Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 408
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 395
Честита пораснала госпожица,много здраве и щастие ви желая!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 754
 newsm59 и от нас.Много да ви радва и слуша.Здравето да бьде неизменен спьтник с вас  Hug

# 17
  • Мнения: 369
Честит рожден ден на Вероника  Heart Eyes newsm59 Много здраве на малката госпожица!

# 18
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
<eiffel tower> честит празник и от мен! Много да е здрава Вероника!!!   bouquet

marychery, пих ефералган за главоболието и температурата. Вече като че ли преминава вируса, но кашлицата... сигурно ще си я влача поне месец. Пия един билков сироп и един бабешки - равни части зехтин и мастика. Най-гадно е като получа пристъп на кашлица докато кърмя. Естествено цялото ми тяло се тресе и Мария страшно се изнервя. Ама ще го преживеем и това.

# 19
  • Мнения: 3 146
Лелее, за малко да изпусна рождения ден на Вероничка!! Да е жива и МНОГО ЗДРАВА! МНОГО!  Hug Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 2 652
Момичета, ваште дечурля имат ли сенна хрема? Мойто вече 2 месеца не спира да киха, смърка, очите я сърбят. Отидем ли някъде на вила, в природата, теч голям настава. Давам противоалергично, когато стане нетърпимо, но няма край това нещо...

# 21
  • София,
  • Мнения: 4 267
Много Ви благодаря за милите пожелания!
Ние иначе сме добре, в провинцията сме и по цял ден сме навън, караме колело, сред природата на чист въздух, ходим на басейн, ходихме и на море, страхотно изкарахме, та така  и нямам никакво време за компа, вечер едва се добирам скапана до леглото. Тази седмица имам малко работа та ще се прибираме в София и ще си почина малко, надявам се, като няма къде да обикаляме там! Mr. Green
Дрина, да оздравяваш! Peace

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Е, как можах да изпусна Рожденният Ден на Вероника Blush
Нека зло да я забрави и да е здрава, да тича, да щурее и никакъв вирус или бацил да не я застига!

Дрина, и ти да оздравяваш Hug Мария едва ли ще се зарази, щом кърмиш-Цвети докато я кърмех боледувах няколко пъти с темчператури, сополи и кашлици, но кърмата ги предпазва!

# 23
  • Мнения: 1 874
Здравейте мами ! Моето дете е със съмнение за бронхилана астма.
Педиатъра ни праща при алерголог- пулмолог.
От какво идват съмненията :
На 2 мес. бебче беше със Бронхиолит - силен спазъм - болница.
На 1г.9м- пак бронхиолит- много силен брохоспазъм- с дихателна недостатъчност- болница.
Тази година
 -  май месец от червено гърло- таман се  пооправи и  получава - лек  бронхоспазъм- удължено издишване, хрипове - пием Вентолин
- юни месец  началото - червено гърло -  и пак таман се пооправи и на следващия ден -  лек бронхоспазъм, хрипове- пак Вентолин
юни месец в края от гнойна ангина- пак хрипове и спазъм - Вентолин- след 3 дни нямаше ни хрипове , ни спазъм.
- Вчера ( края на юли )- след ларингитотрахеит - педи засече лек спазъм - и пак сме  на Вентолин - и което е по странното- нямаше хрипове а само спазъм- на слушалката се чува удълженоо
издишване.

И друго всяко наше заболяване през полседните 3-4 мес. започва с пристъпна кашлица нощем - както спи изведнж и почва да кашли на всеки 10 тина секунди, дави се, до позиви за повръшане някой път, диша  по учестено, но не чак да се задушава.Понякога, но по- рядко се чува хъхрене,
хъркане ли точно не знам как да го опиша.И  както изведнъж е почнала тази  кашлица , така изведнъж спира и детето се успокоява и си заспива.Обикновено тази кашлица е 1-2  до 3 дни преди да се разболее- т.е няма нито хрема , нито Т, нито кашля през деня - и след тези 1-2-3 дена почват и тези симптоми. Тази "пристъпна " кашлица се случва и и след като е вече уж пооздравял.Някои нощи е слабо изразена, някои е по сериозно- направо дето вика мъжа ми- някой нощи малкия звучи като сериозно болен, а през деня му няма нищо.
 И друго  баша му на детето ми и дядо му по бащина линия са били с астма като деца,Моята сестра, т.е лелята на детето ми също. Та педи каза, че вероятно има наследтвена предразположеност и ни праша на  алерголог- пулмолог.
Чудя се възможно ли е  да развива някаква  астма !?!

# 24
  • Varna
  • Мнения: 417
Нашата пулмоложка ми беше казала трите фактора:
1-момче
2-наследствена обремененост
3-над 2 бронхита или пневмонии
Не знам дали може да се каже със 100% сигурност- това е Астма.
Ние минахме през пулмолози,алерголози и пак си имах съмнения.Е вече не,но сме на 4ри

# 25
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет
Добре дошла на Lightning. Незная как ще ти прозвучи, но това са си чисти симптоми на астма, тази нощна кашлица, са си чисти асматични пристъпи, явно на алергична основа! То асмата си е едно типично алергично заболяване - при вас явно е в резултат от алергична реакция към вируси и причинители на инфекции, т.н. инфекциозна астма. Това в никакъв случай нетрябва да ти звучи нито страшно, нито пък да те тревожи. В днешно време като че ли от астма страда всяко второ детенце. Заболяването си е напълно лечеми и в повечето случаи се израства, при правилна и адекватна реакция от страна първо на родителите естествено и после на лекарите, при правилно изписано и точно следвано лечение няма проблеми, израства се напълно. Моят съвет към теб е първо да не изпадаш в паника, да не се шашкаш. Заведи детето на пулмолог и алерголог колкото се може по скоро и започнете лечение със сингулер, мисля че на първо време щи е достатъчен! Щом като пристъпите Ви се появяват след ангина, гърлобол или ларингит, това се получава вследствие на прекараната болест, лигавицата в носната кухина и бронхите се е алергизирала вече, и се подува повече от необходимото, произвежда повече секрети, които започват да се стичат в бронхите, и дробовете и от това се получава кашлицата, свиркашото дишане, хрипчетата, удълженото издишване. Стига се до вентолин, урбазон. Ако детето приема сингулер това ще подпомогне лигавицата да се стабилизира, и да не секретира толкова, но си трябва време, за да се натрупа лекарството в организма. Колкото по рано започнете лечение толкова ще е по добре и по бързо ще се оправи детенце! Пожелавам Ви успех!

# 26
  • Мнения: 129
Правите ли лятото почивка на сингулара.Пулмоложката ни каза 2м почивка,от 1сед. съм го спряла,но ме е страх.От февруари го почна,март направи един пристъп и от тогава не е.Разминава се по-леко като се разболее.Изстрах ме е да не се изчерпа от организма и пак да започне,а след това докато се натрупа.
Кажете при вас каква е схемата.

# 27
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи спира сингулера за първи път. Взима го повече от три години. Лекарката му имаше намерение да правим почивки, но той винаги се разболяваше в началото на лятото. Сега е в почивка от 1 юли и се чувства добре.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 957
Елица също за пръв път почива от 2010 насам. Разболя се, кашля, храма има, но пристъп - не. Е, издиша една доза (5 ампулки) Пулмикорт. Много ме беше страх от почивката, но половината мина. От 3 септември го връщаме пак.

# 29
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ние също правим почивка и засега не сме имали проблеми, но го пихме две години нон стоп на третата почивахме два месеца, и сега също правим почивка, но ние сме и на ХЛ, което си върви по схема така че не се притеснявам, аз дори се чудя дали да ги почвам отново от есента и сингулера и фликсотида, ще решим с хомеопатката какво ще правим, но почне с пристъпите, ще го давам пак нямам избор! Peace

Общи условия

Активация на акаунт