За готвенето и лятото :)

  • 3 370
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 498
Мили дами, пускам тази тема, защото мисля, че ще бъде полезна на всички ни Simple Smile
Как се справяте с готвенето и с жегите?
Аз лично много трудно сядам да готвя, когато е жега поради една единствена причина - топлината, която фурната и котлоните отделят. Съответно непрекъснато се чудя какво да направя за хапване...
Давайте съвети, вие как се справяте с този "проблем"?

# 1
  • Мнения: 10 546
аз пускам климатиците и влизам в кухнята Wink, готвя като за два дни, поне през ден да си причинявам това, вчера пекох пиле, веднага след него сложих спанак с ориз във фурната за днес, пържих картофи, но не ми стигнаха силите да сваря една царевица, та май днес ще я варя нея

# 2
  • Под звездите
  • Мнения: 1 300
Рядко готвя през деня сме на работа и в предприятието имаме стол,а вечерта правя салата и таратор и това хапваме.
Събота и неделя готвя,но гледам да е по лекичко за жегите.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Знам, че за повечето ще е неприемливо моето, но ето моята "рецепта". Аз по принцип съм много ранобудна. До степен, дори да съм си легнала в три, в 7 вече съм се ококорила. Та по този повод и рано готвя. Докато кафето още не съм изпила, вече съм бутнала в тавата нещо да се пече. Е, нямам малки деца, но синето е още по- капризен. Понеже е фитнес маниак, в къщи се готви само на фурна или скара. От време на време правя ризото. Всичко останало е салати, сирене и подобни  Wink
Но това е, рано готвя и не хващам ужасния пек в кухнята  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Трудно се хващам и аз лятото. Не за друго, ами децата са при бабите ваканция, а ние с мъжа ми в жегите не държим да ядем готвено, повечко салата и таратор, маслинки, сиренце и сухоежбина Simple Smile Обожавам постните летни манджи, които се ядат студени, но повечето се приготвят бавно и трудоемко - примерно кьополуто докато го направя, ми се отяжда hahaha Веднъж-дваж в седмицата се прежалвам и правя нещо на фурна или тиган, но със зор. Чушки като пека, пека повече и си замразявам, за да не включвам фурната всеки път. Абе, обичам да готвя, ама лятото специално предпочитам някой друг да се е потил пред печката, аз само да го сложа от хладилника на масата Laughing За протокола - южна кухня, без климатик.

# 5
  • Мнения: 169
Правим предимно скари. Мъжът ми обожава шишове.

# 6
  • Мнения: 4 569
 Готвя късно вечер. Старая се сготвеното да стигне за два - три дни.

# 7
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 756
Сега не ходя на работа и готвя рано сутрин, а преди когато ходех готвех късно вечер.

# 8
  • Мнения: 556
През седмицата караме на салати и таратор. Правя супа или пиле, да стигне поне за два дни. Климатика задължително е на 23 градуса.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И на мен ми е голям зор в жегите готвенето.Нямаме климатик и се "опичам" буквално в кухнята...
Затова гледам и нещо набързо да се сготви, но като се изчерпам откъм варианти, се връщам на обичайте манджи и супи искам или не Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 643
Готвя си нормално,предимно следобед,такъв ми е режима GrinningАко правя ядене във фурната,включвам климатика в кухнята,защото иначе не се стои от жега.

# 11
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз тук за идеи. Имаме климатик, но въпреки това трудно ми идва музата да готвя сега. Но днес сготвих една картофена супа, поне бързо увряха зеленчуците и изключ. котлона рано. Давайте още идеи за лятно меню без дълга термична обработка, но и да заинтригуваме и децата (само сухоежба не става при мойте)...

# 12
  • Мнения: 169
Печени тиквички на фурна, заляти с кисело мляко, копър и чесън.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Мили дами, пускам тази тема, защото мисля, че ще бъде полезна на всички ни Simple Smile
Как се справяте с готвенето и с жегите?
Аз лично много трудно сядам да готвя, когато е жега поради една единствена причина - топлината, която фурната и котлоните отделят. Съответно непрекъснато се чудя какво да направя за хапване...
Давайте съвети, вие как се справяте с този "проблем"?


Със стоицизъм  Mr. Green

Готвя предимно късно вечер и гледам да е нещо, което не изисква да стоя до печката - например мусака, пиле с ориз или пилешка супа.

Нямам климатик, но и аз съм зиморничава и чак днес можах да кажа, че се стоплих  hahaha

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
  примерно кьополуто докато го направя, ми се отяжда hahaha

Що така Белинде? Аз онзи ден го направих точно за 10 минути.
Сложих патладжаните да се опекат, а през това време отворих един буркан печени чушки и ги врътнах през ножа на миксера



след това обелих 4 домата и тях през миксера заедно с чесъна. После патладжаните пак там и това беше. Даже по-бързо става, отколкото обикновена салата да направя  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт