Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 124
Апропо, да питам тези, които изключително рядко канят гости, защо?
Защото не ми се разправя!
Канейки гости, трябва да им сготвя, да им сервирам, да разчистя след тях. Не обичам да домакинствам просто. Не за друго.

Е, миналата седмица имахме гости, даже с преспиване. Не е като да не каня.

Като се замисля, само приятелите ни с къща и дворове повече приемат гости. Но винаги ядем скара на двора. Тоест и те гледат да вложат минимум усилия, за което ги разбирам прекрасно.

# 46
  • Мнения: 481
а аз каня гости доста често и нас съответно също често ни канят. Може би в това се корени разликата

# 47
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Холандци преди са ми споделяли, че не искат да ме измъчват, като ми идват на гости. Била съм по-дълго в кухнята, отколкото с тях.  Laughing За всички изминали години тук, се отучих от този навик.  Wink Почнах да приготвям по-лесни неща, помагат ми и най-важното: не е задължително масата да е отрупана със 101 неща, които няма да могат да бъдат изядени.

И аз като ходя на гости, винаги помагам.
Направило ми е впечатление, че рускините също се чувстват гости и не помагат. Слеж службите в  нашето манастирче, се събираме за обяд и все холандците са тези, които мият, подреждат, нареждат и т.н. Рускинките на винце и приказка.  Sunglasses

# 48
  • София
  • Мнения: 23 124
а аз каня гости доста често и нас съответно също често ни канят. Може би в това се корени разликата
Щом казваш.

Kalinka, ако питаш мен, рускините където и да са, са си все мързеливи.  Mr. Green Може би не всички, но представителната извадка е такава.

# 49
  • Мнения: 4 762
При присъствието на гости у дома зад барплота който умишлено създадох може да се видят доста чинии и чаши-отсервирани и чакащи да бъдат измити
В този ред на мисли не ми е особено приятно когато някой се бутне там за да им помага, все пак няма как хем да ги обгрижвам, хем и да мия

Порда итази причина когато съм на гости първо питам дали желаят да помогна и ако отговора е положителен се включвам

А какво ще кажете за домакините които ви канят на гости и ви нареждат какво да купите?
аз така или иначе винаги нося нещо за десерт, ама да ми кажат Елате на гости и купете уиски, безалкохолно и нещо за отсрани и като отида да има само минерална вода, ай сиктир Mr. Green

# 50
  • Мнения: 14 654

Kalinka, ако питаш мен, рускините където и да са, са си все мързеливи.  Mr. Green Може би не всички, но представителната извадка е такава.


Тъкмо се чудех да го спомена ли това наблюдение или не, защото сигурно има рускини, дето не са такива, но и моите впечатления са за страшни мърли и мързелани, които не поддържат нито себе си, нито дома си, а децата сами се отглеждат. Страхотия.

# 51
  • Мнения: 419
А какво ще кажете за домакините които ви канят на гости и ви нареждат какво да купите?
аз така или иначе винаги нося нещо за десерт, ама да ми кажат Елате на гости и купете уиски, безалкохолно и нещо за отсрани и като отида да има само минерална вода, ай сиктир Mr. Green
На мен ми е много удобно. Намирам го за нормално като ходя на гости да попитам какво да взема, ако не кажат, питам обичате ли еди какво си и ако пак не отговорят конкретно, купувам/приготвям по моя преценка. Същото важи и за у нас. Като попитат какво да взема, се уточняваме  обикновено за нещо за пиене, а и понякога в последния момент се сещам, че съм забравила нещо или определен продукт, който съм взела не е се е оказал хубав или не съм доволна от резултата като съм приготвила нещо и искам да го повторя и тогава поръчвам като идват да вземат конкретно нещо. А когато не сме се разбрали какво да вземат и носят нещо, обикновено го сервирам на тях или остава в нас за дълго време недокоснато, защото няма как гостът да знае точно нашите вкусове. Ето сега, ти носиш за десерт, но вкъщи десерти такива, каквито консумират повечето хора, ние не консумираме. Ако донесеш лясковско шампанско с някакъв плод, вече е друга работа.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 622
Много често се случва да нахлуе в кухнята някоя гостенка уж да помага,а всъщност иска да сподели нещо по женски.Отбивам обикновено атаките за помощ и си бъбрим докато си свърша работата.Поне си имам компания. Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 8 012
Рядко каня гости, изключая за кафе с близки приятели. Не ми е необходима помощ. Имам приятелка, която всеки път хуква да мие чашите, което ми е непривично при наличието на съдомиялна и 2 чаши за миене.
Смятам, че е по-удобно да се видим с приятелите на неутрална територия. Всеки яде, пие, каквото му харесва, никой на никого не принася и ако някой се умори, спокойно се прибира вкъщи.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Вие като сте на гости ставате ли да помогнете на домакинята при сервиране или отсервиране?
От друга страна, когато сте домакиня, оставяте ли гостите да ви помагат или ви е неприятно това?



По принцип - не. Гостите са си гости.

Аз обаче каня вкъщи често гости, но само много, много близки хора и в повечето случаи си помагаме /те на мен у нас и аз на тях у тях/  Mr. Green Нищо лошо не виждам в това. Още повече, че вече сме с деца. Един се грижи за храната и т.н. на децата, друг за ястията на големите, трети за напитките, четвърти помага да се оправи всичко, което децата са разхвърляли и т.н.

# 55
  • София
  • Мнения: 337
Много често имаме гости, често и ние ходим. Имаме малки деца и вечер предпочитам да сме с (на) гости, откокото на заведение, за да си останем колкото ни е приятно. На заведение, ако сме с децата предпочитам да е за обяд.

Не очаквам да ми помагат гостите и не обичам аз да шетам в чужда къща. Помощ предлагам на много близки хора (на майка ми, на сестра ми). Нямам отделна кухня, така че дори да трябва да сервирам (отсервирам) аз съм си в дневната с гостите и не се чувствам изолирана. За напитките отговаря обикновено мъжа ми. Ако сме се събрали на барбекю, пак мъжът ми е шефът  chef. Не са рядко и случайте, когато си поръчваме храна, когато сме с гости (особено, ако е в работен ден). Все пак сме се събрали да се видим и да си поговорим, а не да се въртим около скарата\печката.

При по-големи партита, слагам храната на плата, а с напитките оформям нещо като бар...като приключи партито, събирам плата, салфетки и т.н. в голям чувал и на боклука, а чашите трупам в миялната и готово.

# 56
  • Мнения: 4 841
Апропо, да питам тези, които изключително рядко канят гости, защо?

Защото домът е мястото, където ходим по гащи, пърдим, оригваме се, бъркаме си в носа, и като ходим до тоалетната оставяме вратата отворена или влизаме по двойки, за да не си прекъсваме разговора  Sunglasses

# 57
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Kalinka, ако питаш мен, рускините където и да са, са си все мързеливи.  Mr. Green Може би не всички, но представителната извадка е такава.


Тъкмо се чудех да го спомена ли това наблюдение или не, защото сигурно има рускини, дето не са такива, но и моите впечатления са за страшни мърли и мързелани, които не поддържат нито себе си, нито дома си, а децата сами се отглеждат. Страхотия.
Ххах какво противорчие  Laughing в една тема точно обратното се спрягаше т.е. че са пудри/поддържани , че са домакини и като квачки над децата си  Mr. Green

Стига с тези  крайни категоризации , смешно е  Wink Хората са различни  Peace


# 58
  • Мнения: 5 462

А какво ще кажете за домакините които ви канят на гости и ви нареждат какво да купите?аз така или иначе винаги нося нещо за десерт, ама да ми кажат Елате на гости и купете уиски, безалкохолно и нещо за отсрани и като отида да има само минерална вода, ай сиктир Mr. Green
Оооо и аз имам такива познати , винаги нещо са забравили да вземат и звънят да ми изброят пътувайки към тях какво да купя .
Като после естествено на никой от тях не му минава през ума , че това струва пари които не съм длъжна аз да  плащам.
Все нещо са забравили да купят , я салфетките им свършили , я олио ... ай сиктир .
Много се дразня на подобни тарикатлъци.
Като ми идват на гости всичко си организираме с мъжа ми и никога не ми се налага да моля някой за нещо .Магазини има бол , като тя е заета с готвене и т.н. има мъж който може да прескочи и да купи забравеното .

# 59
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Апропо, да питам тези, които изключително рядко канят гости, защо?
Защото не ми се разправя!
Канейки гости, трябва да им сготвя, да им сервирам, да разчистя след тях. Не обичам да домакинствам просто. Не за друго.

Peace
И аз съм така  Tired вместо да се кефя се натоварвам,изнервям   Rolling Eyes
Майка (рускиня) ми обратното т.е. не като да не съм научена , до човек си е  Rolling Eyes
Измислила съм решение - кетеринга  Grinning т.е. не всичко аз да приготвя/сготвя . Не ме натоварва чистенето оправянето след гости  Grinning а готвенето , приготовлението ми е уф ...... бърррррр

Общи условия

Активация на акаунт