Някой друг да го дебнат така?

  • 24 961
  • 341
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз мразя да е мръсно или разхвърляно у дома.

Ох, като го чуя това и се чувствам някакси...абсолютна мърла.То и аз мразя, но мразя да чистя.
Въпрос на навици.
Не мразя да чистя, но не винаги намирам време.

# 16
  • Мнения: 2 510
Мен. Не успях да свикна с годините, но сега понякога ми липсва. Кой ще ме похвали!
В началото бях доста чувствителна на темата. Та сега започват с уговорката "Искам да ти кажа нещо, но няма да се сърдиш..." Лошото е, че ми го казват сутрин или в най- неподходящия момент.

# 17
  • Мнения: 1 252
Едно от нещата , които мразя е да чистя. И не чистя - мъжа ми се справя чудесно! Няма кой да ме дебне,  свеки знае , че сина й е чистик... Даже понякога го моли и у тях я гараж , я мазе да почисти. Аз готвя и мърся - той си чисти.

# 18
  • Мнения: 12 677
Не виждам смисъла от цялата тая вакханалия. Голяма работа, че някъде имало прах или мръсни чинии в мивката. Че и гости съм посрещала на разхвърляно. Ама и те са като мен, та не ме е страх, че после ще кажат Ау, каква мърла.

# 19
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Не виждам смисъла от цялата тая вакханалия. Голяма работа, че някъде имало прах или мръсни чинии в мивката. Че и гости съм посрещала на разхвърляно. Ама и те са като мен, та не ме е страх, че после ще кажат Ау, каква мърла.

Така си е.
Но на свекърва ми ще й стане кофти,ако знае че у нас не се поддържа в нормален вид.
А мама и леля ще кажат-видя ли,бяхме прави.
Та моята работа ни така,ни онака


# 20
  • Мнения: 481
За мен чистотата вкъщи е като обезкосмяването - колкото и да ми е неприятна процедурата....

# 21
  • Мнения: 12 677
Не виждам смисъла от цялата тая вакханалия. Голяма работа, че някъде имало прах или мръсни чинии в мивката. Че и гости съм посрещала на разхвърляно. Ама и те са като мен, та не ме е страх, че после ще кажат Ау, каква мърла.

Така си е.
Но на свекърва ми ще й стане кофти,ако знае че у нас не се поддържа в нормален вид.
А мама и леля ще кажат-видя ли,бяхме прави.
Та моята работа ни така,ни онака

Когато престане да ти пука, нещата ще се наредят.

# 22
  • Мнения: 780
През оная ми работа е кой, какво щял да каже, че не било достатъчно чисто и подредено.Като не им харесва-да заповядат да ми почистят и подредят.На драго сърце връчвам прахосмукачка и парцали...
Имах един случай.Баба ми и сестра и.Сестрата, в опит да ме похвали:
-Браво! Толкова хубаво подреден гардероб!
Веднага ми светна червената лампичка...

# 23
  • Мнения: 21 610
  като имаш чистачка, не е трудно:D Hug

  Аз обичам много да е чисто. За съжаление моите разхвърлят и цапат ужасно. Мъжът ми беше много прибран, но откакто се роди детето се изхайлази и той - ако види, че то си е зарязало чинийката, не я мие, а си оставя и той неговата.
 

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 11:42 от Iris04

# 24
  • Мнения: X
Аз мразя да е мръсно или разхвърляно у дома.

Ох, като го чуя това и се чувствам някакси...абсолютна мърла.То и аз мразя, но мразя да чистя.
преди месеци си взех прахосмукачка робот. Е, родих се. Пускам ръчната веднъж на 2 седмици, за да овършея някои по-трудни места, иначе Ро чисти ежедневно и вкъщи Е чисто. Оценявам го наравно с пералнята и сушилнята и чак се чудя, как съм живяла без него. През спестеното време бърша прах или - има какво още винаги, знаете... Та това за обичащите да им е чисто и мразещите да чистят, и аз съм от тях. Обичам да готвя, но чистенето ми е ужас. Вече има решения за всичко, в 21 век сме.
По темата - майка ми не ме дебне. Но пък се сродих с други хора, които не са по домакинската част, и усещам че оттам ще дойде нещо подобно, да видим....
Сина и мъжа ги уча, даже подвиквам понякога - не съм слугиня.... Ако искат слугиня, съм казала, да си наемат ... Върши работа, понякога, къде по-малко, къде повече. Приятелките обаче също ме бъзикат, синът ми бил голям чистофайник.. защото като си изцапа ръцете, веднага иска да ги измие. Човешката злоба край няма.

# 25
  • Мнения: 481
аз също съм доволна от прахосмукачката робот. Всеки ден я пускам в някоя стая, затова и при мен не се събира много прах.

# 26
  • Мнения: X
ами всеки ден я пускам в кухнята и коридора, но - общо взето всеки ден във всички стаи. Ами постоянно е пълен контейнера! Как да пропусна ден. Кухнята е по два пъти на ден в трохи /колкото пъти яде детето/, за коридора ви е ясно. Другите две стаи - ами събира и от тях. Най-рядко пускам в детската, понеже често подът е разхвърлян и не ни се прибира. Пести по 1/2 час на ден, а чистотата е гарантирана. Чистачка засега не мога да си позволя, но плотовете мога да си изчистя с освободеното време. И банята, то това остава, дефакто, мъжете уча да си прибират нещата, не е кой знае каква драма. И аз им прибирам понякога, без да прекалявам... Изместих темата, сори.

# 27
  • Мнения: 12 677
Сещам се една случка в младите си години - една колежка се оплаква, че имала гости до късно, сега като се прибере, ще трябва куп чинии да мие. Ние й съчувстваме, но една по-стара ни погледна с укор - какви сте такива жени, да си оставите чиниите, аз ако трябва до сутринта ще седя, но обичам всичко да ми е чисто и подредено. Та така ми звучат такива изказвания, сякаш някой обича да му е мръсно. Ама цяла нощ чинии да мия...

# 28
  • Мнения: X
Не виждам смисъла от цялата тая вакханалия. Голяма работа, че някъде имало прах или мръсни чинии в мивката. Че и гости съм посрещала на разхвърляно. Ама и те са като мен, та не ме е страх, че после ще кажат Ау, каква мърла.

Така си е.
Но на свекърва ми ще й стане кофти,ако знае че у нас не се поддържа в нормален вид.
А мама и леля ще кажат-видя ли,бяхме прави.
И?    Laughing
Какво от това?
Нали си е твоят дом, дали е разхвърлян или подреден, не е ли само Твоя работа?

Ама като почнете така да живеете с огромен ДОМнение, направо.....   Laughing

# 29
  • Мнения: 481
аз също изчиствам веднага след като си тръгнат гостите.
Не бих искала да стана сутринта и да заваря кочина. Sick

Общи условия

Активация на акаунт