Разширени Пори на лицето

  • 7 797
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Знам че тази тема се повтаря, но искам да ми дадете съвети точно за моята кожа! Аз съм момиче на 15г и кожата ми е смесена в Т-зоната е мазна  а извън нея е суха, излизат ми от време на време пъпки, но се справям с тях. Имам много черни точки и РАЗШИРЕНИ ПОРИ. Е да не са много дълбоки, но достатъчни да се забелязват от 20м. Моля дайте съвети,кремове,маски, процедури каквото и да е но да се справя с разширените пори. Чувала съ че от сериите диамантеномикродермабразио има ефект но до сега съм си правила само веднъж. Благодаря ви предварително ще чакам вашите компетентни отговори ! Simple Smile

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
За траен резултат - козметик. Иначе аз също съм с разширени пори по Т-зоната. напоследък се справям с комбинация от ексфолианта на ЛИДЛ и почистваща маска на Клеопатра. В контейнерче съм ги смесила и ги ползвам като гел за лице. Доволна съм, за парите които давам ефекта е наистина добър.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря ти за бързият отговор ще пробвам и аз ... ,а с нещо прикриваш ли ги когато излизашна вън и ако е да би ли ми казала с какво, защото се опитвам с фон дьо тен ,но ефекта е първите 30 мин после се омазнява лицето и порите си личат още повече.. Simple Smile

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ами на мен ми ги свива достатъчно, че да не си личат особено. Иначе фон дьо тен не ползвам нокога. Може малко крем и после леко с пудра. Напоследък се замислям за ВВ крем. Забравих, има едно лосионче за лице - винаги го хваля  Mr. Green на Мелмак, което също свива порите, но после иска крем, че изсушава кожата.
http://apteka.framar.bg/30061041/%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%BC%D0%B0% … D0%B2%D0%B5%D0%BD

# 4
  • Мнения: X
И аз имам същия проблем, но при мен е по почти цялото лице и съм на 26 години. Имам голям опит с разраняване и оправяне на кожата на лицето  Mr. Green, затова ще ти кажа следното:

 1. Порите ти не личат от 20 метра. Не личат и от 2 метра. Всъщност, не личат и от 20 сантиметра и единствено в твоите очи са "големи", "чудовищни" и т.н. Никой не ги забелязва така, както ти си ги виждаш.

 2. Не се изкушавай да ги стискаш ежедневно, за да премахнеш насъбралия се себум и прах. Може да ги побутваш леко да речем веднъж седмично след парна баня, но без да насилваш кожата и веднага след това сложи маска (аз ползвам с хума или Magnaminty на Lush - имат магазин в София). Има голям риска да се разширят още повече, ако стискаш грубо или не слагаш маска.

 3. Използвай добър ексфолиант, за да премахваш мъртвите клетки и за да не се пълнят порите толкова бързо. Аз използвам тоалетни трици от кестен, орехови черупки, черешови костилки или бадемови черупки, Струват около лев пакетчето, но внимавай, много са силни, не претърквай!

 4. Добър козметик. Ако оставиш порите да се "пълнят" без да ги почистваш, също има вероятност да се разширят с времето, макар и не толкова много, ако стискаш грубо кожата си.

 5. Подходяща козметика. Не се хвърляй на силно изсушаващи продукти, колкото и да ти се струва, че работят добре в началото. Никога не слагай на лицето си тоници или лосиони с много алкохол. Ако използваш домашни пилинги, като този http://apteka.framar.bg/30020410/%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA- … D0%B5%D0%B9%D0%B4, винаги слагай малко и използвай слънцезащита на другия ден. Аз вече не използвам такива продукти, защото ми изсушават кожата и състоянието ѝ след това е по-лошо, отколкото преди. Всекидневно почиствам с Coalface на Lush, като преди това свалям грим или прах с мицеларната вода Sebium на Bioderma.

 6. Прикриване. Използвам серум Pore Refiner на Bioderma, но за него съм чувала противоречиви отзиви - или работи добре, или изобщо не работи, така че не знам как ще е при теб. Серумът сякаш свива порите и контролира омазняването, но ефектът е само докато ти е на лицето Crazy За специални случаи слагам силиконова база и мъничко фон дьо тен, но внимавам да не си личи, че имам нещо на лицето си. Не го товаря всеки ден, защото порите се отпускат и язък за всички грижи.

 Досега не съм чула типът кожа да се променя драстично, така че по-добре, просто започни да харесваш кожата си такава, каквато е Wink

 С две думи, най-доброто, според мен, е да се опиташ да поддържаш кожата си чиста, без да я товариш излишно с козметика и без да я пресушаваш. Така ще има и по-добър тен, а порите ще се забелязват много по-малко.
 

# 5
  • София
  • Мнения: 923
аз съм с мазна кожа, супер чувствителна и разширени пори, ползвам серията нормадерм на виши, дневен крем измиващ гел за лице и фондьотена нормадерм тент, супер доволна съм, вярно не са евтини, но резултата е по цял ден матова кожа без разширени пори  Peace

# 6
  • Мнения: 2
Благодаря ви ! Ходя всеки месец на почистване при козметик , и не си товаря лицето с фон дьо тен а просто слагам крем за лице с цвят... за bb кремът аз съм го ползвала и не съм доволна на мен лично ми стои на петна.. но зависи много и от кожата де ... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5

Моята кожа е същата - много е неприятно, но с редовните посещения при козметик и правилно подбрани продукти за съответния тип кожа, мисля че ще успееш да се справиш с проблема.
Аз използвам продуктите на LIERAC и по специално това лосионче ЛИЕРАК МАТ ХРОНО МАТИРАЩ ЛОСИОН 150 мл.. По-скъпичко е, но има страхотно въздействие върху кожата на лицето ми.
Защо не се консултираш с дерматолог, той най-добре ще те информира според мен?

# 8
  • София
  • Мнения: 5 549
Хайде и аз в клуба.Засега не съм открила нещото,което трайно да ги заличи,явно ще си ги нося,но овладявам положението някак си.Кожата ми лятото е смесена.
 Старая се да посещавам козметик на месец и половина-два веднъж,установила съм че така е най-добре за кожата ми.
 За почистване веднъж (два пъти максимум) седмично ползвам Coal face от Lush,ползвам го рядко защото много ми изсушава кожата,но пък този въглен много добре изсмуква насъбралата се мръсотия в порите,свива ги за кратък период от време.Хумата също дава добри резултати,но ми изсушава още повече.
 Серумът от който видях действително свиване,докато ми е на лицето е Идеалиста на Естее Лаудер.

Общи условия

Активация на акаунт