Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 53 833
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 8
Вели, направо ми напълни душицата с топлината от летния Истанбул, който сте си направили!  Heart Eyes Ммм, и острови е имало и Азия.. мечта  sun Чакам с нетърпение и разказа за другите дни. И ние си взехме лимонада, която беше чудна, но ни се счупи стъкленото шише и така и не запомних марката.. Дали е същата .. вашата в стъклено шише ли беше?   Grinning

Танче, може ли малко инфо за този супермаркет.  Praynig Заинтригува ме ... може там да намеря онази вълшебна лимонада, която търсех в много магазини, а я нямаше никъде освен в Юскудар от където я взехме от един магазин със сини трансперанти и напомнящ малко нашите Промаркети.  hahaha

# 601
  • София
  • Мнения: 13 147
melanholly, няма как да не го видиш - в уличките между Хиподрума и Ортаклар е. Малък магазин е, но има и минерална вода, и кока-кола, и лимонада, и бира ...  Grinning  Можехме дори и да го подминем, защото няма вид на голям супермаркет, но веригата я познаваме от Гърция и веднага влязохме вътре. Има и по-големи опаковки, съответно на по-ниски цени. Спомням си, че купувахме вода от 1,5-2 литра по 4 в пакет, но тогава и хотелът ни беше наблизо. Ето как изглеждат магазините от веригата: http://www.flickr.com/photos/cherrymelow/5062415975/  Пазарува се и с карти, не е нужно много да общуваш с персонала (проблем е като не знаеш езика), а и цените са по европейски "твърди". Харесва ми да ходя в Турция, но не мога да се отпусна и да се пазаря.  Embarassed

Последна редакция: вт, 07 авг 2012, 01:20 от Тaня67

# 602
  • Мнения: 0
Здравейте момичета  Hug
Новият Аквариум в Истанбул има и страница във фейса,там са дадени и разписанията на маршрутките/направили са такива за специален превоз до там/ с който може да се стигне до аквариума,тръгват от Лалели,Таксим,Султан Ахмед и Бакъркйои
https://www.facebook.com/istanbulakvaryum

# 603
  • Мнения: 6 031
...- къде местните ходят на плаж ?
...

Освен това, което е показала Анджи(то си е съвсем нормален плаж - с шезлонги и чадъри  Laughing ), аз съм виждала на европейската част в посока Ч.море един плаж(място за къпане  Wink )
Интересното беше, че е разделен на смесен(мъже и жени) и само женски.
На снимката това синьото разделяше двете части.  hahaha

# 604
  • Мнения: 37
На Буюк ада миналото лято намерихме един плаж, който естествено се размина с мойте представи за плаж Wink Имаше няколко шезлонга и никакъв пясък на плажа ... Естествено сравнението с българските плажове е нормално.
https://plus.google.com/u/0/photos/103407517557267168753/albums/ … 73811464365750993
https://plus.google.com/u/0/photos/103407517557267168753/albums/ … 73811741450534114

# 605
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не съм чела подробно из темите , но като гледам топнатото краче в Мраморно море - къде местните ходят на плаж ?
.....
Май не съм срещала някой от пишещите тук да е стигал до морето  Simple Smile
Има бе, как! Има във Флоря, местните когато ходят на местен плаж, ходят по островите; на азиатската част също има плаж. За онзи във Флоря ми бяха обещали да видят цени за посещение, ама само моите молби ли са им в главите на момичетата...

Мей36, не само във ФБ има страница, в някой от предишните си постове  дадох уебадреса на аквариума , а именно : http://www.istanbulakvaryum.com/

# 606
  • Мнения: 119
Доколкото помня има и една Dia%  съвсем близо до кулата Галата , a съм чувала , че има и до германската болница около Таксим ( не я знам къде точно се намира)


Хммм , досега не знаех  че Dia% е собственост на групата Kaрфур newsm78

# 607
  • Мнения: 14 418
Велина ,много благодаря за хубавия пътепис.Да попитам за къпаната баница дали ви хареса и дали сте яли в България такава и къде.Често пътувам до Кърджали и калегите ми ме молят от там да им нося баничка,дали няма нещо такова и по наблизо до столицата ни?
Прохладно лято! newsm51

# 608
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз баничарниците, които правят къпана баница ги водя на отчет Simple Smile - няма за съжаление по-близо до столицата. В Кърджали от къде купуваш - зад "Френдс" или от сладкарницата, дето и забравих името? Simple Smile Много е добра и на двете места и много прилича на това, което се дава в Турция.

# 609
  • България, София
  • Мнения: 1 754
melanholly, няма как да не го видиш - в уличките между Хиподрума и Ортаклар е. Малък магазин е, но има и минерална вода, и кока-кола, и лимонада, и бира ...  Grinning  Можехме дори и да го подминем, защото няма вид на голям супермаркет, но веригата я познаваме от Гърция и веднага влязохме вътре. Има и по-големи опаковки, съответно на по-ниски цени. Спомням си, че купувахме вода от 1,5-2 литра по 4 в пакет, но тогава и хотелът ни беше наблизо. Ето как изглеждат магазините от веригата: http://www.flickr.com/photos/cherrymelow/5062415975/  Пазарува се и с карти, не е нужно много да общуваш с персонала (проблем е като не знаеш езика), а и цените са по европейски "твърди". Харесва ми да ходя в Турция, но не мога да се отпусна и да се пазаря.  Embarassed
Ние точно в тази уличка го открихме по път от Хиподрума към Ортаклар. Но не обърнах внимание на името улицата - толкова бях уморена вече, че едва влачех крака  Laughing Като видях името, се сетих, че точно Dia беше супера. Лимонадата от там я купих за 1, 65 лири - 1 литър. Беше в пластмасово шише. После до Галата си бях взела от едно малко магазинче малка опаковка, но не запомних колко струва, а в събота вечерта близо до хотела в магазинче за цигари, безалкохолни и кафе я намерихм, но за 2 лири бутилката. Закупихме си 3 броя да си имаме за БГ Laughing Оказа се, че и в Одрин я има тази лимонада. Видяхме цял стек пред едно от магазинчетата, където ни бяха завели за пазар.

# 610
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Велина ,много благодаря за хубавия пътепис.Да попитам за къпаната баница дали ви хареса и дали сте яли в България такава и къде.Често пътувам до Кърджали и калегите ми ме молят от там да им нося баничка,дали няма нещо такова и по наблизо до столицата ни?
Прохладно лято! newsm51
Аз освен в Турция къпана баница не съм яла и не знам как я правят в БГ. Част от нашата група беше от Хасково и казаха, че в Хасково също се продава къпана баница, но къде точно, не знам, ако искате, ще ги питам. Поне Хасково е по - близо до София от Кърджали  Laughing
На мен ми хареса, по - различна е от другите баници - самите листове са малко като сварена домашна юфка, но беше хубава  Mr. Green

# 611
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
В Анкара съм я яла с магданооз в плънката, в Истанбул - с пъстърма . Ей такива неща в българските къпани баници няма да срещнете. Simple Smile

# 612
  • Мнения: 14 418
В Анкара съм я яла с магданооз в плънката, в Истанбул - с пъстърма . Ей такива неща в българските къпани баници няма да срещнете. Simple Smile

Да така е.
Мисля,че в Кърджали баницата я правят баничари работили в Турция и дано да я докарват като тамошната.
Май ще ми излезе по-изгодно да отскоча до Истанбул за дегустация smile3521
Просто много се изненадах,че софиянци толкова я тачат smile3501

# 613
  • Мнения: 11 747
В София няма ли Мадо? В Мадо сервират къпана баница. И магданоз се намира в нея. Яла съм 4-5 пъти, като обичайно е много хубава, но последния път беше толкова ужасна, че още не съм се осмелила да опитам пак. Но не е толкова висока (дебела) като истанбулската.

# 614
  • Мнения: 14 418
В София няма ли Мадо? В Мадо сервират къпана баница. И магданоз се намира в нея. Яла съм 4-5 пъти, като обичайно е много хубава, но последния път беше толкова ужасна, че още не съм се осмелила да опитам пак. Но не е толкова висока (дебела) като истанбулската.

Ами не знам какво е Мадо?Може и да има.
Иначе в Кърджали я купуваме със заявка от предния ден-става дума за доста кг.,то много мераклий,
сладкарницата се казва "Босфора" и е до автогарата.  love001

Общи условия

Активация на акаунт