МАЙски бебета 2012 - тема 2

  • 50 553
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Дами,
днес бяхме на консултация и резултата е следния : вече сме 6300 и 60 см. т.е наддала е 850 грама от последното измерване. Трябвяше да и бият ваксина ,но има малко сополки и я отложихме за другата седмица.

!!! От тази неделя забелязах че краченцата и ръчичките и се потят. Днес попитах Педи - каза че може би е Рахит  smile3518 smile3518 на предишната консултация каза че няма нужда от Вигантол , защото и е била почти затворена фунтанелата. А сега тази новина - направо ме разби


Е как може така да го изтресе - може би рахит?!?!?! Вече лошо ми става като видя доктор. А фонтанелата доста бързо ви се е затворила. Обикновено става след година. Прати ли ви на консултация със специалист ортопед или ендокринолог? Какво предприе?
Навън е такава жега, че бих се изненадала ако някой не се поти. Когато я храниш изпотява ли й се обилно вратлето? Аз не мисля, че е рахит. Потърси второ мнение.

Пипа , пипа фонтанелата била затворена - била се родила голяма и вече и е почти затворена !! Не ни е пратила , но сега този вторник сме на ваксина и ще искам направление , но ще потърся и второ мнение - ще я заведа при Масларски във Вита .
Не вратлето не и се изпотява, само крачетата - стъпалата и ръчичките .

Да ви кажа - вече се чудя дали има компетентни лекари в тази държава !!! Всеки говори и казва каквото си иска без да се съобразява , че с подобни новини може да ми скъси живота поне с 5 години .

# 46
  • Мнения: 1 780
Цитат
Да ви кажа - вече се чудя дали има компетентни лекари в тази държава !!! Всеки говори и казва каквото си иска без да се съобразява , че с подобни новини може да ми скъси живота поне с 5 години .
i az понякога си го мисля но има и много свестни лекари Просто човек трябва да търси и да не се доверява на всеки.
По повод кодопада днес бях на дерматолог че са ме лепнали едни обриви по ръцете един биберон не мога да измия. Та той каза че като цяло и бременността и раждането а още повече кърменето изтощават организма на мамата и се стига до тези обриви и какво ли не. Така че лекувайте се дори и да нямаме време за себе си, защото сме нужни на децата си.
Аз днес да ви кажа много се ядосах в парка на една баба ама то напоследък все нерви ме тресат. Извела детето с акумулаторна кола и другите деца се скупчиха да я гледат Искаха да я карат а внучето хем не я кара хем не я дава. бабата я прибра в храстите и каза никой нямало да я кара.
Добре че мойто още е в количка а каката беше на тенис че така щях да я оправя бабата че нямаше втори път да посмее да дойде в парка с колата или без нея. Е аман от нахалници!


успях успях да кача снимка! Хайде сега и вие!

Последна редакция: пт, 20 юли 2012, 17:10 от opelcorsa

# 47
  • Мнения: 7
opelcorsa,  Hug Hug Hug какъв в сладур Гоги Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 2 958
Дара ми беше с рахит на 5 месеца. Изпотяваше се когато спи много. Оставяше огромно мокро петно под себе си, а от чорапите изтисквах вода. Сега се притеснявам, че и Камен е тръгнал на там, но на 30.07 ще разбера. По принцип изключително кърмените бебета са предразположени към рахит, защото в АМ има вит Д.
Камен също си държеше главата само на ляво и педито каза, че трябва на всяка цена да я държи и на дясно. Аз просто му сложих играчки от дясно и той сега се обръща и на дясно. Камен е много смешен когати заспива. Пипа си косата също като мен и си мачка калъфката на възглавницата както моя баща.
Звънче, честит празник- здраве и късмет!

# 49
  • Мнения: 4
Иначе има промоция на Huggies в Кауфланд, аз понеже взимам такива, та купих 3бр. големи пликове номер 3 (5-9кг) по 104 бр. в плик - 38 лв. Купих и много изгодно мокри кърпи на памперс сенситив 6 бр. за 13 лв., зелените също са на тази цена.

Оставям Ви хубав и спокоен ден,
Много целувки и прегръдки за всички бебоци, каки, батковци и мами   bouquet Hug Heart Eyes
Още не съм из4ела новата тема,но само да кажа,4е останах изумена от цените на памперсите в България.Тука един пакет Huggies,3ти номер,100бр струват 14евро,а предния месец имаше 50% намаление за 7 евро,щом в Бг на промоция са към 20евро,представям си каква им е цената без промоция ShockedВръщам се да ви 4ета Hug

# 50
  • Мнения: 7
Ето я и тук моята Славинка


Беки, Жани, нас ни преглежда един Тодоров май ... и ни каза точно обратното - да не я подпираме, да не й помагаме да сяда, да не я слагаме в шезлонг и т.н. поне до 3тия месец... ама няма как да стане... не иска да лежи, а не мога да я нося постоянно. И тъй като на всички останали са ви казали точно обратното си правя каквото знам Simple Smile От онзи ден се разхождаме и с повдигната количка- в нея е точно като в шезлонга и не мръдва да се клатушка Simple Smile

# 51
  • Мнения: 7
да взема и аз да се разпиша,че да ви чета поне от време на време...едвам намерих темичката  Embarassed,не съм писала сигурно от раждането,но се надявам да започна по-често да чета и да пиша по малко ....цунки,мунки,гунки  Joy

# 52
  • Мнения: 2
http://picbg.net/pic.php?u=69501iOVEs&i=655952&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=69501iOVEs&i=655953&file=.jpg
Това е Филип!
С директен линк снимките са огромни, затова съм дала адреса Simple Smile
 Ох много са сладки тези бебета  bouquet

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 09:49 от vivi16

# 53
  • Мнения: 4 017
Здравейте, благодаря за темата!   bouquet

Любимата поза за сън на моя син е по корем, когато спи се приплъзва напред и често си мести главата ту на лява, ту на дясно. Не знам има ли проблем от този начин на спане, но вече по гръб щом го оставя да спи и веднага започва да реве.

Някой писа за шуслерова сол преди и след ваксина.
Аз с първата ваксина давах хомеопатично туя.
Ш. сол май е по-добър вариант, благодаря за споделеното.

След първата бременност може би около половин година след като родих започнаха проблемите с косопада.
Сега с второто бебе косата ми беше май единственото нещо, което ми беше наред.

Хич не ми се иска да започват пак подобни проблеми, защото пробвах какво ли не, стигнах и до маските с чесън даже, но нямаше особен ефект.
Лек и хубав ден на всички!

# 54
  • Мнения: 2
   Здравейте майчета и сладки бебчета!
   Ние бяхме на консултация на18-ти и резултата е 5,5кг и 59см.Предишния месец не ни слагаха ваксина защото Лъчи имаше много гурелчета на очичките и педиатърката реши да изчакаме.Та сега сложихме ваксините които се слагат на два месеца и мога да кажа че ги понесохме сравнително добре.Лъчезар беше кисел само един ден. Само панадол дадох два пъти, нопреди следващата трябва да се консултирам с хомеопатката ни какво да давам за по-добре поносимост.
   blueeyes и ние сме в тази група.Лъчи много обича да спи по корем.На морето даже в количката искаше по корем.Нощем малко се притеснявам и затова го чакам да заспи дълбоко след което го обръщам по гръб за да спя и аз спокойно.
    Майчета аз не понмя дали съм питала, но има ли някойя мама от Западен парк или Красна поляна,която да се разхожда в градинката на стария ресторант Лебед? Ако има някоя да си признава бързо и да се юрваме заедно по разходки.
       Хубав ден ви желая!

# 55
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте мами! Да се запиша и аз в новата тема.
Drina, благодаря за хубавата темичка, а такива чувалчета има в м-н Малечко.
А ние последните дни се измъчихме от колики и най- лошото е, че не им се вижда края. След 10 дни
ще пътуваме до морето и искам да попитам мамите, които вече са имали дълги преходи как процедират? Всичко в колата ли правите( преобуване, хранене) или спирате някъде? Как се държат децата при толкова часове на едно място? Притеснявам се, че за 4дни трябва да го изминем два пъти( отиване и връщане). И когато сменяте обстановката, бебетата изнервят ли се? Извинявам се за многото въпроси, но ако някой сподели опит ще съм благодарна. Днес ставаме на два месеца, но има и други бебоци на тази дата, така че честито на всички. За потенето да споделя, че аз лично го свързвам при мен с наднорменото тегло, колкото по- пълна съм, толкова по- обилно и с миризма.  В последно време и аз правя в къщи килим от косми, но не  съм взела никакви мерки още.  Хубав ден момичета!

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 11:34 от karli74

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте майчета!Днес Паула става на 2 месеца Laughing.Карли честита месечинка и на вас Hug.При дълги пътувания ние спираме някъде защото с 2 деца е малко неудобно.От два-три дни някъде Паула денем яде много често понякога неможе да издържи 2 часа въпреки,че сме на АМ.Чудя се дали е нормално.Желая ви хубав и прохладен ден!  bouquet

# 57
  • Мнения: 31
Искам да ви попитам какво мислите за даването на сокчета.Аз започнах да правя сокове на малкият и му давам 2 пъти по 30 мл...но вчера попаднах на статия,че не било полезно и добре да се започват сокчетата от 2 месец...

# 58
  • Мнения: 925
...
имам едно питане към майчетата, които кърмят , а може би и към ЛЛЛ. С Алекс се кърмим на 3 часа и до сега последното му хранене беше в 12 вечерта и после чак в 6, но за тези 6 часа гърдите ми стават адски твърди и текат много.. А сега малкият явно е решил да се отказва от последното хранене, защото си спинка така сладко и се буди в 4, залъгваме се, приспиваме се пак до към 6... Какво да си правя гърдите   341uu  много ме мъчат.. ако почна да ги цедя, няма ли да ги стимулирам повече  newsm78
...

Здравей, nonolita!

Радвам се, че кърменето ви върви така добре! Нормално е през нощта гърдите да се напълват с мляко, особено ако бебето не се буди за кърмене.
Може да вземаш Алекс и да му предлагаш гърда и в сънено или направо спящо състояние - много бебета засукват изненадващо добре по този начин. Ако е вариант за теб, може да го вземаш в твоето легло и да го кърмиш легнала, така че и ти да не се разсънваш.

А може и да изцеждаш съвсем лекичко, само колкото да облекчиш гърдите, така че да не усещаш дискомфорт през нощта.
Успех ти желая!   bouquet

# 59
  • Мнения: 1 780
zvun4e i vivi колко са ококорени ве4е и виждащи бебчовците ви. Много е хубаво така.
а за цените на памперсите мисля че е така не само с тях С всичко бебешко просто се надуват яко цените защото може да мине номера. А и дрехите и то не само за деца ако пазарувате по интернет може да се види разликата френски и английски сайтове предлагат по-качествени стоки на в пъти по-ниски цени.
Иначе ние купуваме за около 26-28 лв Pampers 2kata 100бр но май има и големи разлики в цената в различните вериги и магазини до 4 лв стига не знам защо е така.
За сокчетата май сме дискутирали всеки решава сам Аз на каката давах от 1 месец и половина сега сме на 3 и нещо и не давам.
за коликите тази нощ пак беше със силни колики и днес не иска да яде.
 Уф а уж третият месец минавали. Май до 6ия ще сме така.

Общи условия

Активация на акаунт