Отговори
# 60
  • Мнения: 1 909
Markrit , същия е. Филмът е по книжките, но не знам доколко се доближава до оригинала   Книжките са много забавни  На мен ми напмнят  леко на "Патиланско царство"  Laughing

# 61
  • Мнения: 1 194
Чумби, вие верно ли за Бг заминавате? Все се разминаваме с тебе Sunglasses

Аз пък не съм чела Малкия Никола. Може би ще е следващото ни четиво с децата Laughing Сега се борим с пакостите на Емил от Льоняберя Laughing

Предлагам дати за ресто: четвъртък 19/07 към 19,30.
сряда 25/07 или петък 27 /07.
Казвайте!

# 62
  • Мнения: 0
"Малкия Никола" е моя много любима книжка от детството. В България я издаваше издателство "Отечество". Бях в трети клас , когато я прочетох за първи път. Преди да дойдем във Франция видях ,че е издадена втора книжка , явно с продълженията на историите, но така и не я взех, защото имах да мисля за куп други неща. Дъщеря ми много я обича и я чете с удоволствие.
За филмчето не съм сигурна дали е по книжката или просто са разказвани различни истории. Имаше игрален филм, който беше много хубав.
Ако намерите книжката Алфонс Треперибузков ви гарантирам да си  умрете от смях с тези деца! Тя е на немски автор.

Ние сме в як ремонт, защото си наехме жилище от една организация Habitat 62/59. До сега ни сменяха подовете. От днес започваме с тапети , латекса и боите  Grinning...изобщо прекрасно лято ме очаква!
Няма да си ходим до България, защото Марина иска да ходи на някакви кръжоци тук, а съпругът ми не може да вземе отпуска, защото  откриха новата болница и се мести всичко. Закъсняха с две седмици и тяхното отделение също закъсня с преместването.

Не знам при вас, но тук ако има един ден слънце, поне четири дни вали и е мрачно...така ли ще бъде и за напред?!!! УжасТТТТ, както казва моята Марина  Grinning Язък ни за красивите и големи плажове и ситния пясък! А за вятъра...изобщо не ща да го споменавам!!! Не спира!!!

Хубав ден от мен - бояджията!  Grinning Grinning Grinning

# 63
  • Мнения: 5 462
И аз не съм я чела тази книжка и френски не говоря , но се загледах във филмчето и много ми хареса.
Открих и още няколко много хубави анимации , точно от вида който много харесвам човека е човек , кучето си е куче .Не е като да не разбереш какво гледаш .
Нещо като Седрик /също мое много любимо филмче/.
Ето ги , за вашите малки деца /пък и на вас може да са ви интересни/. Heart Eyes Joy Wink

# 64
# 65
  • Мнения: 3 241

Предлагам дати за ресто: четвъртък 19/07 към 19,30.
сряда 25/07 или петък 27 /07.
Казвайте!

Aз съм ОК за тези дни.
Добре, че не присъстват 17 и 18ти, че всъщност тогава съм в депласман.

Алекса, тази година е изключително гадно времето.
Верно, че тук не е като в България да стане топло и да си остане, ама чак пък толкова дъжд и студ не е имало в последните години.
Добре, че го има глобалното затопляне, че не ми се мисли иначе  Joy

# 66
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 721
Аааа, "Малкият Никола" е любима детска книга. И досега използвам израза "... и всички изпокапахме от смях". Mr. Green

Маркрит, и Камбанката харесва Седрик. Напълно съм съгласна с теб, че трябва човекът да е човек, а кучето - куче (а не разни морски звезди да се разхождат по боксерки  Laughing)

Алекса, това първо лято на тукашна територия ли ви е? Немой да се пУашиш, тази година бие всички рекорди по гадост... май дори и лятото на 2000та беше по-добро (а май точно тогава на 14 юли беше 14-15 градуса). Тук съм от 14 години, такова чудо не помня.
Тази сутрин по Телематен започнаха един репортаж с думите: "Ако живеете в северна Франция, следващите кадри могат да ви шокират..." преди да ни покажат слънцето надолу към Чумбеви  Grinning.
Кураж с ремонта!

Мария, от посочените дати, аз съм за четвъртък 19ти, може и петък 20ти Wink. На 25ти мъжът ми влиза за един ден в болница, за да му правят изследвания за диабета, а на 27ми си прибираме Дзверулина от педагогическата ферма, та бих искала тези две вечери да съм си вкъщи.
От двете книги, аз бих взела The Help  Peace.

Чумби, за колко време заминавате за БГ? Ще отскочите ли и до морето?
За солени мъфини може да погледнеш в мармотника  Wink - http://marmottesetchocolat.blogspot.fr/2010/05/muffins-au-choriz … t-osso-iraty.html

Роце, само мога да ти се възхитя за търпението и желанието така добре да обясниш всичко. Надявам се, че ще те оценят и тези, за които е предназначено. Трябва да ги пазим тези твои така ценни писания

Мерси  Hug. Да си призная, вече започнах да си записвам част от FAQ в един файл  Wink, защото малко или много доста питания се повтарят - и оттук, и в темата за Париж в "На път", а и доста хора ми пишат на лични. За съжаление, доста по-малко се сещат да благодарят впоследствие. Не че очаквам признателност до гроб, но след като съм отделила време да проверя за информация, споделя опит или проиграя маршрут в метрото, считам, че е редно да получа едно "Здравей, благодаря ти!". За щастие, все още има и много хора, на които ми доставя удоволствие да помогна, а дори и в един случай такава виртуална обмяна прерастна в реално приятелство. 

Да ви се оплача - Камбанката е с ангина  ooooh!, а докторката ни каза, че имало и скарлатина в момента. Дано да се размине само с ангината. Нощеска съм будна от 4 сутринта, та цял ден бях почти неадекватна. Няма го вече тренинга от базсънните нощи, ЕГН-то си казва думата  Laughing

# 67
  • Мнения: 1 194
Роца, стискам палци Камбанката да оздравее до лагера! Hug С това ноемврийско време, есенни болести се събудиха! Моите калпазани имат още два дни на "сантр аере", дано не се тръшнат. После да се оправят с баба им Laughing
Вече поръчах и двете книги на английски Laughing Колежките ми останаха разочаровани, защото няма да мога да им ги дам после за прочит. Ние си имаме нещо като библиотека за обмен на книги в едната служба Sunglasses
 Алекса, тъкмо се чудех дали не сте заминали вече за Бг! Кураж с ремонта! И дано август имате възможност да се насладите на плажа!

За датите, нека да кажем четвъртък 19 тогава! На 20 не мога-дежурна съм до вечерта, а в събота рано ще опитаме да потеглим към плажовете на дебаркацията (не знам така ли е на бг Joy)за три дни Peace
Аз днес бях "шокирана" от прогнозата за времето в Дир Бг

http://vremeto.dir.bg/vremeto/vremeto.php

# 68
  • Мнения: 1 909
Роц, мерси за рецептата - веднага ще я пробвам! Дано се справите бързо с ангината и ви подминат разни други вероятни болести  А на какво казваш педагогическа ферма?

До БГ ще ходим за десетина дни и сигурно ще отскочим до морето, но само колкото децата да видят, че и там има море  Иначе, с риск да ви направя скомина, сутринта 'избягах' от работа и ходих да плувам - сигурно успях да навъртя няколко километра. Все още няма кой знае колко хора по плажа

Като гледам времето на север, чак ми става съвестно, че тук е такава жега - няма справедливост и това е! Една клиентка която е от Кемпер се оплакваше, че там не може да излезе от вкъщи, защото постоянно вали, а когато дойде в къщата си тук - пак не може да излезе по цял ден, понеже е прекалено горещо.

Алекса, как се казва на френски тази книжка Алфонс Треперибузков? И как се справяте с ремонта в дъждовете? Но може би пък лошото време дае най-подходящо за такива неприятни занимания.

Ние  се каним да се качим  на планината за 14 юли и сигурно ще направим някой и друг 'патриотичен' поход

# 69
  • Мнения: 1 194
чумби , в момента съм дежурна и гледам през прозореца как вали пороен дъжд , под наклон заради вятъра и небето е оловно сиво! За т° да не говорим, нямат 20 градуса... Моля се да не ме викат много, че тук системата е "павилионна" и ще стана мокра кокошка hahaha

Децата не сте ли ги водили на море в Бг още? Сигурно много малки ще ви се сторят плажовете Laughing
Ние за 14 в най-добрия случай ще сме на пикник ( с риболов , всеки да е доволен), но зависи от метеото!

# 70
  • Мнения: 1 909
Мария, да ти пратя някой и друг градус? В момента гледам, чее 37° - почти като в България май

Откакто открих тукашното море, българските плажове никак не ме привличат, освен може би за някое и друго топване - дори и на най-тайните места, все има разни 'забавления', прекалено шумни и напрегнати ми се виждат. Тук за щастие няма такива атракции на всяка крачка и човек може спокойно да се наслаждава само на морето. Освен това, колкото и хора да има (а тук има периоди, в които почти няма къде да сложиш и кърпичка на пясъка), винаги е много спокойно, децата играят културно и никой никого не безпокои.

 Но пък няма цаца - пак не е пълно щастието Laughing

# 71
  • Мнения: 1 194
чумби, не съжалявай за цацата! И аз се поблазних преди две години на морето да ям тази гадост-такова повръщане му ударих, не искам да си спомням. Цацата всъщност е някакъв идеализиран спомен от младежките ни години. Реално никак не е вкусна, нито здравословна, абе не става за ядене. Също като бозата Sick Joy

# 72
  • Мнения: 0
Чумби, нямам представа как се казва Алфонс Треперибузков във френски вариант и дали е издаван изобщо тук. На немски се пише така - Alfons Zitterbacke. Чела съм го в България като дете. Издателство "Отечество" направи страхотна поредица "Смехурко" и от там познавам  Малкия Никола, Алфонс Треперибузков, Фридолин (http://chitanka.info/text/23876-fridolin) и др. подобни весели истории за деца.

Роца, Ивенце, това ни е първо лято тук и  преди да дойдем ни казаха ,че е топличко, че е лека зимата, но...не очаквах такива ветрове - направо ни отнасяха по улиците през зимата, дъждът не спираше... Сега е същото , но поне е 17 градуса.

Дано Камбанка се оправи бързо. Марина вече изкара поредната ангина, не пропусна и последния вирус в училище. Днес разбрах защо боледува толкова и направо не повярвах на това , което ми каза  при положение , че хиляди пъти повтарям - миене на ръце, ядене с индивидуални прибори, пиене от индивидуална чаша...в клас пиели от едно шише през междучасието!!!!! Не им се носели шишетата на всички като ,че тежат по 10 кг.! Изчетох отново лекцията за хигиената, но...виждам как започва да я тресе пубертета и през едното влиза, през другото излиза... Поне за сега е послушна и не прави сцени. С баща и гледаме да я държим здраво, без да я задушаваме.

МарияК., трудно се справяме в този дъжд и влага с ремонта, защото има вятър и като отворя прозорец, става течение, всичко започва да пада...изобщо не си е работа. А и когато намокря тапетите се мокри и гипс картона и става ужас. Тези преди нас са лепили по три пласта тапети без да ги свалят и сега на нас се падна тази огромна чест  Grinning. Става бавно, но...ще се справим.

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 00:16 от alekca

# 73
  • Мнения: 934
Аз препочитам да е хладно.Не обичам жегите,зимно бебе съм Laughing Ние приключихме с местенето и сега приемаме гости.Аз все още се уча с френските обичаи и поведение,но кажете ми нормално ли е някой да идва в къщи,било то и да е приятел,да ходи и да се обслужва сам в кухнята?За много работи се дразня,може би така съм възпитана но това не приемам,както и да ми влизат с обувки.

Аз първите книги,които запознах да чета на френски бяха исторически сведения за Луи 13,Мария Медичи,които си купих от Версай.Половината в пасе сампле ама аз нали съъм почнала,упорито си чета,хем че не разбирах половината.Сега съжалявам,че не четох по интересни неща,защото така или иначе сега чета само такъв тип книги.Иначе нямам време Sad а не обичам да чета вечер,защото ме боли глава..

# 74
  • Мнения: 1 194
lafrancaise аз също не обичам жегите, но между хладно и студено има разлика Laughing Тази сутрин се наложи да чакаме десетина минути автобуса, с който дъщеря ми ходи на сантр аере, такъв студен вятър ни пронизваше, сякаш сме края на октомври Sad

Относно навиците тук, не всичко може да се оправдае с френското възпитание. Ходенето с обувки, да, тук е повсеместно, но да си сервираш сам от кухнята, си е индивидуално нахалство, според мен Laughing Иначе и аз свикнах да влизам с обувки, макар че признавам, не е от най-хигиеничните навици. Зависи и от къщата, тук нямат много килими и постелки по пода.
Хайде да тичам на работа, че следващите две седмици са си доста натоварени, хич не е ваканция, както ми се иска! А довечера идва бабата на децата, те поне малко ще забавят ритъма
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт