Италия, тема 126

  • 24 780
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 765
Десита, много смешно звучи клетва за ит. гражданство баш на 4 юли  Laughing

аз чистосърдечно си признавам, че гражданство поисках и взех след раждането на голямата по една сигурно тъпа, но за мен основателна причина. понеже нищо не се знае в този живот, в случай на развод, предпочитах да сме на еднакви позиции  Rolling Eyes

И аз това си помислих, за 4-ти юли  Laughing.

Иначе, хм, тази параноя удря някакво слабо място у мен. Хваща някакъв дикиш демек. Но аз винаги съм си мислила, че съм майката, тъй че, справедливо или не, бих имала много по-големи шансове.

На сутринта се събуждахме аз почти паднала от леглото, а тя- разпростряла се по цялата му ширина. Според мен малко злоупотребяваше с милостивото ми сърце  Laughing.

dessita, ама вие как сте се били издокарали цялото семейство за мача- страхотни сте! Много ви харесах Simple Smile.

Льоли, точно! Ама точно, към 7 с ритане и въртене вече беше успял да се разположи хоризонтално, т.е. успоредно на въглавниците  Tired.
И аз много харесах отбора на Деси!  Heart Eyes
Чудех се снощи дали ще държат малкия да гледа. Мъжът ми има спомен от световното през 1982, когато е бил на 3, и баща му го е държал буден с думите "Един ден ще ми благодариш за това!". Спомня си освен това, че го е молил - а като свърши, нали ще мога да си легна? При което в полунощ Италия става шампион и вместо да си легне, го замъкват да празнува по улиците... Иначе мача не помни  Laughing

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 918
Мерси, Льоли, ама се оказа напразно. То Уили и без това не искаше да облича тази тениска, и накрая малко преди края на мача успя да ме убеди да му я сменя.... Явно 6-то чувство е имало детето  Laughing.
И той често ходи в леглото на брат си и му заема цялото място.....

Важното е от малки да се научат за кого и как се вика на футболен мач  Mr. Green

Ох, много съм започнала да се разнежвам на детски и семейни снимки. На почти всяка съм готова ревнала. В събота ходих на погача на едно бебе и на няколко пъти доста се борих със себе си да не се разплача от умиление. Май си ми е време... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 545
Нито единия, нито другия ги интересуваше мача, играха си с другите деца, които ни бяха на гости. За лягане никой и не си помисли, даже след мача и като си тръгнаха гостите се молеха още да играят, ама ги пратих в леглата. И сега още спят, естествено.

# 18
  • Мнения: 402


Ох, много съм започнала да се разнежвам на детски и семейни снимки. На почти всяка съм готова ревнала. В събота ходих на погача на едно бебе и на няколко пъти доста се борих със себе си да не се разплача от умиление. Май си ми е време... Rolling Eyes

Льоли, АЛТ !- да не си вече бременна  Rolling Eyes hahaha Mr. Green
Щото стават много ревливи... Joy Joy

# 19
  • Мнения: 765
Ох, много съм започнала да се разнежвам на детски и семейни снимки. На почти всяка съм готова ревнала. В събота ходих на погача на едно бебе и на няколко пъти доста се борих със себе си да не се разплача от умиление. Май си ми е време... Rolling Eyes

Може, Льоли, ама да те предупредя, че и после не става по-добре. Аз откакто имам деца съм поне тройно по-умиляваща се от преди.  Mr. Green
Няма лошо, според мен  Peace.

Деси, нас ни смъмриха тук, че много късно си лягали нашите деца - към 8,30-9  Shocked. Немските деца отиват по леглата към 19. Разни народи, разни нрави. И ние сме почнали сега да ги слагаме в 19, защото се връщат от градина много уморени, и после спят до 7 пак  Shocked.

Време е за второ кафе, с първото се разписах (във форума), с второто кой знае дали няма и да почна да работя...  Rolling Eyes

# 20
  • UK
  • Мнения: 1 918

Може, Льоли, ама да те предупредя, че и после не става по-добре. Аз откакто имам деца съм поне тройно по-умиляваща се от преди.  Mr. Green
Няма лошо, според мен  Peace.


О да, със сигурност. Не бих имала нищо против всъщност Simple Smile.


Льоли, АЛТ !- да не си вече бременна  Rolling Eyes hahaha Mr. Green
Щото стават много ревливи... Joy Joy

Няма такава опасност (за съжаление, де)- с тази връзка от разстояние и виждане на 3 месеца... Tired

# 21
  • Мнения: 1 545
Изобщо не мога да си представя да легнат в 19 часа през лятото, то през зимата не не случва, лягат в 21,30, а лятото, когато не са на училище, си е просто абсурд.

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
и аз съм го чувала това за лягането в 19.00 за по-северните народи, изобщо не ми е ясно как го правят обаче. дори и като малки преди 21.30 не са си лягали мойте  Rolling Eyes

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 918
Е, ако лягат в 19.00 в колко стават? С петлите ли?

# 24
  • Мнения: 765
Е, ако лягат в 19.00 в колко стават? С петлите ли?

В 7 сутринта, Льоли, това е най-странното!  Shocked
Не знам как го правят немците, мога да кажа само за собствените си деца, че до преди 2 седмици не успявах да ги "натисна" да заспят преди 21-21.30. Сега сами искат да си лягат, връщат се ужасно изморени от градина.
Може би махат по-рано следобедния сън, знам ли...  newsm78 Вероятно това е обяснението, защото като казах, че Матео още спи следобед, беше нещо като малка сензация.
Всъщност, така е по-удобно за нас, и вероятно так ще бъде от септември и в Италия, когато тръгват на училище и там също няма да спят следобед. Но те, милите, са просто капнали на края на деня, от всичко се дразнят и всъщност им е трудно.

# 25
  • Мнения: 5 710
На мен отбора на Деси ми върна настроението:)

Аз по въпроса за гражданството имам много странна позиция, всички ме гледат малко  недоумяващо. Аз чакам да се почувствам у дома си, принадлежност да изградя, да ми е важно какво става  в обществото, да се интересуам от политика, да ми е важно да гласувам. И така минаха 6 години:)
Сигурно тази година ще подам защото чувствам че времето наближава. Да си призная и доста ме мързи административно да придвижа процеса.
За визи не знам защото тайландската виза струва 30-40 евро, а марката, която се лепи в паспорта май е 45. Иначе има някакъв смисъл в безвизивия режим с някои страни, да. Разводи, смърти и наследства също имат сигурно някакви детайли, които са важни. Но за мен лично най-важното е да ми пука за Италия и да я приемам като част от мен така, както и Бг. Много ли е романтично:))

Снощи тук също беше доста тихо.


# 26
# 27
  • UK
  • Мнения: 1 918

 Joy

A може двойно гражданство, нали- и българско, и италианско? Помня, че преди години семейството на вуйчо ми си върнаха БГ паспортите, за да вземат финландско, сега пак взеха български. Те със сигурност го направиха за административно удобство. Лени, да, романтична ми се вижда твоята позиция, но аз сигурно бих мислила по подобен начин.  Grinning

# 28
  • Мнения: 5 710
Може да , двойно

Аз от гл. то4ка на бъдещето на ЕС също виждам позитиви в имането на тукашно гражданство Simple Smile
защото тази кула от карти или ще се разпадне, или ще се реформира за да заприлича на държава, с федерални правителства, както са Щатите. в момента това е един митнически съюз, а за една интегрирана европа трябват общи системи - здравеопазване, образование и тн:) неща в сферата на фантастиката за момента

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 918
Не съм много в час, но сега говорих с един познат, който ми показа това: http://napoli.repubblica.it/cronaca/2012/07/02/news/uccide_la_mo … gelosia-38374049/ и твърди, че проблемът с убийствата от ревност в Италия е много сериозен....Така и изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт