Незаконно строителство!

  • 5 937
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 927
     За незаконното строителство - жалба до РДНСК. Доколкото си спомням имаше ред да упълномощят/разпоредят на собственика сам да си премахне незаконния стоеж. Разбира се, не можете да разчитате, че тези, които са строили в имота ви, ще ви върнат доброволно средствата по премахването. Ако държите на тези средства, ще трябва да водите дела.
     За частта от имота на Калинка - първо покана да я освободят, после иск по Закона за собствеността. Калинка, преди да предприемеш второто, говори с геодезист, специалист по кадастър, строителен техник (във сайта на всеки окръжен съд има списъци на вещи лица), и го помоли да ти проследи регулационния статут през годините, за да си наясно, че наистина са навлезли в имота. Той трасиран ли е някога? 

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
         За частта от имота на Калинка - първо покана да я освободят, после иск по Закона за собствеността. Калинка, преди да предприемеш второто, говори с геодезист, специалист по кадастър, строителен техник (във сайта на всеки окръжен съд има списъци на вещи лица), и го помоли да ти проследи регулационния статут през годините, за да си наясно, че наистина са навлезли в имота. Той трасиран ли е някога? 

Ами, ние така случайно открихме. Мерихме с геодезист за друго нещо и той е казал на сестра ми. Ние знаехме, че е влязъл, но чак толкова.... ooooh! И кадастъра е видял той, че няма проект за тази огромна стена, както и за жилищните постройки (дори си имаме прозорец на баня, който гледа към нас, а разрешение не сме давали). Аз искам да се боря, но всички ми казват, че няма да победя.....Поне пари да плати.

Общи условия

Активация на акаунт