точност на ТЕРМИНА

  • 3 439
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 577
2 дни преди термина,но знам че по принцим момчетата се пренасят Rolling Eyes

# 91
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Parvoto ne go donosih i go rodih v parviq den na 9 mes, a sega vtoroto ve4e prenosvam dva dni

# 92
  • Мнения: 1 202
На мен термина ми беше на 19.08 но аз родих на 24.08.И мисля,че нарочно закъсня защото се роди на моята майка на рожденният и ден. newsm59И сега и двамата празнуват на един и съща дата рожденните си дни.

# 93
може да прозвучи странно, но аз родих и двете си деца на определените термини.не знам дали има значение и цикъла ,който ми е точен като часовник-28 дни без изключение Wink

# 94
  • Мнения: 3 042
luvbedАз родих дъщеря си точно на термина, а синът си 2 дни след термина.
[/size][/color]

# 95
  • Мнения: 1 259
Родих 4 дни след термина.

# 96
  • Мнения: 1 370
2 дни след термина

# 97
  • Мнения: 1 416
Аз не съм баш за тази тема, защото родих бая преждевременно - повече от месец преди термина...  Rolling Eyes А и по време на бременността той все се коригираше и ако не бяха се развили така нещата - да ми направят спешно секцио, накрая щях да си имам януарска щерка набор '2005 сигурно. Ама сега си имам буйна госпожица, родена на 16 ноември 2004г...  Wink

# 98
  • Мнения: 2 242
Напълно нормална бременност завършила с нормално и безпроблемно раждане, но 24дни преди термин

# 99
  • Мнения: 366
Родих 6 дни преди термина. Водите ми изтекоха преди да са започнали контракциите, 4 часа по-късно вече гушках дъщеря си. Hug Като за първо раждане беше бързо и леко Grinning На всички бъдещи майчета (а и на себе си за второто) пожелавам толкова леко и бързо раждане. bouquet

# 100
  • Мнения: 1 403
7 дена след термина

# 101
  • Мнения: 507
И двата пъти 1 ден преди термина. И двата пъти в четвъртък.

# 102
  • Мнения: 169
"Средната продължителност на бременността от датата на зачеване до раждането е 266 дни." Тоест формулата, по която смятат докторите: първият ден на последната менструация минус 3 месеца плюс 7 дни е базирана на 28-дневен цикъл... С други думи, до момента имаме вече 2 условни величини...

Ето ти моя пример:

Дата на последния цикъл: 15 август 2005
Термин: 22 май 2006

Получава се и при двата варианта на изчисление: 15 август плюс 14 дни (овулационен цикъл) = 29 август + 266 дни = 22 май 2006; или по-простия (минус 3 месеца плюс 7 дни).

Ако знаеш обаче датата на зачеване, прибави към нея 266 дни и ще избегнеш едната относителна величина. В моя случай това трябва да е 25-27 август, а не 29-ти, защото на 28 заминах  Laughing Съответно получавам термин 19 май.

И понеже някой ще се зачуди кому са нужни чак пък толкова изчисления, мен например ме вълнува въпросът дали бъдещата госпойца ще бъде телец или близнаци... Всеки си е башка  Joy

# 103
  • Мнения: 3 360
Първия път 4 дена преди,а втория ТОЧНО на датата bowuu

# 104
  • София
  • Мнения: 1 529
Първия път-7дни преди термина,а втория-20дни преди термина.Първо момчеа второто е момиче.

Общи условия

Активация на акаунт