Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен в тази жега Simple Smile
Момичета внимавайте днес, че нали знаете петък, петък 13-ти е Twisted Evil Laughing
Дано имате един хубав петък, независимо от всичко. Без болежки и притеснения, само с хубави ритничета Praynig
И аз да ви питам за меренето на шийката - кога и как се прави? На мен не са ми е мерили. Имам само един ръчен преглед, първият път като се записах на ЖК -  за взимането на цитонамазка и МБ. И това мерене профилактично ли се прави или има някакви симптоми за притеснение. Да си го търся ли меренето от доки Grinning (не че ми се иска да ме бърка ама....), като ви чета за тези неща и малко вече  Shocked

# 61
  • Мнения: 459
Здравейте момичета и честит петък на всички работещи  Hug
Beluchi за да ти я премерят няма как да се разминеш без бъркане  Laughing На мен всеки път ми я мерят, защото съм с близнаци, но при теб чак всеки път не е задължително. Все пак не е лошо да се поглежда  Peace

# 62
  • Мнения: 86
Хоп да се запиша и аз в новата темичка.Вчера и аз имах болки ниско долу но май беше от облеклото.Момичета незнам вие как сте с ходенето по нужда но аз съм постоянно с разтройство newsm78.Дали не е от жегите!Краката са ми постоянно издути направо ме болят и незнам какво да ги правя....вие имате ли такъв проблем.Цветенце стискам палци всичко да отмине  bouquet

# 63
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Здравейте! Днес мога да се впиша по- активно, просто вчера за пръв път от нашето съпружество мъжа ми си беше вкъщи и първо, че беше окупирал компютъра, решихме да идем двамата и да разглеждаме кошари и колички. Количката вече е ясна - Кенгуру Виктория 2012- и на двамата много ни допадна. Ще се вози на предната или задната седалка, но няма как, колата ни е малка, багажника също, а в него има и 7кг бутилка за метан. За кошарката моят мъж като цяло залиташе на тези походните, докато аз залитам на дървените трансформиращи се в юношеско легло 190/70. Незнайно защо нашите кумове са решили, че след като тяхното дете ходи и руши апартамента, в т.ч. нови мебели, стени, мазилки, и нашето непременно ще бъде такова. Моят мъж също е на мнение, че като стане на годинка - две, Шмоко ще съсипе всичко Thinking За легла съм се спряла на едно легло на Бертони и едно на Дибо Колебая се, на Бертони го видях на живо, докато на Дибо в магазина имаше изложено само 2 малки кошарки. Като изработка изглеждаха здрави, но не съм сигурна дали ми се рискува да купя детското легло по интернет например и да го видя едва, когато пристигне вкъщи.

Мецани - Благодаря за розовите гащи! Hug
Цветенце - Не знам дали правилно съм те разбрала за тези болки, но понякога ако не се събудя вечер да отида до тоалетната, сутрин ме боли точно там и дори след като мина през помещението, продължава да ме понаболява цял ден. Надявам се да ти мине бързо!
Емили - за чехли аз сега нося едни артопедични на Ромика. Не знам дали имат някакво касателство, но досега да чукам на дърво краката ми не са се подували.
Плежър дано мъжът ти да се оправи по- бързо, а ти не се навъртай много много покрай него, за да не е някой вирус, който да си лепнеш и ти  bouquet
Цвети777 Този месец и аз имах някаква форма на разстройство. Не беше както обикновено, нямах никакви болки и свивания на стомаха. Не смеех да мръдна никъде, защото имах чувство, че ще се изпусна.  Whistling След 3 дни строга диета без плодове и зеленчуци, само на сухари, варени картофи и изцеден лимон + 3 пъти на ден по 1 саше Смекта, вече съм добре. За Смектата не съм звъняла на лекаря, но и не сметнах за необходимо, предвид това, какво пише в листовката, и  че може да се дава и на кърмачета, защото доколкото разбрах не се резорбира в организма newsm78

Момичета аз имам един проблем, като ще си говорим за бактерии, който при мен е може би от самото начало на бременноста, но не се повлиява от нищо. От първото изследване на урина винаги имам седимент и масово бактерии. Всеки път лекарят ми предписва за 10 дни Неоренал 2х1. Само че прегледите като са веднъж месечно, най- често резултатите се виждат месец след като съм пуснала изследванията. Тъй като сега отново пия Неоренал и той скоро ще свърши, без да имам някакъв видим резултат - продължава паренето при уриниране, ми се иска преди прегледа другия месец да си пусна на частно изследвания на урина и да отида в кабинета с пресни резултати. Трябва ли да кажа какво искам да изследвам. Освен за бактерии, ме притеснява, че има един много лош мирис (така както мирише, когато влезете в дом, в който има лежащ възрастен човек - на застоял пикоч). Четох, че най- вероятно става дума за ацетон. При изследването трябва ли да кажа, че искам да се изследва за това, и всъщност има ли някакъв термин за това? Или просто да искам пълно изследване на урината newsm78

# 64
  • Мнения: 1
Добро утро прекрасни коремчета Coffee

Днес се очертава да е хубав ден...на мен винаги ми върви, когато е петък 13-ти и то защото винаги тръгвам с такава нагласа от сутринта....и въпреки отвратителната безсънна нощ заради жегата, бурята, алармите на колите и т.н. аз съм в прекрасно настроение  newsm47

Пуфи, не се вманиачавай с тези изследвания. Пусни си стерилна урина, а доктора при всички положения ще види ако има аномалии. Стискам палци всичко да е ок. А що се отнася до леглото, аз също съм си харесала и даже днес ще капарираме на Бертони, ето това: На картинката изглежда леко синьо, но иначе е много приятно лилаво Simple Smile

Прегръщам ви и ви пожелавам един прекрасен ден  newsm44

# 65
  • Мнения: 876
Здравейте, момичета! Аз по принцип съм от декемврийската тема, но ви следя и вас, тъй като се очертаваме за края на ноември.  Simple Smile
puphi , ще си позволя да ти отговоря, тъй като се измъчих доста с тези бактерии. При мен имаше и кръв и всички екстри. Най-добре си пусни стерилна урина (урокултура и посявка й казват още), за да се определи точно каква е бактерията и в какво количество е. Също така ще излезе и от кои лекарства се повлиява. При мен имаше парене, болки и излезе E.Coli в доста голямо количество, което наложи приема на антибиотик. Преди да направя това изследване пих антибиотик, от който нямаше грам полза. Изследването ми струваше 18лв, излиза след 3 дни. Иначе можеш и да си пуснеш пълно изследване на урина, която също те съветвам да занесеш в стерилно контейнерче от вкъщи, средна струя след душ само с вода.  Там ще излезе дали има или няма ацетон.  Peace Аз до края на бременността си ще съм на Неоренал 2х1 профилактично. И в двата случая трябва максимум до час да си в лабораторията, за да са достоверни резултатите.  Peace

# 66
  • Мнения: 2
добро утро мамита
искам да ви питам какво мислите за изместването на термина? моя си термин в началото беше на 5.11, но още на първата ФМ се измести на 25.10. аз много не вярвам на това, защото кво като бебето върви по-голямо или по-малко те всички бебета се раждат различни. никъде не пише, че бебето трябва да е едиколко си кг и см. пък и то си е заченато на определена дата и как може да се промени това след 2,3 месеца??? или аз нещо не разбирам???? незнам..... аз като ме питат все си казвам 5.11, но колкото повече наближава радостното събитие все повече се замислям за това изместване на термина. споделете мнение плс
момичета мн са ви хубави кошарките за малките бечовци
хубав ден ви желая   love001

# 67
  • Мнения: 615
Здравейте коремчета и благодаря. Аз все още имам болки, но са по-поносими и не постоянни. Засега ще продължа с инжекциите, че 200км. до доки не ми се пътува в тая жега, а ако не дай си Боже стане по-сериозно - заминавам. По всяка вероятност е бъбречна криза, защото болката се изостря, като се изпишкам /когато по-дълго не съм ходила/
Monsy страхотно е леглото и цвета, искаше ми се и на мен в лилаво, но не би  Mr. Green
puphi и аз съм се спряла май на това легло, доколкото си спомням за Дибо имаше доста добри отзиви  Peace
Zlatence здравей.
На мен също не са ми мерили шийката досега  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 113
puphi ние си взехме това креватче на бертони което си публикувала, което става на бюро и юношеско легълце. Огледахме го добре в магазина изглеждаше компактно и практично, на нас с мъжа ни то най ни допадна, вече е въпрос и на избор. За инфо в момента е 350лв на промоция в Хиполенд.
белучи и аз не съм на ясно в какъв случай точно я мерят шийката на матката и на мен само веднъж май са ми я мерили в 12-13 седмица, но мисля, че тя се вижда и при преглед с ехограф, защото последния път като ходих на ФМ специално докторката там ми каза, че всичко с матката ми е наред..
Ако има някой по-запознат може да разясни  Wink
И от мен приятен и позитивен ден!  smile3525

# 69
  • Мнения: 0
Здравейте сладурки Simple Smile
Днес бяхме на д-р и се оказа,че бебка тежи 360гр,а майка и е нападната от гъби..... Laughing #Cussing out
Белучи,моят доктор мери шийката на матката още преди месец с вагинална сонда-ехограф/не знам дали точно така се казва..... newsm78/,без мануален преглед.Освен това и на 3D също се вижда какво е положението.
Момичета, днеска ви пожелавам един щастлив и усмихнат ден!!!!

# 70
  • Мнения: 449
Zlatence, wavey!Радвам се,че прескачаш и в нашата тема!
Puphi,Златенцето ти е обяснила най-подробно всичко;и аз мисля,че без антибиотик няма да стане работата.Доколкото си спомням тя взимаше Оспамокс,който изобщо не подействал,след това й изписаха Зинат и още след второто хапче е почувствала значително подобрение.Но трябва задължително антибиограма от стерилната урина.
Monsy,Puphi-и двете кошари много ми харесаха-удобни и практични са,и изглеждат много красиво!
Таня,и на мен всеки път ми казват различен термин-ту по-напред,ту по-назад...И съм решила какъвто ми кажат октомври,такъв ще бъде.
Cveti777,и аз от време на време имам разстройство,мисля че е напълно възможно да е от жегите Peace.

# 71
  • Мнения: 43
Добро утро момичета Hug
Кошарките са много хубави ,и аз съм си избрала подобна..само че  на цвят е
бяло+зелено ,но е на същия принцип: Легло+ Бюро за позлване до 10 годишна
възраст на детето.Много ми харесват тези кошарки,мисля че са доста практични...ще видим
дали са и здравички.Нашата не се сещам дали беше някаква известна марка,но е 405 лв с матрака и обиколниците,спалния комплект и повивалника,доста е изгодно но и защото е в Провадия,не в Варна...по-изгодничко е ...  Simple Smile

# 72
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Lori, може ли повече информация за въпросната кошара, и в кой магазин в Провадия се намира?

# 73
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте дами  Hug

исках още веднъж да ви благодаря за подкрепата снощи, днес нещата са по-добре, няма температура, живна ми душата. След час-два ще го пратя на лекар, надявам се да е бил топлинен удар, а не вирус, че да си го гушкам поне

Много са ви хубави легълцата, които сте избрали. Най-ми хареса това на Монси, ама ние с нея си имаме като гледам еднакъв вкус  Wink Колко пари е леглото и къде ще го взимате?

Гледам много от вас се мъчат с разни бактерийки. Искренно се надявам да се оправят нещата по-скоро.

# 74
  • Мнения: 113
pleasure радвам се много, че са се пооправили нещата и че си се поуспокоила, сигурно си сложила много любов в супичката и тя е станала вълшебна  Simple Smile  Hug
И аз имам бактерии явно или съм замърсила предната проба (което не го изключвам) и ходих днес да давам стерилна да видим какво ще излезе. И понеже никога не съм имала такива случки ми е още по Х как се случват така нещата, но доки каза, че понеже имунната система на бременните пада си било нормално

Общи условия

Активация на акаунт