Пареща болка в скулата

  • 4 045
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
От около седмица изпитвам пареща или по-скоро жилеща болка в лявата скула, не е подуто мястото нито зачервено, при допир болката се засилва. Изключвам да е синузит и зъби, но какво може да е? Случвало ми се е и преди, но един два пъти и болката отшумява за един ден, обаче сега продължи доста. Нямам други оплаквания освен, че един ден ме боля и слепоочието от същата страна, пронизваща болка, но много за кратко. Другата седмица ще посетя лекар, но не знам какво може да е, просто самата кожа ме боли, пари и жили на моменти е като изтръпнала, случвало ли ви се е ?

# 1
  • софия
  • Мнения: 386
По симптоматиката прилича  на тригеминална невралгия.Нещо вирусно да си изкарвала;течение ;зъбна инфекция?

# 2
  • Мнения: 498
Не нищо, нито съм боледувала, нито проблеми с зъби съм имала.....
Преди два месеца на зъболекар ходих и зъбния камък си чистих, освен два кариеса дуго няма и на гинеколог също и там проблеми няма...

# 3
  • софия
  • Мнения: 386
Опитай с Нурофен дали намалява болката;може да се консултираш с невролог.При допир мястото чувствително ли е;боли ли повече?

# 4
  • Мнения: 498
Да при допир е по чувствително, болката се засилва.

# 5
  • софия
  • Мнения: 386
Мисля,че е добре да те види невролог ако не отшуми.

# 6
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 467
Ако правилно съм разбрала мястото, което описваш и симптомите ти, ми прилича на невралгия на тригеминуса т.н троичен нерв. На невролог- там ще ти помогнат.

# 7
  • Мнения: 498
Благодаря ви, чак след седмица ще мога да отида на лекар, но ще го направя.
Страно е, че болка почти не усещам, само като докосвам мястото и при движение на лицето, но при допир е по силна, по скоро е дразнещо...отколкото силно болезнено.

# 8
  • Мнения: 498
Оказа се варицела, точно там ми изби първата и най-голяма пъпка Sick

Общи условия

Активация на акаунт