Жлъчна криза?!?

  • 51 962
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 677
Не си правете експерименти .
При жлъчка пълна с камъни и панкреатит , едва ли ще помогне хомеопатия . Naughty
Панкреатитът е много опасно състояние , Sash , ти в болница ли си ?

# 16
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Sash, стискам палци всичко да е наред!
И аз покрай моя случай четох за разни методи за прочистване на камъни с билки и т.н., но дали помагат нямам идея Sad

При мен най-вероятно не е жлъчка или поне по уредите им в болниците не излиза да е това...
Сега съм доста по-добре вече де и лека полека се надявам да си отмине само. Щом докторите не могат да кажат какво е...

# 17
  • Мнения: 884
Не е жлъчка това-болката е неописуема, лекар ми е казвал, че е по-силна от бъбречна, а и е много специфична-от дясното подребрие към кръста, гърба и дясната плешка през рамото. Ни прав,ни легнал, ни седнал-от спалнята до кухнята ми е 7-8м, докато се докопам до течния аналгин-лазих като куче 15-тина минути. А и при тези кризи болкоуспокояващите само леко притъпяват болката, не  я игнорират.
 Явно в такива случаи най-трудна е диагностиката.dania_09, пиши какво е казал хомеопата! Радвам се, че вече си по-добре!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 942
Аз бях вече на хомеопатични средства. Не ги отричам, помагат. Това обаче трябва да се махне, няма как. Изобщо не се притеснявам, даже съм нетърпелива. При мен е семейна черта всички жени от рода ми на тази възраст са махнали жлъчката с камъни.

Вече съм си приготвила шнурче за гердан  Laughing

Ще пиша как е минало, да се отчета, може да вдъхна кураж на други страдащи, които посещават темата.

dania_09,  мерси за палците. И на мен три години не можаха да ми кажат какво е, сега обаче се разбра и се радвам.

Луди Пеперуди, при мен болката се повлиява от болкоуспокояващи, но аз не пия аналгин, а бусколизин, спазмалгон и но-шпа. Те са за меките тъкани.
Пък сестра ми нямаше никакви болки, а ѝ извадиха цяла шепа камъни.

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 16:15 от Sash

# 19
  • Мнения: 884
Обезателно пиши, на мен ми я махнаха преди месец, но не заради камъни-с нея нямах проблем. А в нета има много малко информация за следоперативния период. Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 942
Обезателно пиши, на мен ми я махнаха преди месец, но не заради камъни-с нея нямах проблем. А в нета има много малко информация за следоперативния период. Успех!
Е, как се чувстваш сега? Лапароскопска ли беше операцията? Колко време се възстановяваш? Каква диета ти определиха и за колко време?

http://www.surgeryendobg.com/?l=text&id=9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663833.0

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 16:23 от Sash

# 21
  • Мнения: 884
Ами не съм типичния пример-махаха ми голяма киста от черния дроб, такава киста ми махнаха и преди 15 години. Разрезът ми е отпред -от пъпа нагоре, върху стария белег. И  в хода на самата операция са решили да отстранят жлъчката-била е оплетена в кистата и не са могли да я извадят.Сега се чувствам добре, диетата-без храни, които причиняват газове, повече манджички, малки порции, но пък по начесто-стандартните неща. Вече правя месец, и май съм опитала всякаква храна-без тежко мазно и пържено и нямам проблем.Докторите казаха-няма жлъчка-няма дразнене-няма проблеми Grinning
 Единственото, което ме тревожи, че имам незатворен жлъчен канал-лекарите казаха, че се случва, и че ще се затвори до известно време. Но не намирам нищо в нета за това. Иначе тези, които ги оперираха лапароскопски ги изписваха след ден-два.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 942
Мерси, бързо възстановяване ти желая   bouquet

И повече никакви рецидиви Wink

# 23
  • Мнения: 884
Мерси-дано!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 942
Операцията ми мина успешно вчера. Сутринта ме приеха, на обяд ме оперираха, днес вече съм си в къщи. С три малки дупки на корема - до пъпа, на 15-тина см над него и вдясно под ребрата. Залепени са с водонепропускливи пластири и мога да се къпя още веднага. Ще ги махна сама след около 5 - 6 дена и това е.
Имам си камъчета за герданче, като го направя ще пусна снимка  Laughing. Сега се възстановявам бързо у дома, на строга диета съм един месец, след което ще почна да включвам постепенно и малко по-"вредни" храни. Две седмици ще пия лекарство, намаляващо киселините в стомаха (аз не усещам киселини, но ми го дадоха, може така да трябва)

# 25
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Sash, много се радвам, че всичко е минало добре!
Дано да се възстановиш бързо и да нямаш повече проблеми!   bouquet
Обезателно пусни снимки да ги видим тия камъчета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт