Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 36 015
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 635
Plamena, сигурно ще ти обяснят, но имай предвид, че мястото на мантуто, не трябва да се мокри или разчесва до отчитането. Всъщност, най-добре ги питай като слагат мантуто.

# 661
  • София
  • Мнения: 337
Да, ще питам. Това за мокренето не го знаех... ще попитам със сигурност. Благодаря   bouquet

# 662
  • Мнения: 92
Хвърлихте ме в размисли и страсти с тези мантута. На Теодора почти нищо не се вижда от белега. Само една точица и то ако се вгледам. Каката също беше така и никой нищо не ми е казвал. Дори на консултацията никой не ги гледа newsm78

# 663
  • София
  • Мнения: 1 635
I.T., и аз едва виждам белега на Ния, но специално попитах педиатърката преди да заминем и тя: "Ето го.". И аз пак "Ама, всичко наред ли е?" - "Да, ето тук се вижда!". Накарай вашата да го погледне на следващата консултация, ако се притесняваш.

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
Няма нищо притеснително в мантуто. На Васко му правиха, понеже нямаше белег. Оказа се положително, т.е. имаше си антитела и не се наложи реваксинация.
На мен педи ми каза, че не се къпи 24 часа. Три дни да не го къпеш това дете доста ми се вижда.
Отчитането е на 72-я час.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 635
Не говорех за къпане. Само мястото на мантуто не се мокри.

# 666
  • Мнения: 80
и ние ходихме днес на проба за мантуто,в понеделник ще го отчитат......тя малката даже не усети като я боцнаха....а аз така се тревожех че ще ревтуни

# 667
  • Мнения: 20
Момичета,искам да ви попитам,тъй,като вече малкия го слагам в паяка-какви трябва да са обувчиците-ортопедични или не? защото всеки казва различно,но искам и вашето мнение???  Simple Smile

# 668
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Аз му взех обувчици за прохождане на КК, но не са ортопедични. В къщи щъка по чорапки, обувките ги ползвам само за навън. А по колко време ги държите в проходилката, аз гледам да не е повече от 30 мин за цял ден.

# 669
  • Мнения: 20
а какви са тея обувчици на КК? Embarassed и от къде мога да ги намеря? за пловдив питам? ми аз го държа докато му омръзне,но не се събира повече от час на ден Simple Smile

# 670
  • София
  • Мнения: 1 635
Обувките за прохождане (и изобщо за деца) не трябва да бъдат ортопедични, освен ако лекар не е предписал изрично. Това, според ортопеда, където водих и двете маймуни.

КК = Колев и Колев

# 671
  • Мнения: 20
Еми какви трябва да са тогава?съвсем обикновени-мекички или от по -твърдите?дайте съвет? Simple Smile

# 672
  • UK
  • Мнения: 600
На нас ортопеда ни каза, обувката трябва да е с твърда пета, без ортопедична стелка!
И ние си взехме обувчици /буйки/ от КК  newsm10

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
Нашият ортопед каза никакви твърди подметки и придържащи глезена. Детето трябва да си чувства стъпалото, за да се научи да ходи и да пада правилно. Обувки след 1.5 години. До тогава само буйки мекички за навън основно. Ето статия - http://www.letsgym.com/2008/04/04/baby-legs/

Не обувайте детето в обувки при първите стъпки. То първо трябва да се научи да си разпределя тежестта между палец, кутре и пета. Затова бебешката походка е тромава – децата първо стъпват на цялото си ходило. Едва към втората годинка се научават да ходят като възрастните. До тогава обувките са нежелателни. Купете му буйки – без твърда подметка или терлички.Слагайте обувки, когато детето започне да ходи на по-дълги разстояния
Задължително изискване за детските обувки е фордът, който държи петичката, да е твърд. Може да е бота, половинка или сандал, но да е с твърд форд отзад, а подметката да е мека и гъвкава.

# 674
  • Мнения: 92
За каката ползвах обувките за прохождане на Беко, тези с ципчето от доло на крачето. Сега в къщи е с пантофките на беко и мисля и за бебето да ползвам същите. Важното е  петичката отзад да е по твърда за да не си криви крачето. Сега като слагам Теодора в паяка  обувам едни обувчици със силиконова подметка. Много добре стъпва с тях. Като умалеят ще обуя тези от каката на беко за прохождане. Страшно запазени са и не са изкривени, така че с тях ще караме.

Общи условия

Активация на акаунт