АПРИЛчета'2009!

  • 63 360
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 079
Честит празник на Мария - прекраснотия!

Все така забавна, дяволита, умна и чаровна.

Честит празник на Мира на Жи, на малката Мира на sisely, на Aila, Mara Casy и no_name,
ако има други празнуващи, които пропускам, зло да ги забрави!

Честит празник на Варненци! bouquet

Jiema, пу пу, все така, че и по - добре да сте. Много ви се радвам. Бързо да пресича Герито сополите и много весели моменти с баба и дядо и желая.

МоЙто мъж е Мариян, и също е именник, да ми е жив и здрав да ме ядосва все така! Mr. Green

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 10:29 от ღолчеღ

# 76
  • Мнения: 2 090
Честит празник на Мария!
Със здраве да носи святото си име дъщричката ви, Рони!

Олче, честит имен ден и на твоята половинка! Да ви е жив и здрав!  bouquet

Варненки, честит празник! Hug

Jiema, винаги внасяш толкова много свежест с постовете си.  bouquet Анелия от вчера сутринта я забелязвам, че е така, както казваш за Гери. През деня - не. Дано се климатизират дечицата и то без болежки. Praynig
И гуш на коремчето ти. Heart Eyes А като заговорихме за памет, ти в кой месец си вече? Embarassed
И аз като Devik. Crazy Дано скоро да ми мине.  Blush Whistling

# 77
  • София
  • Мнения: 5 079
Много неприятна тази смяна температурна. Confused
Елината цяла вечер повтаря, "аз ме боли, гърлото ми". Mr. Green Та се пръскахме там, съответно. Tired
После имаше луди танци (на вечеря), с много актуалната напоследък молба - "мамо гледай мИ към мене мИ!" Crazy

# 78
  • Мнения: 169
Честит празник на всички празнуващи   bouquet!               

         Да е благословенна малката Алекса ! Честита рожба на мама Аничка  Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 581
Аничка, да ти е жива и  здрава малката Алекса. Само хубави неща и много поводи за  радост да имате с нея. Пожелавам ти бързо възтановяване и скоро да се гушкате у дома с бебето.

Рони, да ти е жива и здрава щерката с това прекрасно име Мария и само хубави поводи за щастие радост да има.

Григори е на бабин дом. Цял ден са заедно с баба си. Чудят се какви занимания да си измислят баба и внуче. Кака му я записахме на един детски център. Там тя ходи от сутринта до следобяд. Като се прибере вкъщи настава един малък хаос от играчки
Джема   ученикът в кой клас ще бъде на есен?

# 80
  • Мнения: 13
Честит имен ден на хубавата Мария!Честит празник на Рони и семейство!
Честит имен ден на Мира на Жи, на малката Мира на sisely, на Aila, Mara Casy и no_name, както и на съпруга на Олче!
Ако има други празнуващи, които пропускам, зло да ги забрави!
Наздраве на всички празнуващи !

# 81
  • София
  • Мнения: 1 535
Олче, на патеричка жив и здрав да ти е мъжо!
Аз пък не знаех, че и всички с името Мира празнуват на 15.08.  Blush Та честито от сърце и на тях   bouquet

Деси, Олче, - стискам палци и вашите момичета нищо болестно да не ги налазва. Ние засега удържаме фронта. Въпреки че тази сутринта пак се притесних, че я заварих съвсем отвита както си е по късата пижамка, а спят на отворен прозорец и нямаше да е такъв проблем, но се беше и напишкала... Не знам от какво се получава. Тя издържа нощем от година сигурно, а тук последния месец няколко фала има вече. Първите 1-2 пъти бяха след ядене на диня вечер - просто няма мярка. Мисля, че ако я оставя ще изяде половин диня. Ограничих обаче това ядене и диня се яде най-късно до 18 ч. Уж изчезна проблема. Една нощ дори ме събуди, че й се пишка, после беше голямо мрънкане, че иска да спи на гърнето  Mr. Green, явно беше много изморена, но някак я склоних да си легне. Но снощи не е прекалявала с течности, диня изобщо не е яла... та съм в чуденка, може ли да е стрес нещо или е настинала  newsm78 Май ще се оглеждам някъде за голям протектор. Имам за детско легло само, а някой да има идея за размер 90/200 дали има и къде?
Деска, минах първата седмица на 7ми месец Simple Smile То и при мен с термина е малко объркано. Уж го фиксира доктора от самото начало на 6.11. и засега по развитие бебката си го спазва, най-много да мръдне +/- 1 ден, инак по стандартния начин се пада 12.11. Но ще я следим изкъсо беба, че е важно като дойде момента за определяне на дата за секциото.

Имамама
, моят син ще е в първи клас и за това вълнението е голямо Grinning Нова среда, нови учителки, нови приятелчета. Въпреки че училището е на отсрещния тротоар на детската му градина и в класа ще има 3-4 деца от групата му. Отделно ходи около месец в нещо като лятна занималня към самото училище. Но нали майките сме затова - да ги мислим децата как ще се справят и адаптират...

# 82
  • Мнения: 309
Аничка, честита рожба!  bouquetДа ви е жива и здрава и да ви носи само радост!Желая ви цялото щастие на света!Леко възстановяване и с нетърпение чакаме снимки на малката кукличка! Heart Eyes
Честит празник на патеричка на всички именници!Рони, да ти е жива и здрава най- сладката Мария на света!!! Heart Eyes HugОлче, честит празник и на твоя мъж! Hug

# 83
  • Мнения: 7 111
Благодаря за всички прекрасни пожелания за отминалия ни празник!
Специални благодарности за виртуалното и за истинското пате, което вече е част от огромното ни патешко семейство, Олче!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Деска,  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Понеже не успях да се добера до тук навреме, на патеричка честит имен ден на всички празнували - на другарчето на Олче, на Айла, на безименната другарка, на МАра Каси и на Мара Подробната  Mr. Green  bouquet. И Мира и Мира поздравявам, въпреки, че и аз не знаех за този техен имен ден.
Жиема, много се радвам за добрите вести от твоя корем. То желязото кой ли вече го брои за люкарство? Важното е до момата да достига качествена храна, че и за теб да остава.  Hug
Надявам се, че вече сте видели сметката на течащите носове на Гери и Анито.  Hug И ние след 3 дни без подобни работи, пак сме в  отбора. Поне сега е бистро положението.
Аз вече чакам снимки от Аничка. Време им е да ги изписват ми се струва.  Thinking

# 84
  • Мнения: 9
Аничка, честита дъщеричка. Да расте много здрава, умна и щастлива.
Чакаме да разкажеш как си, как е инало раждането? Как е малката?

Отдавна не съм писала, но ви следя най-редовно. В момента настроението ми е под 0. Калина трети дден е с температура в тази жега. Кашля влажно и разкъртено и понеже не може да преглъща или да извади храчката и всеки път се опитва да я преглъща. Къде пипна този вирус просто не знам. Не сме я събирала с деца. Замина с наште при баба ми и на втория ден се прибраха обратно. Дано утре вече да няма темп., за да може всички да поспим малко.

# 85
  • Мнения: 2 090
Jiema, балгодаря за опреснителната информация. Embarassed Кога стана в 7-и месец Shocked, сякаш вчера каза, че чакаш бебче. Сега вече ще те следя по-старателно. Laughing Hug И първокласник ще имате, леле-леле, много вълнения и емоции предстоят при вас.   bouquet
Как е Гери? И аз процедирам по абсолютно същия начин като теб с яденето на диня, заради "изпускания'' нощем и на Анито и на Сашко (в доста голяма възраст).
Ето протектори за матраци, има и размер 90/200. Иначе и аз съм ползвала само малки досега.
 
Анито е добре, пу-пу fingerscrossed, от следващата седмица ще започвам да й давам пчелно млечице, пчелен прашец и прополис за подсилване на имунитета. Чакам да ми се обадят от ДГ за да ми кажат дали ще направят компромис да я вземат от 3 септември, а не от 17 септември, защото тогава тръгвам на очни и няма кой да я гледа 2 седмици по цял ден. Стиснете по един палец за късмет, моля.  Simple Smile Ако пък не я вземат, ще трябва да ходя за по половин ден на лекции, докато майка ми (работеща на смени) я гледа един ден сутрин, един ден следобяд и съответно аз само тогава ще отчитам присъствие.

Рони, днес изписаха сватята ми и новоизлюпената беболинка. Много е красива и сладка, скоро не бях виждала такова мъничко съвършенство. Heart Eyes Андреа толкова много й се радва, направо ми се напълниха очите. Върнах се 3 години назад като ги гледах. Мила картинка, безкрайно разчувстваща. Heart Eyes Дано Алекса е спокойна и поспалива (за това че е лакомичка ще я издам  Mr. Green), и Аничка да успее скоро да открадне  няколко минутки за да разкаже повече. Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 541
Вкъщи смеее  Party
Благодаря ви много за пожеланията  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug
Трудно ми е да стоя дълго време на една кълка  Mr. Green и ще съм кратка.Прибрахме се вчера, един ден повече ни държаха заради жълтеница, Лекси беше на фототерапия.Като цяло е супер бебе  Mr. Green Яде за около 40 мин с леки почивчици, после спи около 3 часа Party.До сега само 2 нощи за няколко часа беше зора с пръцкането.В болницата ми казаха,, че бебе на 2 дена няма колики, но силен рев придружен с пръцкане на колики ми прилича  Rolling Eyes
Анито не може да й се нарадва, само виси над нея и иска да я гушка, цунка и гъделичка  Mr. Green Но и не може много да пази тишина  Crazy
Хлъц, хлъц..... Mr. Green ще дописвам пак, че и дупето ме боли  Blush Трудно се стои седнал на една кълка дълго време  Laughing

# 87
  • Мнения: 7 111
Добре сте си се прибрали, Аничка! Бързо да отминава жълтеницата ан Лекси! Hug
ЗА пръцкането, ако искаш потърси Айла за съвет, за да видиш дали не се дължи от неправилно зацокване или пък от по-бърза струя на млякото ти, ако имаш повече кърма. Възможно е да не са колики.  Peace 

# 88
  • Мнения: 13
Аничка Hug за твоите болки само да те подсетя за арника 30СН на мен много ми помогна за бързо възстановяване след раждането, но пък имах само 1 вътрешен шев, хайде ще чакаме по-подробен разказ, когато можеш, страхотно изглеждаш (гледах ви в фейса), бебе Лекси май лекинко прилича на Андреа? Wink Много мило семейсто сте Hug

# 89
  • Мнения: 7 111
 Embarassed
МаЛоло, как е Калина? Смъкнахте ли температурата? Ако кашлицата е заради секрет в нослето, слагай я за спане на висока възглавница. Пведи лягане хубаво извиване с физ. разтвор и ако трябва малко помощ с помпата за изчистване. Доста добре действа намазването около нослето с Пулмекс. Ако ѝ давате силно отхрачващи сиропчета - последният прием го правете до 17 - 17:30 и не по-малко от час и половина като разлика преди вечерята. ЗА това, че не изплюва храчки, не се притеснявай. Важното е да излизат от дробчето. Ще се научи да ги плюе, но не е проблем, че не го прави. (при последните бронхитни работи на Мария питах как да я карам да ги изплюе, че нали като е нещо отхрачващо, трябва да се изважда  Crazy. Та лекарката по неделна смяна във Вита беше много  мила да ми обяснява всякакви неща, които иначе трябва да си ги знаем  Thinking)
В тези жеги сърце не ми дава да слагам протектор на леглото. Ужасно поти, а ако има авария, то смяната на леглото е достатъчно сложна и без протектор. Даже и от онези пелени за легла, които продават в аптеките (струват стотинки и на 2 или три размера, но най-добре защитава 80*180 см) не слагам. Това чудо е същата изпотяваща гадост.  Вечер гледам да поогранича водопоя, че човечката е голям любител на водата и докато не види дъното на чашата, не се успокоява. Няколко пъти.

Общи условия

Активация на акаунт