Йоркширски териер 3

  • 162 608
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5
Тиги започна стабилно да стиска на около 1 година.До тогава ако не го изведем навреме се изпущаше вкъщи.Аз го научих в банята та ако види зор да е там.Иначе вече след 1 год. и да му се ходи ститска докато го изведем.А като бебета пишкат много често и е добре колкото може повече пъти да се извежда.Памперси не съм слагала.Пробвахме 1 път и той ги ''изяде''  Laughing Laughing

# 121
  • Мнения: 90
Как ги приучавате в банята да пишкат не знам. Моята като види банята и получава аритмия. Ацосира я с къпането(най-неприятната за нея процедура) и не припарва дори в коридорчето пред банята. Аз съм я приучила да пишка на терасата върху хигиенна подложка и като и се пишка застава и чака да и отворя, но зимата,особено веднага след сън, мисля че и е студено и по тази причина оставям пелени и по стаите.

# 122
  • Мнения: 5
И моя много много не обича да се къпе, ама не сме имали проблеми с тоалетната в банята.

Вижте на каква прекрасна снимка попаднах. Като видя такива красоти не мога да не ги споделя с вас  Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!

Аз разбрах защо Тери мирише. От ушите е. Има толкова много ушна кал, която мирише много лошо. Явно ушите и са възпалени. Днес ще и купя капки за уши. Иначе тялото, крачетата, дори дупето и изобщо не миришат, но ушите... ooooh!
 

# 124
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Те ушите се подържат по някакъв начин, но трябва да питам мъжа ми, той се занимава с тези неща.
Нашата Шели много слуша когато я къпем и после я увиваме в една хавлия и седи не мърда Grinning много е послушна.

# 125
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!

Аз разбрах защо Тери мирише. От ушите е. Има толкова много ушна кал, която мирише много лошо. Явно ушите и са възпалени. Днес ще и купя капки за уши. Иначе тялото, крачетата, дори дупето и изобщо не миришат, но ушите... ooooh!
 

Най-вероятно това е ушен кърлеж.
Не ти трябва капки (поне за сега) - трябва отидеш на доктор да я види, може дори направе анализ на ушна кал - да разбере - кърлежи или не.

Трябва и оскуби ушите (има такива косемчета в уши за скубене - не се притеснявай, те една държат се там, няма да и боли), после изчистят с препарат (чесно казано, не знам какъв, то доктори знаят) - а след всичко това (и в зависимост от това има или няма кърлежи) - ще и изпише чичо доктор капки Peace най-вероятно това ще бъде Декзорил, но пак ти моля - не занимавай се с самолекуване - първо - при ветеринар!

# 126
  • Мнения: 1 205
Моят Чарли когато разреших да му оскубат вътрешните косми в ушите започна да събира много ушна кал. Спрях да ги скубя и нещата се промениха коренно!

# 127
  • Мнения: 159

Поздрави от нас :
Скрит текст:

Малкото Алисче, което носи голямо щастие Heart Eyes

# 128
  • Мнения: 37
Здравейте от нас .Нашата лигла още е на памперс - така и не се научи в банята.Навън също ходи,но сутрин нямаме време да е извеждаме а и тя обикновено си е свършила работата още преди да ни събуди часовника.
Ние косми от ушите не сме махали- чистя и ги с едни капки и проблеми не съм имала  Peace   

Mimitootvr  голяма красота си имате вкъщи.Да ви е жива и здрава  Hug

# 129
  • Мнения: 159
Мерси gery_djor   bouquet
За пишкането - ние сме на постелка на терасата, но нощем ходи в банята. Страх я е от тъмното  Grinning Косми от ушите не мисля да махаме, нали да защитен елемент. А като пусна душа в банята с един скок е под него да се къпе, чистница е тя  Grinning. Абе голяма радост е да имаш йорки вкъщи!

# 130
  • Мнения: 0
Да, наистина Тери има много ушни кърлежи, от където идва и лошата миризма. Видях ги под микроскопа при нашата ветеринарка. Изписаха и едно мазило на Байер, Advocate. Ветеринарката ми гарантира 100% ефикасност. След месец пак ще и вземат натривка от ушната кал, за да погледне под микроскопа. Каза ми да не и слагам повече от капките за уши Митекс, а само да и почиствам ушите с лосиона Otipets, който ми даде.
 Така с лошата миризма на нашата Тери. Дано да изчезнат по-бързо тези кърлежи, че мъчението е както за нея така и за нас.

# 131
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Искам да ви помоля за съвет. От скоро имаме йорки, беше на 50 дни когато го взехме, а утре ще навърши 3 месеца. До сега не съм гледала животинка и не зная дали не греша при отглеждането му. Нещо не можем да се справим с пишкането. Когато го затворя в тоалетната пишка, но като го изтърва пишка където му дойде на ум. Пробвах с вестник - изяжда го, пробвах с капки - облизва ги и след това изяжда салфетката. Извеждам го навън, обикаляме по два часа и не пишка, като го прибера първата ми работа е да го сложа в тоалетната и там пишка. Вчера се измъкна из под краката ми и отиде пред детската, докато се обърна вече беше клекнал и ... Седи, гледа ми и все едно ми казва: "нека ти, нека ти"  Grinning. Добре, че сме с теракот. Не ми пречи да бърша, но май трябва да се научи да пишка на едно място. Отдавам го на това, че още е малък, но все пак искам да се посъветвам с вас.

А това е нашия калпазанин и се казва Арчи:

Последна редакция: сб, 08 сеп 2012, 15:42 от mari_ar

# 132
  • Мнения: 37
mari_ar Добре дошли.Арчи е много хубав ,да ви е жив и здрав  Hug
За пишкането имай предвид че до 6 месец ще си е още бебе и ще имате проблеми .Да шест до девет месеца за съзряване си мисля че е добре,защото има позната с лабрадор ,а те съзрявали до 3 години  Shocked. Ние пишкаме на постелка  - пелена .Тя моята принцеса все на меко търсеше да прави белите - килим,изтривалка и така.За пелената е лесно -слагаш е там където ти е удобно и с времето тя си знае къде е мястото и да няма пелена пак там го прави.Моята седи в тоалетната и сега вече мога и да е махна,защото знае мястото и си ходи там,но на мен локвите са ми по-неприятни и си е държа още на пелена ,пък и тази  тоалетна ни е резервната  .
Навън се научи трудно ,общо взето гледаше по другите кучета и където те са маркарали и тя там .
Ами търпение му е майката,иначе са много интелигентни и лесно се учат.

# 133
  • Мнения: 5
Добре дошла mari_ar  Hug Арчи е страхотен  Heart Eyes
Както съм казвала и в предишни постове моят кучо до 1г. си имаше проблеми с пишкането.Бяхме по същия начин.Вестници - оръфани,памперси - нагризани .. И аз започнах да действам така ( може да ти се стори малко грубо,но при мен се получи) : Когато се изпикае някъде го взимам и натърквам муцунката му в пикото след това го понашляпвам и го водя на мястото където трябва да ходи показвайки му,че там трябва.Така малко по малко свикна в банята,но вече е на 2 години и чака да го изведем навън.Стиска си,пък ако не го изведем ходи в банята.За научаването навън не се притеснявай.Кученцето ти е мъжко и пази територия.Още е малък,но след време ще започне да препикава(вдигайки краче) където са пишкали и други кучета с цел - да пази територия.И малко по малко ще свикне.Иначе ако има и други кучета по време на разходката ви оставяй го да си играе с тях и в същото време да се учи от тях.И както каза gery_djor трябва много търпение. Успех ! Peace

# 134
  • Мнения: 0
jenito99, и аз съм чувала за този вариант, но съм чела, че това не е правилно и кученцето се травмирало. Аз толкова го легундря, че даже не го удрям когато ми хапе пръстите на краката до кръв. Много е лошичък, но си го обичам  Heart Eyes. А колкото до търпението - мисля, че го имам в излишък  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт