Самонараняване

  • 4 983
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Добре де...и мен ме вкарахте във филм!
Когато синът ми се заинати и не стане по неговата ми удря една глава или ме хапе,ако го държа,а ако не е до мен я удря някъде другаде и понякога изпитва болка,но пак го прави от време на време.Или пък ако иска да го извадя от люлката му ме гледа и си чука главичката нарочно,понякога и до болка и като ревне естествено го взимам,но то е ясно,че тези неща ги прави от инатлък и да привлича внимание.Или и аз трябва да се тревожа? Thinking
Към авторката-добре е наистина да заведеш детенцето на лекар,но да видят дали го боли нещо и да изкаже мнение като цяло защо е такова поведението на детенцето ти.

# 16
  • Мнения: 15 379
Самонараняването в този вид, описан от авторката е индикация за сериозен проблем в чисто психологически план. Бих потърсила веднага специалист - първо ЛЛ на детето, който да изключи физиологичен проблем и после детски психиатър/невролог, който да потърси евентуалната причина.
Защото удрянето на главата в пристъпи на гняв са едно, но писъци и дране по лицето са друго.

# 17
  • Мнения: 2 197
Съгласна съм,Чери,но се замислих,понеже виждам,че въпреки болката,която изпитва го прави винаги като не стане по неговата,а понякога и само при търсене на внимание,защото знае,че щом го заболи и се разреве веднага ще го отразя.....

# 18
  • Мнения: 15 379
Яни, в тази възраст повечето мъници минават през удряне и хапане - удрят си главата и хапят родителя, защото са нервни, гладни, ядосани, отегчени и т.н. Това е период, доста тежък, но за щастие преминаващ. Говорене му е майката, - спокойно, без заплахи, без удряне.
Някои деца си удрят ритмично главата при заспиване и то доста силно. Това е техен си прийом на отпускане и успокояване - преминава с времето.

# 19
  • Мнения: 2
Благодаря на всички ! Говорих с личния и той ми каза,че е нормално да има такъв период и ако продължи да отида на преглед,но тя престана след като баща и и се скара.

# 20
  • Мнения: 4
Здравейте,та искам да ви питам племенника ми е на година и шест месеца и когато,не му дадеш каквото иска започва да пищи и да се бие много силно по главата с ръце,или в стената или в земята дори започва да се хапе много силно,ако не може да причини болка на този които е отказал желанието му. Та според вас ще отмине ли с времето или да се посъветва специалист..

# 21
  • Мнения: 15 379
Здравейте,та искам да ви питам племенника ми е на година и шест месеца и когато,не му дадеш каквото иска започва да пищи и да се бие много силно по главата с ръце,или в стената или в земята дори започва да се хапе много силно,ако не може да причини болка на този които е отказал желанието му. Та според вас ще отмине ли с времето или да се посъветва специалист..

Ще отмине, това е нормален период за възрастта.

# 22
  • Мнения: 261
И ние сме много пискливи, ако не и дам да прави нещо, което си е наумила, ако не я оставя да ходи където иска. Пищи, пищи, че ни чуват на другия край на блока. От време на време си удря главата, ама съвсем леко в леглото. Без видимо да е заради нещо, просто го прави - точно ритмично, но не преди да заспи.

Общи условия

Активация на акаунт