Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 36 016
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Аз давам попара от началото на 8 месец. Само я намачквам с вилица, не я пасирам. Аз вече се чудя с какво да разнообразявам закуската, че попарата определено вече му писва. Днес му направих бисквитки с мляко и му харесаха, давала съм и кус-кус, но много се давеше с него. Мисля да пробвам и филийка намазана с масло и сирене.

# 646
  • Мнения: 0
*Щастливка*-Ами замествам следобедното хранене с плодово пюре или плод с оризова каша.Това е        някъде към 17.30 . Защо да не се дава плод на едно от храненията?А ти като ядеш плодове сурови боли ли те корема? Аз давам и сурови плодове, главно заради минералите и витамините.Никога не е имало проблем.

 Karina5785-Не се притеснявай ,ще свикне .Така е в началото ,странна им е консистенцията, но сега бих казала, че с охота си я хапва сутрин попарата.Опитах да я пасирам, но става нещо много лепкаво и неприятно.Аз обикновено я намачквам много добре с лъжичката и всичко е въпрос на навик.Така или иначе е време да свикват, че не всяка храна ще им е пасирана.
     А за пюретата на Ганчев, мога да кажа, че са много вкусни. Месните и плодовите.По принцип не съдържат захар ,само това с кайсиите, а нишесте е нормално да има, защото само плод няма да го засити, но не се притеснявай защото то е царевично и оризово.....Картофът също съдържа нишесте,но ти му го даваш ,нали? Това дето го дават подарък ,още не съм го опитвала ,защото е с мляко и още не съм го въвела.

# 647
  • Мнения: 92
Ние вече от известно време ядем попара. В 10 ч. съм заместила кърменето и към 13 ч. зеленчуково или месно пюре. Плодово съм давала няколко пъти като десерт след зеленчуковото, но напоследък много я мъчат горните зъбчета и не иска да яде много. Затова не давам плодово, че само ги отварям и после никой не ги яде. Е каката понякога ги опитва. Веднъж дадох кисел, ама не беше много очарована. Иначе след обяда имаме още три кърменета. Кашите ги спрях че имам чувството , че повръща още повече от тях. Давам понякога ябълка в мрежичка да си смуче. И вече по половин жълтък, когато се сетя.

# 648
  • София
  • Мнения: 1 185
Candelspirit, обръщам се лично, защото и ти така се обърна! Плода не е достатъчно хранителен, за да замени хранене на 8 месечно бебе, което има нужда от най-малко 5 пълноценни хапвания за деня. От сурови плодове на гладно ме боли корема, благодаря, че се интересуваш ... Коремчето на 8 месечен човек неможеш го сравнява с нашите, но като се върнах назад и прочетох за суровите плодове от 5 месец, които даваш си мисля, че си захранила преди 5, та нямам какво да ти кажа повече по темата!  Peace

# 649
  • Мнения: 0
*Щастливка* - По-добре не мисли! Захранила съм на 5.5 месеца и то по обективни показатели, а не само имайки предвид възрастта на детето.На моето 8 месечно бебе за следобедно ядене му давам готово плодово пюре, което съдържа нишесте или приготвено от мен с пресен или варен плод , уплътнено с достатъчно за възрастта му оризова каша.Смятам , че го храня пълноценно.Радвам се, че моето дете няма твоите проблеми със стомаха когато яде сурови плодове. Peace

# 650
  • Мнения: 27
*Щастливка*, какво пише на това кремче? Аз днес гледах някои продукти на Мустела, но не го открих... Специално за крусти ли е?

А попара с кърма ли правите или АМ?

# 651
  • София
  • Мнения: 1 185
Laughing  Laughing  Laughing ...


Радела, кремчето е специално за крусти. Ето това е: http://apteka.framar.bg/30001171/%D0%BC%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B5% … D1%81%D1%82%D0%B8 реално количеството е много за една глава, ако мога така да се изразя. На мен ми остана половината, но му изтече срока.

# 652
  • Мнения: 7
Към ЛЛЛ: Искам да ви попитам дали детето ми ще се отбие ако не го кърмя 3 дена. Покрай Нова година няма да е с мен и съм решила да се цедя, но се притеснявам дали тя няма да се отбие . Много искам още да я кърмя. Досега не съм я дохранвала и нямам намерение, ще оставя кърма докато ме няма, но има ли нещо, което да направя за да не се отбие за тези 3 дена.

# 653
  • София
  • Мнения: 1 635
Gigito, да ти споделя личен опит. Оставяла съм голямата ми дъщеря за различни периоди от време (2, 3, 5 дни), но с тази разлика, че беше на по-голяма възраст, и не се отби.

Аз пък Ния не мога да я оставя за повече от 2 часа, освен ако не приема вътрешно, че ще се скъса от рев. Не, че нещо ще ѝ стане, ама ми е гадно. Ето, другата седмица може да ни дойде една от бабите на гости и планираме да излезем самостоятелно без децата, а аз не мога да си представя как ще стане това. ooooh!

# 654
  • Мнения: 7
Jilian благодаря ти, дано не се отбие, тя ще бъде почти на 10 месеца, по принцип много обича да си цока.

# 655
  • София
  • Мнения: 337
На някои от вас правили ли са им проба Манту? Ние ще ходим във вторник, защото Вики няма белег на рамото от ваксината. Трябва ли да се притеснявам, че няма? Вашите деца имат ли?
Всъщност и аз и баща и нямаме никакви белези от това - не знам дали има значение:)

# 656
  • Мнения: 1 092
Plamena Stoitsova на нас ни правиха манту. Няма какво да се притесняваш. Пробата от мантуто показва има ли детето имунитет или не. Ако няма се прави нова имунизация.

# 657
  • София
  • Мнения: 337
А след колко време се отчита резултата?

# 658
  • Мнения: 1 092
А след колко време се отчита резултата?

48 часа

# 659
  • София
  • Мнения: 337
Идеално, много ти благодаря Женя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт