Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте дами! Бих искала да ви разкажа моята история, която започва с тест за бременност и завършва с животоспасяваща операция!
Два дни след  EFP: започнах да кървя, а яйчниците да ме болят /болка като при цикъл/! Обадих се на доктор Мадолева, при която бях решила да отида на преглед и попитах как да постъпя! Съветът и бе, да започна да пия дуфастон и нош-па и след два дни да отида на преглед! Указанията и бяха точни, проблема локализиран и положителния резултат не закъсня. Кървенето спря, остана само тъпата болка в яйчниците!Отидох на преглед, който продължи доста време, тъй като бях съвсем в началото и доктор Мадолева трудно успя да види и да потвърди, че съм бременна. Каза, че за сега всичко е нормално, но поради това, че още е доста рано, ми записа час след две седмици, за да направи преглед и видеозон и установи има ли плодно сакче и пълно ли е то. Попитах кога се пускат изследвания /кръв и урина/, отговорът беше че едва след третия месец. По моя молба ми изписа витамини,а за това дали приемам фолиева киселина и дума не повдигна. Докато изчаквах да отида отново на преглед при доктор Мадолева, отново прокървих, но този път от носа, а едновременно с това се появиха и болки ниско долу в ляво все едно, че съм в цикъл и левия яйчник ме боли. Веднага и се обадих! Каза ми, да не се притеснявам, че това състояние е нормално, кръвта от носа се дължи вероятно на кръвно. Отидох при нея едва след три дни след като и се бях обадила! Първо ме видя на видеозона и каза че вижда пълно плодно сакче, че всичко е наред и след една седмица, ще слушаме сърчицето! След това ме прегледа защото и казах, че болката долу ниско в ляво е силна и ме притеснява. Не установи проблем, каза, че това е нормално! Тръгнах си доволна, че всичко е наред и скоро ще кажа целия свят, че ще си имам детенце! preggo След два дни получих криза-силни болки долу ниско в корема, които ме повалиха на легло от което не можах да се изправя самостоятелно. Съпруга ми веднага се обади на доктор Мадолева, обясни за ситуацията, а тя го посъветва да ме закара в болница! Отидохме в болница, прегледаха ме и казаха, че тези болки се дължат на колит и гастрит, за които аз съобщих, че имам, а на съпруга ми показаха сърчицето на плода. Споделих, че имам и болки в дясното рамо. Отговора беше, че било нормално! Тръгнахме си за вкъщи, с предложение от страна на лекарите да се върна за приемане, ако има нещо притеснително. След няколко часа болки в стомаха и рамото, повръщане и губене на съзнание многократно, изпаднала в шок съпруга ми едва успя да ме закара отново във болницата. Едва тогава установиха, че зародиша е в тръбата ми, а тя самата е пред пръсване, корема ми е пълен с кръв и аз съм на ръба. Благодаря на Господ Бог, че оцелях. Благодаря на екипа, който се погрижи за мен и отстрани проблема! Но не доумявам, как лекар като доктор Мадолева, /кабинетът се намира в сградата на Интерпред и изражда в Тина Киркова/, с дългогодишен стаж и рутина, изключително внимателен човек, не успя да разбере/след извършени прегледи и потвърждение на нормална бременност/, че имам сериозен проблем? Никак не ми е приятно, това което преживях, защото операцията все още ме боли, а едната ми тръба я няма. smile3518 Сега обаче вече гледам напред, стремя се да се възстановявам бързо и да забравя съществуването на "ДОКТОР" МАДОЛЕВА /ИНТЕРПРЕД/. Внимавайте, когато ходите при нея, ходете и за второ мнение, защото тя няма проблеми с установяване на  нормална бременност!!!! newsm12
   

# 1
  • Мнения: 401
Съжалявам за случилото се. Лично аз, след прочетеното, не бих стъпила при тази лекарка. Трябва да се отбележи обаче, че също толкова некомпетентни са и лекарите в болницата, при което си попаднала при първото си посещение там - доколкото разбирам, и те не са разбрали къде точно се намира зародишът.
Въпреки всичко преживяно, ти желая бързо възстановяване - психическо и физическо - и следващата ти бременност да е успешна!

# 2
  • Мнения: 167
Изобщо не се изненадвам. На мен ми се случи горе-долу същото в началото на тази година, с тази разлика, че за късмет не се стигна до спукване на тръбата, а бях в доста по-напред от теб.
При друг лекар, възрастен, с опит.

Та отивам в 7 г.с за преглед за потвърждаване на бременност след положителен кръвен тест от преди 5 дни със стойност на ЧХГ над 2000. И този глупак след дълга и продължителна лекция по всякакви теми ми каза, че за него аз просто не съм бременна.
Направих същия ден нов кръвен който показа ЧХГ над 8000 и записах час за друг лекар следващата седмица.

В 8 г.с откриха че съм с извънматочна и ме оперираха по спешност. Половин ден и 3ма лекари ме преглеждаха по няколко пъти, докато решат че е това. Никой нямаше обяснение как съм стигнала до 8 г.с без болки и кървене, но факт. Всъщност имамаше едно много леко зацапване в 6 г.с и болка в кръста, която беше от време на време и премина в постоянна, но не беше нещо нетърпимо.

Та така - и на мен за малко не ми костваше живота мнението на един такъв "компетентен" лекар

# 3
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Съжалявам че е трябвало да преминеш през всичко това.
Аз съм ходила при Мадолева преди да се премести в Интерпред на профилактични прегледи и винаги е била отзивчива. Не съм имала някакви проблеми, но и не ми е пускала никакви изследвания освен прегледите. Тя беше и човека който ми установи бременността, беше точно последния и ден преди да се премести - бях последния и пациент за деня - обясни ми подробно какво трябва да направя за да си избера лекар, че не трябва да плащам такса, че трябва да приемам фолиева киселина и още много неща които изобщо не ми бяха ясни. Каза ми че ако преценя може да се запиша и при нея за следенето на бременността, но не ме е насилвала задължително да съм при нея при условие че 4-5г. съм ходила на профилактични прегледи само при нея. Но явно вече не е толкова внимателна като преди Sad

# 4
  • Мнения: 3
Мила Исабел! При ''доктор'' Мадолева съм ходила и преди няколко години, понеже се доверих на впечатленията на сестра ми. Тя ходеше при нея и беше донякъде доволна. В частта със изследванията и по-сериозните проблеми, Мадолева никога не я е имало. Когато отидох при нея за първи път с проблем, отговора и беше, както сега ''всичко е наред''! Тази '' лекарка'' води бременността на сестра ми и накрая, когато племенничката ми трябваше да бъде изродена ''докторката'' е заминала в провинцията!.... От това, което имам като информация за кариерата на  Мадолева, никъде не прочетох, че е работила в държавна болница. Искам да те попитам, ако си в шестия месец, при направен скрининг и висок процент от риск на заболяване на плода, ти какво ще направиш? Този отговор, на който аз станах свидетел, след извършен преглед на обикновен ехограф, е че на плода всичко му е наред, виждат му е всички части от телцето и резултата от изследванията не винаги е верен. Освен всичко това и още много, тази жена дори не посмя да се обади, за да признае грешката си и да потърси прошка и направи извинение на мен и семейството ми, които преживяха голям шок, след онази нощ. Съветът ми е, ако решиш някога да отидеш при нея, първо си помисли или просто отиди и за второ мнение!

# 5
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Rozemarine, аз точно за това и споделих че не съм имала някакви проблеми и само профилактични прегледи съм минавала - което не показва много от знанията на един лекар. За мен истинския специалист се доказва в критични ситуации - когато се налага да вземаш решенията със замах.
За себе си избрах да следя бременността си в болница поради ред причини - една от тях че ще мога да разчитам на медицинска помощ по всяко време на денонощието без да се съобразявам с часове и смени. Аз също преминах през ужаса на скрийнинг с висок риск за Даун - 1:30 и отказах амнио - доверих се изцяло на ФМ. За съжаление, човек никога не може да знае при какъв "специалист" ще попадне, а и всяка ситуация е различна сама по себе си. Сигурно никога няма да забравиш напълно ужаса който си преживяла, но искрено се надявам скоро да се оправиш.
P.S. Вече си избрах няколко гинеколози които според мен наистина са си специалисти в областта и освен това се държат човешки с пациентите си, така че не мисля да ходя при нея.
Тя е на частно в Интерпред нали, или е започнала да приема пак пациенти по ЗК?

# 6
  • София
  • Мнения: 310
Много се учудвам по повод писанията за докторката. Години наред ходя на профилактични прегледи при нея - и преди в Лозенец, и сега в Интерпред. Тя ми следеше бременността, разясняваше ми с подробности всичко на всеки преглед, раждах при нея и съм изключително доволна. Тя винаги е била и продължава да бъде невероятно добър и отзивчив човек, всеотдаен и внимателен лекар... По повод предписването на витамини - те обикновено не се почват на 5-ия ден от закъснението, а може би е пропуснала да ти спомене за фолиевата киселина, защото витамините, които си поискала я съдържат. Когато поеме ангажимент за израждане на някое бебе съм повече от убедена, че не би си позволила да пътува, стига да не се е наложило. Аз лично я тормозих цяла нощ преди да тръгнем към болницата и през цялото време получавах абсолютно адекватни и компетентни съвети.
Изобщо през цялата ми бременност беше на 100% на линия да поема всичките ми притеснения.
По време на раждането не мръдна и за секунда от мен - в общи линии получих страхотна освен медицинска и човешка подкрепа.


Много съжалявам, че е имала подобен случай и ти си преживяла този кошмар, но и аз не мога да си обясня как така това не се е видяло и в болницата - разбирам грешка да е направена от един лекар, но после и от болницата - малко в повече ми идва.

Изабел - точно днес й звънях за профилактичен преглед - още не работи по касата.

Последна редакция: ср, 11 юли 2012, 22:09 от vess_82

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте,
За др. Светла Мадолева(от Ню Медикъл, Бизнес Парк) искам да кажа, че съм много разочарована от нея въпреки, че години наред ходя само на профилактични прегледи при нея (което наистина не показва компетентността на един лекар). Разочарована съм понеже, преди около месец отидох с оплаквания за силни болки по време на цикъл (толкова силни, че възпрепятстват нормални физически дейности), а нейният отговор на повечето ми въпроси за възможната причина беше мълчание...Каза ми "Е, като толкова те боли, пий обезполяващи". Назначи ми базови хормони между 2-5 ден от месечния цикъл (МЦ), като сред тях Прогестерон се изследва на 19-и – 23-и ден от МЦ...Изобщо за мен тя е повърхностен и незаинтересован лекар, мога да кажа, че гледа през мен и си цъка там на компютъра да си напише документчето и дори не откривам нищо хуманно, топло и разбиращо в нея, само леден равен глас - не става!

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 13:00 от Daniela Boteva 632667

# 8
  • Мнения: 41
И аз съм ходила при нея за извънменструално кървене, не ми пусна никакви изследвания, само ми предписа куп лекарства. Отношението й беше доста грубо.

Общи условия

Активация на акаунт