Чинкуе терре - съвети

  • 1 575
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте,
Планирам в началото на септември обиколка на крайбрежието на Лигурия. Ще разполагаме с 5 дни почти и ми се иска да осъществя следния план Laughing
- летим до Пиза, оттам с кола се придвижваме до Чинкуе Терре, 2 дни да разгледаме ЧТ, един ден да идем до Кан или поне до Антиб.
Бих искала да помоля за съвети какво да видим задължително;
ако някой може да предложи хотелче на добра цена, което да използваме като изходна точка в околностите на Портофино или някое от другите селца -ще бъда благодарна Peace
И въобще - ако сте били по тия земи и споделите впечатления от места и активности - ще ми помогнете в планирането.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 13
Отдавна се каня да ти пиша, но чак сега имам възможност, дано не е късно.
Прелестно място сте си избрали. Ние обиколихме всички селца за 1 ден, защото бяхме на вила в Тоскана и пътувахме до там. Но идеално ще е ако можете да преспите поне 1 нощ някъде в селцата. А възможности имаше. Приказен е пътя край морето, който свързва всички селца, но е уморително, за това задължително вземете и билети за влака и така се придвижвайте там, забравете за кола, почти е невъзможен пътя. Питай каквото друго се сетиш.   

# 2
  • Мнения: 74
Lassi, ще чакам отзиви, като се върнеш, че и аз съм си заплюла бреговете на Лигурия и ЧТ, изглежда изумително красиво на снимки, които съм гледала.Моят съвет е обаче, че много места си избрала за 5 дни, дано не съм права.Аз обичам да се потопя хубаво в мястото, да го усетя и почувствам, а не да препускам-но хората имат различни приоритети. Приятно пътуване!И после да разкажеш и покажеш....

# 3
  • Мнения: 119
Aми да , ако имате само 5 дни оставете Френската Ривиера за друг път.
Още повече , че Кан далеч не е най-голямата забележителност.
Ако все пак остане време отидете просто до Монте Карло което е доста по-близо до Италия.

# 4
  • Мнения: 74
Тия дни проучвам Чинкуе Терре за ваканция, но чета по чуждите форуми, че точно синия път, покрай крайбрежието е затворен за ремонт, поради свлачищата наскоро. Ако някой е ходил наскоро, би ли ми дал последно инфо, дали все още е затворен този път, все пак той е най-романтичния и красив?

# 5
  • Мнения: 88
Да повдигна темата Simple Smile. Някой, който наскоро е Посетил Чинкуе тере, може ли да сподели информация - придвижване, настаняване, заведения за хапване. За момента разглеждам като отправна точка, до която има самолетни билети - Милано и Рим и оттам с влак до Ла Специя.

# 6
  • Мнения: 1 192
Ние летяхме до Милано и с влак се придвижихме до Генуа. Имахме няколко нощувки в Генуа и единия ден с влак ходихме до Ла Специя и после с корабче до Чинкуе тере.
Кораб четата позволяват слизане и качване в градчетата и после на следващо до другото градче на принципа хоп он хоп оф.
Рано сутринта вземете влак до Ла Специя , пийте кафе там и към 10,30-11 ч. С корабче до 5те селца на Чинкуе Тере.
Вечерта късно се прибрахме в Генуа.
В друг ден ходихме до Санта Маргарита Лигуре, Камоли и Портофино.
Разкошни места, останали в сърцето ми.

# 7
  • Мнения: 88
Ние летяхме до Милано и с влак се придвижихме до Генуа. Имахме няколко нощувки в Генуа и единия ден с влак ходихме до Ла Специя и после с корабче до Чинкуе тере.
Кораб четата позволяват слизане и качване в градчетата и после на следващо до другото градче на принципа хоп он хоп оф.
Рано сутринта вземете влак до Ла Специя , пийте кафе там и към 10,30-11 ч. С корабче до 5те селца на Чинкуе Тере.
Вечерта късно се прибрахме в Генуа.
В друг ден ходихме до Санта Маргарита Лигуре, Камоли и Портофино.
Разкошни места, останали в сърцето ми.
А, до коя гара в Генуа взехте билети? И, от същата ли се тръгва за Ла Специя. Останалите три градчета за един ден ли успяхте да разгледате?

Общи условия

Активация на акаунт