Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 35 986
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 92
Нашият ортопед каза никакви твърди подметки и придържащи глезена. Детето трябва да си чувства стъпалото, за да се научи да ходи и да пада правилно. Обувки след 1.5 години. До тогава само буйки мекички за навън основно. Ето статия - http://www.letsgym.com/2008/04/04/baby-legs/

Не обувайте детето в обувки при първите стъпки. То първо трябва да се научи да си разпределя тежестта между палец, кутре и пета. Затова бебешката походка е тромава – децата първо стъпват на цялото си ходило. Едва към втората годинка се научават да ходят като възрастните. До тогава обувките са нежелателни. Купете му буйки – без твърда подметка или терлички.Слагайте обувки, когато детето започне да ходи на по-дълги разстояния
Задължително изискване за детските обувки е фордът, който държи петичката, да е твърд. Може да е бота, половинка или сандал, но да е с твърд форд отзад, а подметката да е мека и гъвкава.

напълно съм съгласна с теб. Най добре да си ходи по чорапки или терлички детето. Аз слагам обувките понеже се пързаля по ламината , а на плочките е студено и да не изтиват крачетата

# 676
  • Мнения: 27
Аз купих едни зимни ботушки за навън, за да не му мръзнат крачетата, но те са само за топло. За вкъщи си е по чорапи или пантофки и така ще се учи да ходи, няма да слагам обувки. Какво значи твърда пета/форд? Ще покажете ли една снимка, че не си го представям...  Embarassed

# 677
  • София
  • Мнения: 337
Нашия ортопед пък каза, че не са нужни никакви специални обувки. Детето може да проходии босо и с буйки и с обувки... не е нужно нищо специално.

# 678
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Към ЛЛЛ: Искам да ви попитам дали детето ми ще се отбие ако не го кърмя 3 дена. Покрай Нова година няма да е с мен и съм решила да се цедя, но се притеснявам дали тя няма да се отбие . Много искам още да я кърмя. Досега не съм я дохранвала и нямам намерение, ще оставя кърма докато ме няма, но има ли нещо, което да направя за да не се отбие за тези 3 дена.
Здравей,

Отсъствието ти  биха могло да се отрази по различен начин на бебето. За някои деца отделянето от майката не е проблем, други на пръв поглед биха могли да се отдръпнат от сученето.
 До началото на отсъствието ти остава време, в което би могла да набавиш необходимото количество кърма за периода, докато те няма. Така в твое отсъствие детето ще получава майчино мляко. Би било добре да му се предлага с чашка или лъжичка, а не с шише.
Би могла да накърмиш непосредствено преди тръгването ти и да кърмиш веднага след завръщането ти.  Би могло да се забележи леко отдръпване в първия момент, но малко по- късно отново да се радва на мама и нейното мляко. През времето, което те няма, е добре да се предлагат много ласки и гушкания от близък човек, за да може раздялата да е възможно най- нетравмираща.
През тези три дни за теб е необходимо да поддържаш лактацията си, като това може да стане като се изцеждаш приблизително в часовете, в които кърмиш. Удачно е да се изцеждаш и когато почувстваш напрежение в гърдите, като в такъв момент може да изцеждаш само за облекчение. Ако можеш да се цедиш на ръка, тогава не би било необходимо да носиш и помпа. Така след като си поддържала лактация би могла да продължиш успешно с кърменето на детето си след завръщането си.
Като друг възможен вариант е добре да обмислиш, дали не е по- добре да вземеш дъщеря си със себе си.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 635
Нашият ортопед каза никакви твърди подметки и придържащи глезена. Детето трябва да си чувства стъпалото, за да се научи да ходи и да пада правилно. Обувки след 1.5 години. До тогава само буйки мекички за навън основно. Ето статия - http://www.letsgym.com/2008/04/04/baby-legs/

Не обувайте детето в обувки при първите стъпки. То първо трябва да се научи да си разпределя тежестта между палец, кутре и пета. Затова бебешката походка е тромава – децата първо стъпват на цялото си ходило. Едва към втората годинка се научават да ходят като възрастните. До тогава обувките са нежелателни. Купете му буйки – без твърда подметка или терлички.Слагайте обувки, когато детето започне да ходи на по-дълги разстояния
Задължително изискване за детските обувки е фордът, който държи петичката, да е твърд. Може да е бота, половинка или сандал, но да е с твърд форд отзад, а подметката да е мека и гъвкава.


  202uu

# 680
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте, имам въпрос относно избора на количка. Харесала съм една, но е с две дръжки, а малката е ревличка при по-големи разходки и се налага да се носим. Много ли са неудобни тези колички,ако се бутат с една ръка? Питам понеже едно е да се пробва в магазина, а друго по потрошените ни тротоари... Предварително благодаря.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 185
Покажи, коя е количката! Според мен двете дръжки сами по себе си не е задължително да са проблем.

# 682
  • София
  • Мнения: 337
По нашите тротоари с 2 ръце е трудно да се бута...  Joy  а какво остава за една

# 683
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Моята количка е с две дръжки - на Чико и е доста неудобна за бутане с една ръка, бих казала даже че си е и трудно, но може би зависи от модела на количката.

# 684
  • Мнения: 3 922
Здравейте, имам въпрос относно избора на количка. Харесала съм една, но е с две дръжки, а малката е ревличка при по-големи разходки и се налага да се носим. Много ли са неудобни тези колички,ако се бутат с една ръка? Питам понеже едно е да се пробва в магазина, а друго по потрошените ни тротоари... Предварително благодаря.

Ами вземи си компромисния вариант - хем да е с цяла дръжка за по-лесно управление, ако носиш и бебето, хем да има и две отделни за закачване на торби примерно. Аз съм супер доволна от моята Abc design. Досега не съм й открила недостатъци. Много здрава и маневрена количка излезе. Всъщност във форума "На пазар" има тема за количките, можеш да направиш справка и там.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 635
Идвам да се "похваля", че Ния пролази и вече няма тайни места под половин метър в къщата. Най е привлечена от кабели и пластмасови шишета, както и от всяка хартийка до която може да се докопа. Онзи ден я прихванах с по една хартиена кърпичка във всяка ръка и парче в устата. Само съжалявам, че първата ми реакция беше да ги измъкна от там, вместо да взема камерата. Laughing

# 686
  • Мнения: 27
Охооо, Jillian, "честито"!  Laughing Купонът при вас започва!  Party
Аз исках да се похваля и аз с нещо, ма май няма с какво.  Outta Joint Пробиха ни просто и горните два зъба и сега гризкаме големи парчета от всичко и само треперя да не се задави. Буди се по N-пъти на нощ и ме отчайва.  Crazy

А, сетих се какво щях да кажа: дойде ми цикълът. Но беше само 1-2 дни. Намаляването на кърменията си каза думата. Чак малко изпаднах в размисли колко е пораснал малчо и как вече тялото ми се възстановява сякаш нищо не е станало. И килограмите свалих... А бебешки е вече 9кг. и 70см. Расте.  bowuu

# 687
  • Мнения: 5
Здравейте - много време не съм писала но и нямам особено много време - влизам в групата и за тук не остава време  Laughing ние вече сме на 8 месеца имаме 2 зъба ставаме прави правим крачки, гукаме казваме баба мама кака та да да и така нататък всякакви бръщолевеници #Crazy Joy Joy
Кака много ми помага  нали е на 11 г.
Големи сме 8660 гр. и 73.5 см.
Надявам се всички тук сте добре  Simple Smile
Чудесно е да наблюдаваме растежа на децата си Simple Smile))
Кърмим се още вкарала съм почти всичко месо риба зеленчук, попара глутен без мляко това е долу горе от нас информацията целувки на всички Simple Smile
с акането нямаме проблем вече -ааа и акаме и пишаме в куку от 2 месеца  newsm10 newsm08 newsm08

# 688
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами, наистина е невероятно колко бързо растат бебоците. И ние имаме вече две зъбчета и при нас нощите са доста дълги . Радела напълно те разбирам Hug Молят малчо вече си похапва от всичко. Вече е 74 см и 8600 гр.
Поздрави и целувки на всички  Hug

# 689
  • Мнения: 20
да,много бързо растът-като гъбки ,ние сме 10,400 кг и 77 см,мноооого сме големи  Simple Smile,да са живи и здрави всички  Simple Smile Heart Eyes момичета да ви попитам в това студено време излизате ли?ние излизаме за половин час и малкия е много доволен,много сладко му се зачервяват нослето и бузките Simple Smile вие мажете ли лицата им с специален крем против студ? и ако да какъв?

Общи условия

Активация на акаунт