Бременна в четвърти месец, а почти без коремче...

  • 8 488
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 386
От това "яж повече", освен да ти порасне дупето, друго не виждам какво ще постигнеш  Crazy
И аз бях като теб - все се шашках за корема ми.Да не кажа, че и в 5-ти месец и в началото на 6-ти почти не ми личеше.Че даже една колежка като й казах,че съм в шести месец и тя ме погледна така  Shocked.Почна да ми проверява панталона дали не е прекалено стегнат, дали не съм направила нещо на бебето  ooooh! После в 7-ми и 8-ми така изхвръкна, че от тежестта ходех като преяла слоница.
Всичко си е индивидуално.Щом лекарят казва,че бебето е ок, значи няма от какво да се притесняваш.А корма ще порасне, няма къде да ходи  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 59
И мен ме притесняваше същото и бях писала в някоя от темите... Simple Smile И аз нямах никакво коремче, доста съм дребна, 153см., 40кг. Докторката все казваше, че бебето си расте, а аз се чудих как ще расте като съм плоска като дъска  Mr. Green Коремчето ми се появи чак към 6 месец,  и порасна изведнъж. 
За яденето колкото ти се яде толкова яж. Аз си ям толкова, колкото и преди да забременея, с тази разлика, че и след обяд си хапвам по нещичко. Вечерята ми е единствено таратор и салата.
Това са глупости, че трябва да ядеш, за да напълнееш. Каквото му трябва на бебето, то си го дърпа.
Щом бебчето се развива добре, няма какво да се притесняваш  Peace
Преди да забременея бях 40 кг. и също като теб съм висока 1.53  Laughing Много се успокоих от коментарите на всички! Радвам се, че ви има...  Hug

# 17
  • Под кривата круша
  • Мнения: 333
Не се притеснявай, че не ти личи. Имаш още време и коремчето ще се покаже. Шом доктора казва, че всичко е ок - няма проблеми.
С първата бременност ми пролича в 6м. и до послено бях с много малко коремче, а родих 3400кг. бебе. Simple Smile С втората корема ми тръгна от 3м. и в 9м. бях с много по-голям корем от първата, но момата се роди 2800кг.

# 18
  • Мнения: 556
Една приятелка роди вчера живо и здраво бебе, а коремът й беше при раждането по-малък от моя в 6-ти месец  Grinning. Изобщо не го мисли.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
След като лекарят казва, че бебето се развива нормално и е добре, значи всичко е наред.

Аз родих сравнително едро бебе, а в деветия месец с широка тениска почти не ми личеше.
И аз се притеснявах все защо това бебе не расте и коремът ми не се забелязва. Явно има и такива случаи. И при малко коремче се раждат големи и здрави бебета. Спокойно. Скоро ще ти проличи ... поне малко  Grinning Hug

# 20
  • На топло...
  • Мнения: 584
Щом с бебето всичко е наред и ти се чувстваш добре не виждам причина да се тормозиш имаш ли, нямаш ли корем, личи ли ти или не Wink. Това са си индивидуални особености.
При мен проличаваше наистина чак към 5-ти месец, преди това мязах на добре преяла Laughing.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спокойно, на мен до 7-ми месец не ми личеше, а после хората си мислеха, че съм напълняла  Laughing

# 22
  • Мнения: 496
Фанито, и аз съм като теб. С първата бременност чак ме беше срам да казвам в кой месец съм, защото следваше изцъклен поглед, все едно съм болна. Но всичко си беше нормално. Е, не родих кой знае колко едро бебе, но си беше здравичко и всичко мина идеално.
Сега с втората бременност бях чела, че ще ми проличи по-рано, но положението е същото. Онзи ден едни познати ме питаха сигурна ли съм, че съм бременна...  Rolling Eyes
Важното е да сте здрави. Всички сме различни, навярно е въпрос и на конструкция.  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 481
Фанито, и аз съм като теб. С първата бременност чак ме беше срам да казвам в кой месец съм, защото следваше изцъклен поглед, все едно съм болна. Но всичко си беше нормално. Е, не родих кой знае колко едро бебе, но си беше здравичко и всичко мина идеално.
Сега с втората бременност бях чела, че ще ми проличи по-рано, но положението е същото. Онзи ден едни познати ме питаха сигурна ли съм, че съм бременна...  Rolling Eyes
Важното е да сте здрави. Всички сме различни, навярно е въпрос и на конструкция.  Wink

Хората са ужасни понякога, все нямат угодия. Мен пък все ме питаха дали не са близнаци, понеже напук на дребното бебе, което родих, бях станала супер дебела и коремът ми беше огромен.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 077
На мен коремът ми се поду леко, така че да не мога да си закопчея панталоните още две седмици след закъснението. Викам си - до края кой знае колко ще порасне. А всъщност си остана в същото положение до 5-6 месец. Вече в осми и девети растеше с дни.
Всяка структура си е различна. Виждала съм майки, на които рано им порастват коремите, но на края не мърдат, или пък такива, на които им порастват още повече, или пък има и такива, на които така и не придобиват големи размери. Щом на прегледите всичко е ОК, няма какво да го мислиш  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 59
Благодаря на всички за подкрепата!   bouquet Вчера ходих на гинеколог и всичко е нормално , бебчо се развива добре! Вече наистина съм по-спокойна благодарение и на ваште коментари!  thumbsup Hug

# 26
  • Мнения: 347
Аз до края на четвърти изглеждах преяла или по-скоро бях леко подута от газове и в пети месец изхвръкна. Сега пък ми се струва доста голям за шести и се чудех вече нещо да няма грешка, но като ви прочетох се успокоих и аз. Не е особено удобно и много ми липсва да си спя по корем, така че не бързай и без това е неизбежно  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 44 136
не, разбира се... то колко е бебето вътре според теб Wink моят се появи в 5 месец Wink

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
Здравейте мами и бъдещи мами , в четвърти месец съм вече, а почти нямам коремче, ходих на гинеколог, но той не ми каза нищо освен, че бебенцето е добре! Аз по принцип съм доста слаба и ниска.. има ли повод за притеснение ?? Някой да даде съвет, моля ви!  Sad

на мен също доста късно ми пролича, важното е бебенцето да се развива добре  Peace

# 29
  • Мнения: 4 668
На мен до шестия месец изобщо не ми личеше . Като цяло качих 9-10 кг. , а бебето беше 3200 и 51 см. И аз съм слаба 45 кг. при ръст 165 см. Не го мисли , радвай се , че е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт