Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 35 948
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 207
Здравейте и от мен Hug Дони браво момиче  Heart Eyes Съжалявам,че не мога да помогна ама с две деца и работа трудно се добирам и ред да постна тук Blush

Да се оплача ние окончателно се отбихме след като по време на цикъла ми намаля кърмата драстично, с помпа не мога и така. Е все пак устискахме 4 месеца, а сега ще си пием Лактаната. То тя и АМ не пие много ама мама бута ли бута.

Отчет от консултацията 6750(+450гр) и 64см(+4см). Двигателна активност колкото щеш даже прекалено. Хваща се с едната ръка за едната страна на коша в количката и иска да се изправя къде и тя незнае ама ей на тръгнала. За отласкването по корем и ние правиме опити ама то тоя пумпал му дай само да се върти на ляво на дясно и да вири глава. Ей хора не вярвах,че може да има такава разлика в децата. Каката много по-късно започна да прави такива щуротийки.

Medimed възможно е да е това, но е възможно да е и от жегите. За ръцете в устата и лапането на играчки не е признак просто така бебетата опознават света. Можеш да пробваш с някакво гелче за успокоение на венците и ще разбереш дали е от това. Аз лично препоръчвам Пансорал при каката имаше добър ефект.

Май това е засега,че ми се затварят очичките Hug

# 31
  • Мнения: 34
Хайде и аз в новата тема, поздравления на създателя й, много добра визия Hug

Рая също все още не се обръща, преди няколко седмици се обърна няколко пъти от корем по гръб и от тогава нищо, даже не иска по корем да стои. Все да е по гръб и да си играе с разни играчки висящи над нея, да ги пипа, дърпа, а сега се мъчи да хваща и с две ръце и да слага докопаното в устата Heart Eyes
Най-хубавото е, че усмивките й стават все по-чести и по-лесно си ги получавам Party, то в началото беше голяма мъка да я накарам да ми се усмихне, а сега - като грейнат насреща ми тези очички и се разтапям Mr. Green

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Привет и от нас Hug
Да благодарим с Руми за новата ни прекрасна темичка Heart Eyes
След няколко дни и нашета бебка ще навърши 4-ри месеца,колко неусетно изминаха...За обръщането от гръб по корем,Руми днес го направи за първи път;главата я държи гордо изправена Laughing,оглежда се навсякъде ,като върти любопитно глава.Хваща играчките с ръка и ръцете и са непрекъснато в устата.Medimed,както при вас е но зъбчета още не съм забелязала да и никнат.Явно наистина така опознават оклония свят.От няколко дни се смее с глас,когато е на кеф!За мен ,това е най-голямата награда  newsm76 Прекрасно е да виждаш,че детето ти расте здраво и щастливо!
Иначе с тези жеги и бебка е нервна понякога.Разхлаждаме се с по-често цопкане в коритцето  bath1
Сокчета започнах да давам от морков и морков+ябълка;много ги харесва.
Последния път на консултацията беше 5850гр. Да видим на следващата ,дали ще се хвалим отново.
Това е от нас за сега,цунки на всички бебенца Kissing Heart

# 33
  • Мнения: 772
Ние пък ще ходим на комсултация в понеделник или вторник..да видим колко килограма ще сме,че май доста сме надебелелии..

# 34
  • Малта
  • Мнения: 1 126
=== Сокчета започнах да давам от морков и морков+ябълка;много ги харесва.===

Tnurse,

гледам нямате още 4 м. а сте започнали със захранване? По препоръка на педиатъра или по свое усмотрение? Вие на АМ или на кърма сте?

# 35
  • Мнения: 0
И ние да се запишем в новата тема. Ани другата седмица е на консултация, от няколко дни е много неспокойна и яде малко, мрънка много Simple Smile Скарана е с водата, шишетата и залъгалките иска само на гърда или ръцете в устата. Хваща играчки и ги лапа, смее се с глас, държи главата изправена, но още не се обръща. За захранване мисля към 6м. да започна с зеленчук newsm78
Слънчеви почивни дни и спокойни усмихнати бебета Hug

# 36
# 37
  • Мнения: 17
Хайде и ние в новата тема  Hug
 На 12 сме на консултация и тогава ще споделя колко сме пораснали. По мои предположения сме около 7500 кг и 67-68 см.
 Жегата много ни мори и нас. Милият ми е чисто мокър в тая количка и сега усилено търся някаква подложка с която да не се поти толкова. Май има на Бертони но не я откривам по магазините. Иначе от 1 седмица сме с летния вариант на нашата количка и ни е голям кеф. Немога да му чуя гласчето. С голямо любопитство оглежда всичко като го повдигна на полулегналото положение.
 Още се кърмим, но от 2 седмици търси да яде на 2 часа да не кажа че и по често. В началото го отдавах на жегите, но и в по прохладните дни е същото. Вода и биберон изцяло ми отказва. Вчера му сварих едно малко картофче и с малко кърма и масло спретнах пюренце. Реших да видя дали ще прояви интерес защото голямо мрънкане и зяпане пада когато ни гледа да ядем. Като го опита в началото направи муцунка и аха да го изплюе, но примляска и го глътна. Последва мрънкане, зяпане и махане на ръце до следващата лъжичка. Общо му дадох около 1,5 -2 чаени лъжички и то след като го бях нахранила. Очаквах да бъда оплюта, а той сякаш до сега само пюрета е ял.  И ей така на майтап взехме че се захранихме. Сега ще изчакам до срещата с педито да видим тя какво ще каже по въпроса  Thinking
 

Последна редакция: сб, 07 юли 2012, 18:19 от kokon7

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Иванчо само веднъж се обърна от корем по гръб и това беше. Иначе на страни се върти доста. Като се хване за решетката на леглото и му е голям кеф. По играчките много се заглежда, има си едно любимо кубче, но съзнателно като му подам играчка не се протяга към нея, по скоро ако някоя му се мерни покрай ръката и я хваща.
За захранването и аз мисля да изчакам до 6 месец, дано до тогава да има кърма. Иначе преди малко му дадох малко бананче и много му хареса. Едни усмивки паднаха. Пробвах и с картофче, но не му хареса.

# 39
  • Мнения: 109
кокоn7 тези бебета да не са се наговорили да ни подлудяват.И Алекс от седмица насам суче на не повече от 2 часа.Дори като заспи пак се събужда да яде.А през нощта 4-5 пъти за нищо ги няма-ужасно е.Вече вървя като парцал и не знам какво се случва-първо реших че са зъби,после обвиних жегата,а сега вече си мисля че не му стига кърмата тъй като е едно малко слонче със леко наднормено тегло.В тази връзка започнах да се замислям за по-ранно захранване около 4.5месец макар че си бях решила да изчакам до 5.5 поне.Но ако е от глад не се издържа,а имам и друго дете на което се стремя да обърна нужното внимание.Не зная....каквото такова.
 А маслото не е ли противопоказно в тази ранна възраст.

# 40
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Medimed,педиатърката като я попитах,каза ,че може сокчета :марков;морков и ябълка,а за пюрето,ми каза,че е към 5-ия месец.И аз затова опитах със сокчетата,мнооого ги хареса.Облизва се и гледа лакомо за още Wink Майка ми ме посъветва да опитам и с картоф,на пюре.Тя казва,че нас така са ни гледали.Опитах,но още не го иска и малко  колики получи и аз реших да изчакам още малко време.А иначе,кърмих само мес.и половина Sad...кърмата така и не се увеличи,въпреки старанието ми и оттогава сме на АМ.

# 41
  • Мнения: 5
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ Кърмя дъщеря си - гледам да консумирам всичко което ми е известно за предизвикване на по добра лактация - ядки , чай на хип и бг, пия течности - но вчер установих нещо което съм го знаела но не сработи като пробвах с безалкохолна бира - та на въпроса пихме с приятелки по нещо - моето беше Туборг малка бира - след това кърма колкото искаш Hug Joy Joy - искам обаче да приемам редовно нещо което не ме безпокои че има алкохол в него 4.6 процент пише на бирата има хмел, малц и царевично брашно прочетох в нея ... въпроса е проблем ли е по една чша редовно и по - важното има ли с какво да заменя - със същия ефект


# 42
  • Мнения: 5
по въпрос за обръщането  welcome гнидка - моята Рали се обръща от навършване на 3 месеца вири глава и се опитва да пълзи от скоро дори - голям майтап но всяко дете е индивидуално

# 43
  • Малта
  • Мнения: 1 126
tnurse,
щом сте на АМ може и по-ранно захранване  Peace че ние сме на кърма и някои мами ме хулят, че рано искам за давам твърда храна  newsm78 Ма те децата сами проявяват интерес .

zakira30,
докато се включат от ЛЛЛ, искам да ти споделя, че аз месец след като се родиха си пийвам по 250 ~ 500 мл. бира на ден и кърмя близнаци, а имам поне за още едно бебе кърма .... надали е само от бирата ... по едно време ядях много копър и пие лактогонен чай ... и кърмех на често и после цедях ... даже направих и хиперлектация по едно време  Rolling Eyes

В момента гърдите ми са като по учебник - меки и пълни с кърма  Flutter
Стискам палци за успееш да увеличиш производството   bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте! И аз реших да се включа. Дъщеря ми е на 4 месеца и малко, и ние тази седмица сме стръвно гладни. Ако може да суче и на по-малко от два часа, ще е много доволна. При нас проблема е, че повръща много и се обезводнява, а от друга страна честото хранене (и оригването след това) предизвикват нови повръщания и ... Сега се учим да пие вода по малко, защото отказва шишето.
Иначе се обръщаме от гръб по корем, но рядко се задържа за по-дълго време, защото е повърнала и не и е комфортно. Обича да я нося изправена, но все повече ме боли гърба  Simple Smile.
Аз искам да попитам, за колко дълго може да се отлага ваксинирането, след като ни остава третата доза на пентаксима, че в тези жеги ....?

Общи условия

Активация на акаунт