България, но си мисля, че е още рано за тях.

# 737
  • София
  • Мнения: 11 788
Спокойна много хубав почерк за първолак.
Астарта би ли споделила от къде си купила азбуката и таблицата за умножение?
Сега се сещам,че купих химикалка на Winx с таблицата за умножение.

# 738
  • София
  • Мнения: 6 149
Несесери на Милан съм виждала в Кауфланд, но те май още не са заредили ученически принадлежности.

# 739
  • София
  • Мнения: 3 909
Госпожата, която иска тетрадки с твърди корици е нашата. Сега, обаче като прочетох вашите коментари се замислих, че жената сигурно е имала предвид кориците да са от по - твърд картон. Такива вече и аз съм срещала по книжарниците Laughing.

# 740
  • Мнения: 2 113
някои беше  питал дали ги има  МИЛАН  несесерите  в книжарница   ако някои иска мога да му кажа къде да намери да ми пише на лични  да му кажа  книжарницата   да не ме нападнат тук като реклама аз от години само там си  пазарувам  но   както питах за гумата с главно  Г  къде да я намеря   там не съм я виждала:(
Аз питах, но съм във Варна, ако е някоя от веригите - пиши.

# 741
  • София
  • Мнения: 44 284
аз днес минах през джъмбо(по др повод) и взех неразливна чашка за  боички за 1,99, лекичка, не знам какво им е неразливното, но да има... и тефтерче, има мн симпатични особенно момичешки с мн твърди корици  от 1 до 4 лв общо взето.... имаше тетрадки комплекти по 5 бр по 1,50, но с тези меките гланцирани корици... картинки симпатични, леко бебешонски, но стават... подвързии разни също евтини ми се видяха, комплекти по 10 бр май по 1,99, папки в изобилие...за подвързии харесах и такъв тип http://plesio.bg/tetradki-c-69978465/tetradka-a5-17h25sm-50-list … iya-p-288593.html бр по 50 ст.... за тетрадки...но още се чудя прозрачна или такава по-добре...може би за тетрадките няма  значение всъщност...
И щях да питам нали само по математика и бълг. има такива тетрадки за писане първи клас, по др предмети не?
И общо взето нищо др не ми хареса, като за ученици... бяха пуснали и цяла серия неща на   gummy bear(от песента на рекламата, ако има диви фенове)

# 742
  • Мнения: 5 160
Angel_Dust, в такива подвързии тънките тетрадки ми плуваха, и сега имам 5 подвързии, които събират прах. Нямат други тетрадки - имат готови отпчетани, на които пишат- или А5 или А4 формат са. За А4 ходих с учебниците в книжарница (най-най-обикновена Simple Smile) и по всеки учебник налагахме да видим кое PVC облекло пасва. За някои не купих - нямаше, всеки учебник/ тетрадка е със собствени размери.
И затова - ще се повторя - но с фолиото "се родих". Винаги ми е под ръка рулото, и каквото има да се облича - става за 5-10 мин. И се виждат кориците;)

Учебник по математика
Размери      20.00 / 28.00 / 0.80 cm
Тегло      0.350 kg

Читанка
Размери      16.00 / 23.00 / 1.00 cm
Тегло      0.234 kg

Виж колко са разнородни.

# 743
  • София
  • Мнения: 44 284
аз фолио за учебниците ще купя със сигурност, за тетрадките си мислех да мина с по-лесното за поставяне Simple Smile ама ако ще хлопат няма нужда,а то предполагамфолиото дава някаква допълнителна плътност на  коричките?

Ти он лайн ли го купуваш или може да се намери и по книжарниците?

# 744
  • Мнения: 8 256
Блгодарности на тези, които посочиха моливи пишещи добре върху гланицарана хартия. Взех един комплект на Maped и го тествах на Бърборино-то. Чудесно пишеха. Досега винаги ни е било проблем вкъщи с какво да пишем върху гланцираните страници на списанието - фулмастери, моливи (два вида вкъщи), пастели - измъчена работа. Изобщо не ми харесваше как се получава. С тези моливи на Maped си решихме проблемите  Grinning

# 745
  • Мнения: 6 092
Angel_Dust доколкото помня миналата година от средата на август почти навсякъде имаше всичко за учениците :Джъмбо, Кауфланд,Карфур вероятно и Метро.Единственото което остава да избера е несесер.Другите неща се срещат в почти  всяка книжарница.

# 746
  • София
  • Мнения: 44 284
мда рано е още знам, но спец за тефтерчето съм доволна иначе   с такива твърди корици  под 10 лв  не бях видяла.... а тетрадките ми се видяха  доста евтини за това споделих Wink

# 747
  • Мнения: 5 160
Фолио - Т-маркет беше най-изгодно - по 15 септември го пуснаха на 0.79 лв. И така си и остана. Сега няма. Смятат, че ще имат зареждане - дано. Иначе е по 2лв средно рулото.
За тефтерче - така и не използваха - бяха на принципа - аз казах, вие каквото сте запомнили:) вторият срок започнаха да запомнят по-добре;). Носеше едно мини - да има да си драска или запише - (да, да, ама не) нещо.

# 748
  • София
  • Мнения: 44 284
не следва ли г-жата да записва в него, каквото трябва да стигне до родителя?

# 749
  • Мнения: 5 160
По принцип така пишат. В единични случаи - преписвали са на листче съобщение от дъската.
Всичко друго - устно - например какво ще им трябва за Домашен бит и техника.

Общи условия

Активация на акаунт