НПМГ

  • 265 185
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46

При сегашните изисквания за водене на задължителна училищна документация (в "хартиен" (!) вариант) НПМГ няма да въвежда в обозримо бъдеще електронен дневник.
(повече обяснения - след няколко дни, ако в следващата хижа по маршрута има интернет)

Е, няма страшно! Аз още помня времето, когато трябваше да прекося цялата стая, за да сменя каналите на телевизора. Дано попълването на бележниците е не по-рядко от два пъти в учебния срок, за да сме в час,

# 31
  • Мнения: 62
НЕ РАЗБИРАМ ЗАЩО НЕ СА СЕ ЗАПЪЛНИЛИ ВСИЧКИ МЕСТА

# 32
  • Мнения: 46
НЕ РАЗБИРАМ ЗАЩО НЕ СА СЕ ЗАПЪЛНИЛИ ВСИЧКИ МЕСТА

Или физиката остава неразбрана в 7 клас, или учителите по физика не са така магнетични, като химиците. Жалко.  Прекрасна наука, но неоценена. За Мат/НЕ съм много озадачена от липсата на ентусиасти - това е много добра комбинация.

# 33
  • Мнения: 62
НЕ РАЗБИРАМ ЗАЩО НЕ СА СЕ ЗАПЪЛНИЛИ ВСИЧКИ МЕСТА

Или физиката остава неразбрана в 7 клас, или учителите по физика не са така магнетични, като химиците. Жалко.  Прекрасна наука, но неоценена. За Мат/НЕ съм много озадачена от липсата на ентусиасти - това е много добра комбинация.
Лично аз тази (миналата) година по Физика (7 клас) не разбрах половината материал и на края за НВО по природни науки,четох целия учебник.
1.Часовете са малко,а материалът е сложен и е доста като обем
2.Моята госпожа не обясняваше а само предаваше по 2 урока на един път.
3.Изкарах 6 за годината ,но защото се справих само с 1 грешка на НВО-то и ходих на Олимпиадата  по Физика+3 изпитвания(устно) и 1 писмено.
Иначе ФИЗИКАТА Е ЕДНА ПРЕКРАСНА НАУКА,НО....
ПП:  За МАТ/ИНФ/НЕ и аз се чудя защо няма кандидати??? newsm78

# 34
  • Мнения: 12
Здравейте, не е ли време вече да раздвижим малко темата?..  bouquet
И един въпрос кой от вас записаха децата си на лагера? Ние сме в първата група от 01.09.

# 35
  • Мнения: 417
Здравейте, не е ли време вече да раздвижим малко темата?..  bouquet
И един въпрос кой от вас записаха децата си на лагера? Ние сме в първата група от 01.09.

И аз да раздвижа темата, че последни вакнционни седмици  Mr. Green.
И ние сме от 1.08.
Видяхте ли някаква някаква допълнителна информация на сайта на НПМГ - на родителската споменаха, че като наближи времето, ще качат. Аз търсих, но нищо не намирам, явно незнам какво да гледам.
Ние купихме лаптоп според изискванията, които ни казаха. Набелязали сме няколко ученически стола - сега остава да отидем с ученика да пробва и да си избере, че доста време ще изкара в него през учебната година  Wink Не сме гледали за дрехи за лагера - анцунг, спортни обувки и всичко, което се сещаме. Чанта също не сме търсили, но ми допада идеята за Lenovo.
Как е при вас? Както вече споменах - ваканцията свършва скоро  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 12
Ох и аз не видях нищо на сайта и затова пиша тук с надеждата някой да знае нещо. Praynig В смисъл ще тръгнат от Кемпински, но в колко часа? Щяха да дадат имейл адрес само за лагера за въпроси за да не питаме на общия? newsm78
Лаптопа си го имаме, за другото изчакваме. Моята ще е в общежитие та не знам какво има там и какво ще ни трябва.
А иначе колкото повече наближава толкова повече се побърквам. Свикнала съм отдалеч да си подготвя някой неща за у-ще, а сега не знам какво ще е необходимо (учебници, тетрадки, помагала и т. н.). Ще се чака първия ден и после препускане #Crazy  

# 37
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Здравейте, не е ли време вече да раздвижим малко темата?..  bouquet
И един въпрос кой от вас записаха децата си на лагера? Ние сме в първата група от 01.09.

Здравейте на всички,
Радвам се, че най-после се раздвижи темата  Grinning Ние също ще сме от 01.09. на лагер. На сайта няма никакво инфо. Аз ходих скоро до НПМГ и още незнаеха точно в колко часа ще тръгват от Кемпински. Предпочитат да е в 8,30 ч, но още не беше сигурно. Ние също вече си имаме лаптопа, а за останалите неща /учебници, тетрадки и т.н./ ще чакаме първите учебни дни.
.................... Моята ще е в общежитие та не знам какво има там и какво ще ни трябва.
А иначе колкото повече наближава толкова повече се побърквам. Свикнала съм отдалеч да си подготвя някой неща за у-ще, а сега не знам какво ще е необходимо (учебници, тетрадки, помагала и т. н.). Ще се чака първия ден и после препускане #Crazy 

Виртуално се познавам с една майка, на която детето също ще е на общежитие, пак е момиче. Ако си съгласна - мога да й пратя на ЛС координатите ти. Тя рядко пише във форума.
Специално за учебниците казаха да изчакаме да започне годината - учителите ще кажат. Тази година няма да има много учебници. По език ще се купят накуп от у-щето, за нас остават БЕЛ и математика. Незнам по музика, рисуване, ИТ дали ще има нещо. Тетрадки има навсякъде - каквито си хареса ученика/ученичката - такива. Спокойно................  bouquet

# 38
  • Мнения: 12
Аз също не пиша често, но следя темите. Знам някой неща за общежитието, но всяка информация е добре дошла.  Hug Ще отида на първи, като ги закараме за лагера на място да огледам. Дано има някой с когото да говоря.

# 39
  • Мнения: 46
Видяхте ли някаква някаква допълнителна информация на сайта на НПМГ - на родителската споменаха, че като наближи времето, ще качат. Аз търсих, но нищо не намирам, явно незнам какво да гледам.

И аз търся и очаквам новини за лагера, но със спокойствие - ние сме втората смяна - ще ни разкажете.
Зорът при нас ще е след лагера - само два дни за подготовка, но ще се справи ме.

Някой има ли информация от предишните випуски - първата Родителска среща за 8 клас преди или след 17.09, се провежда?

# 40
  • Мнения: 4
Здравейте на всички! Simple Smile
Ние ще сме в първата група от 1 септември.
От канцеларията преди 15 минути ми казаха, че автобусите ще тръгват в 8 часа, но все пак да имаме търпение и да изчакаме до другата седмица, в която ще публикуват информация на сайта.
Колегата им, който трябвало да отговаря на въпросите, свързани с школата, бил все още в отпуск.
Тоест, ще почакаме ...  Simple Smile Simple Smile

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Родителските срещи си бяха през учебната година заедно с останалите класове, а имаше преди това за тези лагери за децата, които отиваха на лагер.

Но винаги може да има промяна.

Например когато синът ми беше в 8 клас, имаше списък на сайта на гимназията с необходимите учебници.  Те вече сами се оправят, ама тук и там може познати ако ни предложат да се сдобият например по тънка тарифа. Две години след това, това не се прави - може и това да се промени тази година.
Тези обучителни лагери са си много добри, макар, че за по-големите не се правят.
Също така, в гимназията и на сайта две години също не се обявяват консултациите с родителите.
Питала съм, а и ако няма промени, тези консултации били написани от вътрешната страна на учителската стая  Shocked (мен лично не ми е удобно да проверявам там) .  А по наредба, трябва да са обявени  някъде във входа на училището. Слава богу от миналата година много коректно качват програмата и ако се сетим как се казват учителите на децата в програмата на учителите може да се издирят тези консултации.

# 42
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Видяхте ли някаква някаква допълнителна информация на сайта на НПМГ - на родителската споменаха, че като наближи времето, ще качат. Аз търсих, но нищо не намирам, явно незнам какво да гледам.

И аз търся и очаквам новини за лагера, но със спокойствие - ние сме втората смяна - ще ни разкажете.
Зорът при нас ще е след лагера - само два дни за подготовка, но ще се справи ме.

Някой има ли информация от предишните випуски - първата Родителска среща за 8 клас преди или след 17.09, се провежда?

Казаха, че ще се проведе началота на октомври.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4
Ето я и чаканата официална информация за школата  Simple Smile http://npmg.org/2012/08/23/%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80-%D1%88 … D0%B8%D1%8F-2012/

# 44
  • Мнения: 46
Видяхте ли някаква някаква допълнителна информация на сайта на НПМГ - на родителската споменаха, че като наближи времето, ще качат. Аз търсих, но нищо не намирам, явно незнам какво да гледам.

И аз търся и очаквам новини за лагера, но със спокойствие - ние сме втората смяна - ще ни разкажете.
Зорът при нас ще е след лагера - само два дни за подготовка, но ще се справи ме.

Някой има ли информация от предишните випуски - първата Родителска среща за 8 клас преди или след 17.09, се провежда?

Казаха, че ще се проведе началота на октомври.  Simple Smile

В началото на октомври е за първи впечатления. Дано има информация за организационните въпроси - учебници, спортни обувки (в някои училища имало изисквания към подметките - заради настилката) и др.
Не съм нетърпелива, но все още е сезон на отпуски и трябва да се планират ангажиментите,

На сайта на НПМГ излезе информация за часа на тръгване за лагера - 8,30 от Кемпински,
http://npmg.org/2012/08/23/%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80-%D1%88 … D0%B8%D1%8F-2012/

Общи условия

Активация на акаунт