Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 35 961
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 92
Ехооо майчета къде сте? Темичката ни пак замря.
И ние излизаме навън и не се плашим от студа. Само дето с нищо не мажа и бузките упръхват. Мъчат ни едни зъби, вече виждам отгоре един преден и един страничен почти са избили. Не сме спали вече сумати време. Утре заминаваме на почивка (на СПА)с децата , та да видим как ще е newsm08. Купихме на Теодора бански като водолазен костюм newsm53. Дано да й хареса в басейна, че сме скарани с водата нещо. Не иска да се къпе в корито и я къпим права под душа Grinning. Това е от нас за сега. После ще разказвам как е минало.

# 691
  • Мнения: 4 199
Темата замря умишлено, за да може да използваме името до идното лято Laughing

# 692
  • София
  • Мнения: 1 635
Хехех Laughing

Тия деца защо не искат да спят. newsm78 Tired Ния ми изпива всичките "соци" с тези среднощни изпълнения. Заспива ми в ръцете и като се опитам да я оставя в леглото се буди и пак рев.

I.T., ти почивка ли каза?! Laughing Joy

Аз пък само под душа си ги къпя децата. Само с каката съм ползвала корито за няколко месеца и след това се отказах от цялата хамалогия.

# 693
  • UK
  • Мнения: 600
Ние от 1 месец се къпем седнали в КОРИТО и е страшна забава, играр с играчки, плиска, хрърля играчките в кофата отстрани и наднича в кофата. Чудо е! Не дава да го вадим Wink

# 694
  • Мнения: 80
И ние със спането сме така...аха да заспи и аз си казвам ура ще поспя...отивам до кошарата и се почва...ммм явно са зъбките.А аз съм ТОТАЛНО изтощена.Еми от вчера е с един обрив около устата...мисля че е от бибата....знаех си че е време да я махам.smile3504Лекарката ми каза да я мажа с бочко с смрадлика....да се надявам че не е от нещо друго.Скоро ще е записваме на детска кухня.И ОЩЕ НЕЩО КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ КАК ЗАБАВЛЯВАТЕ БЕБОЦИТЕ ПО ЦЯЛ ДЕН,ЩОТО НА НАС НИЩО НЕ НИ Е ИНТЕРЕСНО ПОВЕЧЕ ОТ 5 МИН.И НЕ ВАЖАТ ИГРАЧКИТЕ..САМО ДИСТАНЦИОННИ,КЛАВИАТУРИ И ВСИЧКИ ПОДОБНИ КОИТО НЕ СА ЗА БЕБЕТА:) smile3511

# 695
  • Мнения: 772
Ами аз забавлявам моето бебче като седна на земята и започна да му подавам разни играчки,гъделичкам го,лазим и така...не,че е голяма забава,но понякога става игра.

# 696
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Ние сме по същия начин - никаква играчка не може да му задържи така вниманието като ключове, дистанционни, кабели и все неща неподходящи за бебе. А вече и в кошарката не иска да си седи, изправя се, обикаля я цялата и започва да ми мрънка да го взема. Оставям го на земята и си допълзява до където си му е кеф - я да отвори някой шкаф, я да реши да полива цветята с лейката. Любимото му е да ми разхвърли всички тенджери и тигани, поне един час може да се занимава само с това. Само не знам как съседите ни от долния етаж издържат - даже мислех тези дни да им занеса сладки или бонбони и да им се извиня за какофонията.

И аз смятам малкия от януари да го записвам на детска кухня, сега събирам бурканчета и капачки  Grinning

Я кажете хванало ли ви е коледното настроение, успяхте ли да украсите, да накупите подаръци?

# 697
  • Варна
  • Мнения: 170
Всяка вечер си казвам,че ще пробвам да премахна нощните кърмения. За инфо будим се поне 10 пъти. Но недоспиването от март си казва думата и ѝ давам..
От както започна да се изправя вече не се заиграва като преди. Главно се опитва да се задържи максимално време права. От 4-5 дни прави и едни много странни подскоци-опитва се да се изправи без опоеа. Вчера се задържа 30 сек. Отказва да прави крачици с мен.
Едни от любимите ѝ играчки е пластмасова бутилка от 500мл с малко боб вътре и една друга с леща. 

# 698
  • София
  • Мнения: 1 635
Катерина, много внимавай с бутилките с боб. Децата много неусетно се научават да отварят шишета на винт, а бобчетата са супер опасни да не попаднат в носа. Те са им малки нослетата още, ама аз да си кажа.

Ния се забавлява сама по пода или мрънка да я взема. Най-много налита на кабели. Кака ѝ я тормози. Трябва непрекъснато да ги дебна. Laughing Добре че все още спи по два пъти на ден.

# 699
  • Мнения: 7
В това лошо време как укротявате бебоците си ? На ас много бързо ни омръзват игрите 10 минути и друго трябва да мислим, докато всичко не и омръзне и почне да хленца.

# 700
  • Мнения: 80
оо забравих да ви питам ...какво слагате на крачетата на бебоците?(терлички,обувки с мека подметка,с твърда)притеснявам се...опитвам се да обуя твърди обувки ама не мога да ги сложа както трябва ..петичката все нагоре ми стои.Тя на паяка върви на пръсти...а никак не пълзи.Удря си муцунката в земята,плаче...А за буденето през нощта и Емито се буди поне по 4,5 пъти.Докога ли ще е така?!Искам да спяяяя....
П.С.защо ли не мога да пиша в други теми ....а само в тези в които съм писала досега!
Леле като се замисля колко сме порастнали..кога беше като бяхме с големите кембита preggo Времето минааваааа много бързо!За коледното настроение ...украсих елхата,но Емка не беше никак  впечатлена..мхм..
ето една песничка на която беби се кефи много http://www.youtube.com/watch?v=astISOttCQ0

# 701
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, привет! Hug

Дайте да я добутаме тази тема, че Коледа стана, а ние сме още с лятната Sunglasses

И ние се будим все още нощем, но все по-рядко и давам само вода, биба, рядко бял шум, и не кърмя вече нощем, от около 20-30 дена сигурно! кърмим се чак към 6-7, рядко в 5. Днес за първи път втората ни закуска беше само попара, защото 10-тина дена давах малко попара и после кърмех,
я споделете вашите примерни менюта.
Нашето е следното:
06-07 - кърма
09-10 - попара /сухари 2 бр, масло, сирене, вода/
12-13 - зел.пюре с жълтък или месо (или супичка с хлебче)
15-16 - каша с плод - до скоро давах безмлечна, но от седмица давам млечна, защото все пак доста малко млечни хранения ни остана. Вие каква давате?!!?
18 - кърма
21 - кърма

Общо сме с 6 хранения...  Rolling Eyes

И ние никакви игри не признаваме. В кошарата макс 10 минути, ако много му се помоля... и това е, иска да пълзи и да рови по шкафове и дупки..! С проходилката също му омръзва сравнително бързо.
Ние още не се изправяме и не виждам и желание. Има ли още някой като нас?!

Много се вълнувам, че Коледа наближава. Планирам да направя обичайните си коледни меденки, подаръци и въобще любов и щастие! santa2 Nature Snowman  madnoel

# 702
  • Мнения: 27
Хайде малко коледно включване да направим и ние.  santa2

Дребният също не лази още, но се изправя на четири лапи Simple Smile Скоро ще пролази обаче, вече има сила само малко техника му трябва. За изправяне не се сеща, но и няма много къде да се хване.
Кърмим се вечер преди лягане и няколко пъти през нощта. Гледам и аз да давам биба, когато може. Някой път си търси това, но понякога надава вой до небесата, че го залъгвам.  hahaha
Няколко сутрини вече не цока... Иначе ние вместо попара ядем кисело мляко с каша или с банан.
За играчки - всичко му омръзва. Най обича да тропа, удря, хвърля. От столчето за хранане пуска всичко на земята и го гледа доволен. Проходилката ме спасява за известно време също.
Бебешки иначе много се кефи на Макарена и Спайс гърлс  Laughing

Коледно настроение нямам честно казано. Купих подаръци днес, ама пак не ми стана празнично. Дойдох вкъщи с пълни торби, а за мен нищо.  Crossing Arms Само ако не получа хубави подаръци...  Naughty

# 703
  • София
  • Мнения: 1 635
Хехе, Радела, позасмях се на "коледното" ти настроение. Развесели се вече, я виж какъв хубав "четирилапест" повод за празник имаш.

Аз чакам петъка с нетърпение, защото се прибираме към България и ще разнообразя ежедневието. Иначе много ме е стегнала шапката нещо.

Ния пълзи и се изправя, но пълзенето ѝ е едно такова супер смешно. Премества си ръчичките и после двете крачета плъзва по пода едновременно. Като се забърза и се получава супер смешно жабешко придвижване.

С храненето сме до никъде. Няма точни часове, суче по желание. Успявам да ѝ набутам по 20-30 грама пюре на обяд и още толкова каша вечер, евентуално. Определено предпочита храната да е на парчета и ако може подсолена, ама не е случила на майка да ѝ соли манджите.

gigito001, ние си излизаме всеки ден, лошо време или не. Иначе има голяма опасност да откача тотално.
iv_marinova, Ния вкъщи е по чорапи или чорапогащник. За навън допълнително дебел чорап или декоративни обувчици, колкото да не замръзне крачето, когато я вадя от количката. Според мен, ако не ходят, им е рано за твърда подметка. И изобщо за прохождането подметката трябва да бъде възможно най-мекичка.

# 704
  • София
  • Мнения: 337
Вие сте доста напред с материала.
Нашата мишка даже още не може да пълзи, а какво остава за изправяне. За пълзенето започна да рпави опити вече, но вдига дупето нагоре и забива глава все едно ще прави челна стойка - много е смешна хаха:) 
Първите 5-6 месеца беше толкова кротка и добричка - истинсо ангелче, а сега само мрънка и ни се кара за всичко. Тя все още се залъгва с играчки и с проходилката. Най-много обича да гледа Baby TV - голяма радост! Жалко, че не е преведено на български.

Аз да се оплача... купихме и килимче от тия меките дето се сглобяват като пъзел. Много я е страх като я сложим на него. Както я сложим така стои и не мърда. Не иска да ляга.. не иска да се обръща и максимално се старае да не прави излишни движение да не падне на килима. Дано свикне скоро с него, че вече ми е трудно да я пазя на леглото.

За менюто:
5-6  АМ
10-11 попара със сухар, сирене и вода, понякога я сменям с овесена каша с ябълки
2-3 зеленчуково/ месно пюре с някакъв десерт
6-7 плодово пюре или млечна каша
9-10 АМ
1-2 АМ

Ако и правя пюрето в къщи не го пасирам много, оставям да има и по-едри парченца.

И ние сме си подали вече документи за кухня - март месец трябва да я започнем.

Общи условия

Активация на акаунт