Цитросепт - отровен?

  • 58 581
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Цинтамани Полша, като собственик на търговската марка Цитросепт е единствената компания, която има право легално да използва наименованието „Цитросепт” в България (запазената марка Citrosept - N 0021 591 19). Опаковките на продуктите на CINTAMANI Poland изглеждат по следния нчин:



Всички други опаковки и разфасовки на продукти носещи името Цитросепт са неоригинални и има възможност да съдържат опасни за здравето съставки.

Продукти, на които е изписано, че са производство във Великобритания или Норвегия от CINTAMANI Норвегия, Цитросепт ЕООД или Цитрогард ЕООД са нелицензирани продукти, копиращи оригиналния продукт.

Надяваме се промените в закона, които обеща министър Найденов да бъдат въведени в най-кратки срокове, което да доведе до яснота на пазара на хранителните добавки.

# 46
  • Мнения: 576
Основното му действие е бактерицидно и косвено от това му действие се подпомага имунната система, понеже в много от случаите тя отслабва тъкмо поради бактериозите, които иначе трудно и скъпо се регистрират и лекуват, причиняват се и от лечението с много други "официални" лекарства. Цитросептът не действа директно върху имунните механизми, заради което е и сполучлив.
Този препарат съществува успешно от десет години и не е въпросът дали някой го преценява като  ефикасен или не и дали го одобрява или не, а хората да го имат като алтернативен избор.

ПП От горния постинг пък ми става още по-ясно, че въпросът е кампаниен и става дума за някаква пошла разправа с конкуренцията. Много тъпо.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 18 054
Цинтамани Полша, като собственик на търговската марка Цитросепт е единствената компания, която има право легално да използва наименованието „Цитросепт” в България (запазената марка Citrosept - N 0021 591 19).

Продукти, на които е изписано, че са производство във Великобритания или Норвегия от CINTAMANI Норвегия, Цитросепт ЕООД или Цитрогард ЕООД са нелицензирани продукти, копиращи оригиналния продукт.

Надяваме се промените в закона, които обеща министър Найденов да бъдат въведени в най-кратки срокове, което да доведе до яснота на пазара на хранителните добавки.

И защо чак сега се сетихте да го оповестите? Laughing
 Купувам Цитросепт от 7-8 години.

# 48
  • Мнения: 106
Не купувам хранителни добавки, защото не знам какво има в тях, още повече такива които идват от Щатите...За Цитросепт знам, че много товари черния дроб и при предразположени пациенти може да доведе до чернодробна недостатъчност. Никога не бих давала на детето си подобни добавки, само сокове от плодове и пресни такива... и тн. Вие си решавате.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 18 054
Та... сега кого трябва да съдим? Thinking

# 50
  • Мнения: 106
"аз до съвсем скоро бях фен на цитросепта, но прочетох една статия и ми стана лошо
не пазя линк, но се обсъждаще това, че екстракта от семки на грейпфрут, изобщо не е "екстракт" а е плод на химическа преработка с амоняк и други химикали и в резултат се получават много вредни съставки. Освен това се слага над 8% мощен консервант, включително парабени. На пазара имало само една марка екстракт от гроздови семки без консервант, но пък тестовете показали, че няма никаква антибактериална активност. Японски учени са правили тези изслевания. Идеята е, че антибактериалната активност на цитросепта и другите марки екстракти от семки, се дължи на голямото количество консервант и на нищо друго. аз лично, докато не прочета опровержение на  тези данни няма да го ползвам. В подкрепа на това си спомням, че като съм купувала козметика в Канада, от био магазин на някой продукти изрично пише "не съдържа парабени и екстракт от семки на грейпрут" и тогава се чудех защо са го включили към вредните съставки...ето защо. Sad

и в уикипедия това казват: http://en.wikipedia.org/wiki/Grapefruit_seed_extract"

Цитирам го от друга тема в бг мама...Да допълня само, че грейпфрута има свойството много бързо да разтваря токсините в черния дроб, затова при прием на медикаменти, не се препоръчва да се пие сок от грейпфрут.

# 51
  • Мнения: 7
След този шум, която се вдигна, проверих какво съм използвала аз и за радост не е това на д-р Христов. От репортажа по БНТ разбрах, че става дума само за въпросния доктор, който е продавал фалшив Цитросепт (Цитрогард не съм ползвала), надявам се да не спрат и оригиналния Цитросепт от продажба, защото съм доволна.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 884
Г-н/г-жа Цитросепт CINTAMANI Полша, бихте ли уточнили ямболската фирма бивш дистрибутор ли е и в крайна сметка ваш продукт ли е препаратът цитросепт в зелената опаковка, който се предлага от над 10 години в България?
Ето този.

# 53
  • Мнения: 10
Г-н/г-жа Цитросепт CINTAMANI Полша, бихте ли уточнили ямболската фирма бивш дистрибутор ли е и в крайна сметка ваш продукт ли е препаратът цитросепт в зелената опаковка, който се предлага от над 10 години в България?
Ето този.

Привет и от мен, според мен този е фалшивия, който си сложила на картинката. Аз имам същия, по-лошото изпила съм почти 50 мл от него и вчера като разбрах го разгледах. Като му набереш сайта, който пише на шишенцето и познай, кой сайт отваря - този на цитрогард. И сега какво правим не знам? Какви може да се последствията като сме се тровили??

# 54
  • Мнения: 0
Преди време оригиналният Цитросепт се продаваше в опаковка, каквато се вижда на снимката, но произведените тогава количества вече са с изминал срок на годност. Дизайнът на опаковката беше копиран и леко променян с времето от българската компания с цел да се продава продукт без лиценз и ясен произход под нашето име. Моля забележете, че има и опаковки, на които логото CINTAMANI Bulgaria е променено на citroseptbg.com, домейн/уеб адрес, който не е на оригиналния продукт.

Ексклузивният ни дистрибутор беше CINTAMANI Bulgaria, а фирмата от Ямбол беше една от компаниите, която работеше по веригата, но никога не сме имали директни отношения с тях, нито личностни, нито финансови.

Веднага след като разбрахме, че има злоупотреби с продукта ни, сменихме дистрибуционните си канали. Към 2012 нямаме нищо общо с продукта в зелената опаковка, който показвате.

От май 2012г. оригиналният Цитросепт се продава в България в опаковката, която показваме в предишния ни отговор.

Моля уверете се, че продуктът, който приемате е Цитросепт Органик, гарантираме, че той не се съдържа опасната съставка бензетониум хлорид. Може да видите анализ на независима лаборатория на нашата страница: http://citrosept.bg/certificates/

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 18:29 от Цитросепт CINTAMANI Полша

# 55
  • Мнения: X
Моя "зелен" Цитросепт отвсякъде е странен  Mr. Green На всички места пише, че е произведен в ЮКей, мейл и сайт на бг си е с "цитросепт", не цитрогард и прочие...
Но пак казвам, действа, доволна съм, като ми свърши, ако видя от същия, пак ще купя. Други разновидности, пък били те и "органик"- НЕ!

За вкуса- в нас го пием в прясно мляко с мед. Не се усеща горчилката, дори децата нямат грам оплаквания  Laughing Гадост е при гаргари /разреден единствено с вода/, но пък само така се спасявам от ангините, които иначе са ми в кърпа вързани, минимум два- три пъти годишно.

# 56
  • Мнения: 10 764
Тотална каша и господата от Полша никаква яснота не внасят.
Нашата опаковка е зелена, произход Великобритания, състав 33% нат. екстракт, растителен глицерол, вода, вит. Ц. Дистрибутор - Цитросепт ЕООД, гр. Ямбол

# 57
  • Мнения: 1 336
От репортажа не става ясно има ли вредни вещества в детския сироп на Ямболската фирма, доколкото разбрах са изследвали капките. Ако има (а то най-вероятно има) просто не мога да ви опиша колко съм разочарована от контрола над хранителните добавки, познавам много майки, които дават с месеци от този детски сироп на бебета като им мислят доброто, а реално са ги тровили. Как може да се допусне такова нещо не знам  Twisted Evil

# 58
  • Варна
  • Мнения: 18 054
Преди време оригиналният Цитросепт се продаваше в опаковка, каквато се вижда на снимката, но произведените тогава количества вече са с изминал срок на годност. Дизайнът на опаковката беше копиран и леко променян с времето от българската компания с цел да се продава продукт без лиценз и ясен произход под нашето име. Моля забележете, че има и опаковки, на които логото CINTAMANI Bulgaria е променено на citroseptbg.com, домейн/уеб адрес, който не е на оригиналния продукт.

Ексклузивният ни дистрибутор беше CINTAMANI Bulgaria, а фирмата от Ямбол беше една от компаниите, която работеше по веригата, но никога не сме имали директни отношения с тях, нито личностни, нито финансови.

Веднага след като разбрахме, че има злоупотреби с продукта ни, сменихме дистрибуционните си канали. Към 2012 нямаме нищо общо с продукта в зелената опаковка, който показвате.

От май 2012г. оригиналният Цитросепт се продава в България в опаковката, която показваме в предишния ни отговор.

Моля уверете се, че продуктът, който приемате е Цитросепт Органик, гарантираме, че той не се съдържа опасната съставка бензетониум хлорид. Може да видите анализ на независима лаборатория на нашата страница: http://citrosept.bg/certificates/

Т.е. в началото продукта се е продавал в тази опаковка, после ВИЕ сте сменили опаковката без да промотирате новата, а ментето се е продавало в старата ви опаковка? ЗАЩО? Rolling Eyes

Кога сте разбрали за злоупотребите и защо сега научаваме?  Thinking

# 59
  • София
  • Мнения: 5 884
И да допълня към горните въпроси.
Мисля, че все пак е редно да конкретизирате посочения от вас период "преди време", тъй като доста хора в момента са притеснени от изнесените из медиите факти.
Ето, аз например проверих, последната опаковка, с която разполагам, е абсолютно същата като показаната на снимката и с изтекъл срок 16.03.2012 г. За съжаление от обяснението ви не мога да разбера оригинален или опасен продукт е консумирало семейството ми.

Общи условия

Активация на акаунт