Кръщене в София на 6 месечно бебе

  • 2 272
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте!

Изчетох старите теми, но са от преди повече от 2 години, а на мен ми трябва актуална информация. Къде в или около София бихте ми препоръчали да направя кръщене на 6 месечно бебе? Интересува ме основно да е спокойно място (планувам го за неделя сутрин), или да има отделна стаичка за кръщенета, да е чисто и да се спазва добра хигиена - чиста водичка, топла и т.н. - чувала съм, че на някои места в София топят всички деца в една вода, а нашето бебе се роди по-рано и беше в болница така че сме много предпазливи.

Иначе си имаме свещеник, който каза, че може да направи кръщенето навсякъде, ние да решим.

Моля дайте идеи, мислех си за Боянската Църква, или Св. Тройца до Зала Фестивална, или Клисурскичт Манастир, но не знам нищо конкретно за тези места. Ще търсим и хубав ресторант или сладкарница с градина, за предпочитане не много далеч от църквата, така че приемам идеи и за това.  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1
Скоро ходихме на кръщене в църквата, в двора на Семинарията. Останах изненадана колко приятно е мястото. После ресторант по-надолу в Лозенец.
Ще се радвам да споделиш къде сте избрали да направите кръщенето  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 897
Ние правихме кръщенето в  църквата Св. Петка-стара и останах мн.доволна.Има отделна стаичка с баня и сипват топла вода на момента,беше и топло вътре.

Иначе често ходим до Клисурския манастир и съм попадала на много кръщенета,но ги правят вътре в църквата,няма отделна стаичка и ми се струва,че много на бързо минават.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 273
Ние правихме кръщене в църквата "Св. Георги" (Ротондата). Много хубаво беше, не го претупаха, а и обстановката е невероятна. Имаше организирани групи чужденци на екскурзия и ги поканихме. Бяха много впечатлени. При нас и името на малкия е Георги Simple Smile

# 4
  • Мнения: 15 379
Синът ми беше на 1 година, когато го кръстихме в параклиса "Свети Йоан Рилски" в двора на Софийската духовна семинария.
Мястото е невероятно спокойно, зелено, свежо. Храмът е прекрасен, малък и изключително красив.
Препоръчвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 345
Може ли да ви помоля да кажете и цени,защото и аз искам да кръстя децата най-накрая...Ако може да кажете за цената в градинката на семинарията и колко време предварително отидохте за запазите час?

# 6
  • Мнения: 15 379
Диди, обаждаш се и питаш: Храм "Свети Йоан Рилски" - за повече информация и записвания: Светослав Николов – 0878443305

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
Диди, обаждаш се и питаш: Храм "Свети Йоан Рилски" - за повече информация и записвания: Светослав Николов – 0878443305

Благодаря ти много  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт