Мазна коса - ПОМОЩ !

  • 30 679
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
 Две приятелки са много доволни от следното нещо:
    http://bg.oriflame.com/catalog-images/product/global/21447_1.png
  също си правят маски с коприва и лимон

# 16
  • Венера
  • Мнения: 858
Ох,на мен вече лошо ми става в тия жеги като си видя косата...Излизам от банята косата изсъхва изпотя се и край.Да не споменавам,че имам и косопад и съм накупила хиляди неща,които не ползвам,защото ми правят косата просто ужасна!

# 17
  • Мнения: 51
И при мен е така , имам чувството , че колкто повече я мажа с разни мазила , толкова по - мазна става. Днес си купих тривитаминол , някакви идеи как да го ползвам? Thinking

# 18
  • Мнения: 25
 Моя много добра приятелка си прави интензивна маска с него веднъж в месеца - маже с четка за боя за коса, слага хавлия ( прежалвате по-стара хавлия, после мн хуабво да се изпере) и спи така, на сутринта изплаква, ако не падне, и  с шампоан, косата й става мн гладка и  лъскава Wink

# 19
  • Венера
  • Мнения: 858
И при мен е така , имам чувството , че колкто повече я мажа с разни мазила , толкова по - мазна става. Днес си купих тривитаминол , някакви идеи как да го ползвам? Thinking

Да и сега съм пред дилемата Косопад или Мазна коса,ужасно е!Из форума е пълно с маски с тривитаминола потърси горе в търсачката.Има по-лесни като триватимол със зехтин,но за нашите специалниии коси не е подходяща.Изчела съм ги всички,но никога не съм правила и не мога да ти кажа точно,така че се разрови.

# 20
  • Мнения: 51
Така ще направя. Интересно , но  и моята коса напоследък взе да пада повече при решене, преди като се решех по 4 - 5 косъма , сега са малко повече , за това реших да взема тривитаминола и да видя ще има ли ефект. Simple Smile

# 21
  • Венера
  • Мнения: 858
Имай предвид,че космите,които падат всъщност са умрели преди 2-3 месеца,имай предвид също,че и тривитаминола е за по бърз растеж,а не толкова за косопад,но дано да помогне.И все пак да се върнем на основната тема мазна коса.Искам да ви питам вие използвате ли маски?Защото аз се боядисвам и краищата ми са ужасно сухи от време на време си слагам но гледам да е само на долната част на косата...не знам за мен няма логика като мажа маска на краищата да се отразява на състоянието на корените...Вие какво мислите?

# 22
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Моята коса е мазна в корените, а в краищата суха. Затова ползвам маски, балсами само по краищата, иначе ако сложа и в корените се омазнява още по-бързо. Съвета ми го даде фризьорката ми. За корените ползвам сух шампоан, пудра или талк, които попиват омазняването.

# 23
  • Венера
  • Мнения: 858
Искам да ви попитам,защото не знам дали аз си въобразявам или наистина косата ми се омазнява повече от климатиците...имате ли такива наблюдения?

# 24
  • Мнения: 51
Моята коса е мазна в корените, а в краищата суха. Затова ползвам маски, балсами само по краищата, иначе ако сложа и в корените се омазнява още по-бързо. Съвета ми го даде фризьорката ми. За корените ползвам сух шампоан, пудра или талк, които попиват омазняването.


Моята е същата в корените мазна в крайщата хвърчаща и суха. Би ли споделила какви са тези шампоани дето ползваш?

# 25
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ползвам най-обикновена Шаума + балсам или маска някаква. Сега съм с една ейвънска, иначе съм ползвала и доста други, но истината е, че косата трябва да се "приучи" да не се омазнява, като се мие по-рядко (имам предвид когато не излизаш я оставяш колкото можеш). Аз така се справих с моята и сега търпи до 2 -3 дни, като гледам да я мия чак вечерта на третия ден. Е ако се наложи да изляза пак я мия де, но когато съм вкъщи - гледам да я изтърпя.

Възможно е от климатиците да се омазнява повече, защото понякога много изсушават въздуха, а така се отнема и от влагата  на косата, което спомага за неприятния ефект. Аз гледам да ползвам хидратиращи продукти най-вече, а не изсушаващи. Peace

# 26
  • Мнения: 679
ех, а аз си мислех, че съм единствена с мазна коса, косопад и тук таме пърхот  Mr. Green
азсъм ползвала какво ли не. и скъпи и евтини ... ползвах доста време Rene Furterer - Curbicia. добре ми се отразяваше, но понеже го ползвам вече няколко години май вече косата ми свикна с него и няма същия ефект. от известно време насам слагам от сухия шампоан на същата марка или на Клоран.

моята коса е много мазна. мия я всеки ден. когато удържа да не я измия, на края на втория ден си е доста мазна вече и доста ме е срам да ходя така.
мога да кажа, че съм се предала пред проблема. подстригах се късо, мия я всяка сутрин и докато изляза е изсъхнала. не се къхаря със сешоари и прически.

ако някой има идея за шампоан за мазна коса и пърхот - съм отворена за отзиви  Hug

# 27
  • Венера
  • Мнения: 858
И аз използвах Чубрицата както обичам да му казвам,но много ми изтощи косата...проблема май дойде от там,че просто трябваше да го използвам през къпане,но както и да е факт е че е силен и помага.Доволна съм и от дълбоко почистващия за мазна коса от професионалната серия на Лореал.Честно казано по едно време имах пърхот и фризьора ми ми даде няколко шишенца от тези тестерните на Лореал против пърхот и след третото измиване нямаше и помен от него,но при мен беше явно нещо моменто,така че не знам до колкото съм ти полезна.

# 28
  • Мнения: 51
Относно пърхота , аз моя го третирам (когато се появи) със шампоана Селс анд Блу и съм много доволна .
А мазната ми коса  ... забелязвам , че след като си правих маска с тривитаминол все още не се е омазнила , по принцип на следващия ден до вечета заяпочва. И аз така процедирам , ако не излизам не я мия, но почти не дава резултат при мен  Tired Мисля да опитам с шампоана на Здраве, някой ползвал ли го е ? Thinking  bouquet

# 29
  • Мнения: 54
За пърхута - капки чаено дърво ( масло от него ) в шампоан по избор. Преди употреба се разклаща добре.

Общи условия

Активация на акаунт