НПМГ

  • 265 447
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 1 635
  • гр.София
  • Мнения: 30
Аз още си чакам родителска среща  Simple Smile
Хич не ми се вижда натоварен с домашни, нито по МАТ, нито по АЕ.
Момичета, да знаете, разчитам на форума за информация.
С моя младеж само се надцакваме - аз да се докопам до информация, той да не се мине да сподели нещо повече от "добре беше", "перфектно мина" Laughing

# 1 636
  • гр. София
  • Мнения: 4 827
Рано е още за родителска. Може би към средата на октомври... Аз се чудя пък дали да ходя  newsm78

# 1 637
  • София
  • Мнения: 3 328
Учебник по химия за 8.клас на изд. Педагог6 - някой да е склонен да се раздели с него?

# 1 638
  • Мнения: 12 473
Качиха съобщение, че РС са на 5.10  (за първа смяна) и 6.10 (за втора).

# 1 639
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
Къде са качили? Не виждам на сайта.

# 1 640
  • Мнения: 12 473
На ФБ страницата им го видях.

# 1 641
  • гр.София
  • Мнения: 30
 Във фейсбук страницата на НПМГ
 https://www.facebook.com/npmgsofia/photos/a.516851331678059.1313 … ype=3&theater

# 1 642
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
Благодаря!

# 1 643
  • гр.София
  • Мнения: 30
Вчера мина  родителската среща. Впечатлена съм от класната стая - ремонтирана, събременна, бяла, чиста. Теодоси Теодосиев - физика от Казанлък беше казал, че за да успее, човек има нужда от един минимум неблагоприятни условия /закон на Мърфи/ Simple Smile , но в предишното училище се нагледах на мизерия и сега не мога да не споделя доволството си.
Харесаха ми учителите, усеща се подхода, за който  говорите тук - общуване с учениците като със зрели, мислещи и интелигенти хора.
Директорката на училището показа лично отношение кам нас, родителите, като ни посрещна на входа, което също не ми се беше случвало предните 4 години.
За съжаление не се запознахме с г-жа Кьосева-класната на 8а, отсъстваше по лични причини, но се беше постарала да подготви послание към нас, да представи визията си за обучението, учебния материал, начините за проверяване и изпитване. Като за математик - ясно и точно.
Та, това са моите първи впечатления. Simple Smile

# 1 644
  • Мнения: 12 473
И нашата (9кл) мина добре. Харесах почти всички нови учители, а и синът ми после ентусиазирано потвърди, че и той много ги харесва.
Това е чудесно!
Значи с удоволствие ще попиват знания. Heart Eyes

# 1 645
  • гр. София
  • Мнения: 4 827
Нашата е днес /12кл/, но мисля да не ходя. На първите родителски е скучно за мен - няма учители, подписваш, че си запознат с правилника на училището и тем подобни.... Декември, на втората РС, винаги има какво ново и интересно да научиш.  Simple Smile 

# 1 646
  • Мнения: X
От няколко дни се опитвам да намеря отговор на един въпрос.
Старата Наредба 11 от 28.03.2005 г. за приемане на ученици в държавни и в общински училища съдържаше следния текст:
§ 3. (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2006 г., в сила от 08.09.2006 г., изм., бр. 74 от 2007 г., в сила от 14.09.2007 г.) Национална природо-математическа гимназия, Национална Априловска гимназия - Габрово, Национално средно общообразователно училище "София", Национална гимназия за хуманитарни науки и изкуства "Константин Преславски" - Варна, Професионална гимназия по компютърни технологии и системи при Техническия университет в София - Правец, Технологическо училище по електронни системи към Техническия университет - София и 134. СОУ "Димчо Дебелянов"-София", може самостоятелно да определят допълнителни условия и ред за приемане на ученици в съответното училище, като спазват сроковете, определени в заповедта по чл. 7, т. 1 .
Не успях да открия подобен текст нито в новия ЗПУО, нито в наредбата за организация на дейностите в училищното образование.
Означава ли това, че изброените училища вече няма да имат право да провеждат вътрешни изпити и в тях ще се кандидатства само с точките от двата модула на НВО ( със съответната тежест) плюс оценките по два предмета, изучавани в VII клас от свидетелството за основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците? Интересувам се преди всичко за НПМГ.

# 1 647
  • Мнения: 125
. . .  Интересувам се преди всичко за НПМГ.
Дидева,
НАРЕДБА № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в учи … щното образование отменя досега действащатаНАРЕДБА № 11 от 28.03.2005 г. за приемане на ученици в държавни  …  общински училища без да регулира напълно съществуващите дейности и отношения в процеса на прием в гимназиите. В тази връзка в момента между НПМГ и МОН  тече работна дискусия.

# 1 648
  • Мнения: X
Знам, че новата наредба отменя старата, точно това ме провокира да задам въпроса си в темата.
Силно се надявам, че НПМГ ще запази правото си на вътрешни изпити, които са част от уникалната му атмосфера.
Стискам ви палци и успех! Дано скоро да има добри новини!
Скрит текст:
Стискам палци и на останалите училища, засегнати от тази промяна. Особено на НАГ - Габрово.

# 1 649
  • BG
  • Мнения: 390
Ние сме кандидати за НПМГ, записвам се в темата, за да черпя от Вашия опит. Успешни и здрави деца.

Общи условия

Активация на акаунт