За "зашиването" ?

  • 10 520
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • Berlin
  • Мнения: 11 338
Означава ли, че ако 1вият път е имало епизиотомия, то след това пак ще има?
Аз не усетих, защото бях с епидурална упойка или не си спомням вече точно Simple Smile, но разбрах кога се случи - точно преди да излезе бебето. Имах и вътрешни шевове, поболя си ме доста време.

# 46
  • Мнения: 11 904

Мибобо, с ножица беше при мен  Mr. Green

Ужас  Shocked страшно ми звучи така, при мен почти сигурно ми се видя скалпел  Thinking

хайде дано този път не те режат  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 44 349
абе и аз знам, че с ножица режат.

след съответна дезинфекция перинеумът се прерязва с права ножица. Разрезът се прави на върха на една контракция и е дълъг около 4 см. http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Yv2X3Qj58kE … ;client=firefox-a

# 48
  • Варна
  • Мнения: 18 112

Мибобо, с ножица беше при мен  Mr. Green

Ужас  Shocked страшно ми звучи така, при мен почти сигурно ми се видя скалпел  Thinking

хайде дано този път не те режат  Peace

По принцип ползват ножица.

# 49
  • Мнения: X
абе знаех си аз  Mr. Green ох този линк съм го гледала, баш Блонди ми го беше пуснала  hahaha
а това за светлите жени  newsm78 силно вярвам, че си е до жена.. аз съм толкова бяла, че смятай тогава  hahaha

# 50
  • Мнения: 11 904
Мдаа сега вече като видях линка, явно се прави така  Whistling , добре че не съм я видяла тази ножица, че имаше да се чудя какво ще ми режат с нея  Mr. Green, или пък щях да си помисля че са я приготвили за пъпната връв Simple Smile.

# 51
  • Мнения: 506
Обикновено жените със светла кожа имат по-късливи тъкани и те рядко се разминават с епизиотомията. имам две епизиотомии - от първото раждане и при второто ми казаха че ще си ме срежат при всички случаи. Абе загубена работа, 15 г след второто раждане все си имам неприятни усещание. Но пък нямаше как да я избегнем при първото щото бебока се оказа с къса пъпна връв и му загубиха в един момент тоновете, та без да ме питат, че и без да усетя ме срязаха. И оттам и втория път по традиция Mr. Green
Хубаво е да не се стига до нея, стискам палци Peace
А на същото място ли е втората?

# 52
  • Мнения: 27 524
Означава ли, че ако 1вият път е имало епизиотомия, то след това пак ще има?

Според мен, да. Мисля, че след срязването и зашиването, мястото е станало още по-стегнато и неразтегливо.
Не съм сигурна, но така ми звучи логично като за след подобна манипулация и белег.
А дали е на същото място... то няма голям избор, или ще е на същото (моят е от първия вид, право надолу) или трябва да се мине по диагонал.  Thinking

# 53
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
Означава ли, че ако 1вият път е имало епизиотомия, то след това пак ще има?
Не! NaughtyПървият път родих с епизиотомия(резнаха ме със скалпел).Вторият път ми се размина,за моя радост.

# 54
  • Мнения: 3 410
Моята е на същото място като първия път, но доктора се престара с шиенето, каза че ще ме направи като 18-годишна, пък аз затуй не съм го молила Mr. Green Та затуй още си имам проблеми там с чувствителността.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 395
Означава ли, че ако 1вият път е имало епизиотомия, то след това пак ще има?

Според мен, да. Мисля, че след срязването и зашиването, мястото е станало още по-стегнато и неразтегливо.
Не съм сигурна, но така ми звучи логично като за след подобна манипулация и белег.
А дали е на същото място... то няма голям избор, или ще е на същото (моят е от първия вид, право надолу) или трябва да се мине по диагонал.  Thinking

То по същата логика и при спонтанно разкъсване ще се отвори при второ раждане, а от опит мога да кажа, че не е така.

# 56
  • Мнения: 27 524
То по същата логика и при спонтанно разкъсване ще се отвори при второ раждане, а от опит мога да кажа, че не е така.

Не е така, разбира се. Зашитата тъкан е много по-... набита и сплъстена, ако мога така да се изразя. Спонтанното й разкъсване би било много по-трудно. Аз говорех за много по-трудното й разтягане. Съвсем различни неща са и не е логично това, което даваш като пример  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 395
Блонди,
Знаеш, че и спонтанното разкъсване се шие както и епизиотомията, така че еластичността в зоната на шевовете и при двете  може  да е проблем, но не задължително. Peace

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 08:41 от Niandre

# 58
  • Мнения: 649
Вероятността за епизиотомия е много по-голяма, когато раждаш в така популярната "легнала" поза. Затова и честотата на тази манипулация в БГ е доста висока.

Аз също имам, надлъжна. На 4ти ден вече не усещах нищо. А много се бях наплашила за последиците преди да родя.

# 59
  • Мнения: 513
Означава ли, че ако 1вият път е имало епизиотомия, то след това пак ще има?

Не! При първото раждане имах и епизотомия, и разкъсвания, и съответно много вътрешни и външни шевове. Бях с епидурална упойка и не съм усетила рязането и шиенето. После цял месец имах нетърпими болки. При второто раждне не са ми правили епизотомия, имах 3 външни и 1 вътрешен шев. Раждах без упойка, след това ми сложиха нещо локално и не съм усетила шиенето. Шевовете после въобще не са ме болели, направо не можех да повярвам.

Общи условия

Активация на акаунт