Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 410
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Sofia
  • Мнения: 754
Mucata, много стиснати палци от мен и за двете изпитания.Дай боже по бьрзо да преключите сьс сливиците и да имате доста здрави години напред.Дай отчет как е минал и Телка  Hug
Оф оф оф аз още не мого до повярвам че и нашият щастлив ден дойде.Сега живи и здрави всичко да вьрви по план баткото да си открие учебната година и в края на седмицата приготвям куфарите и хопппп кьм любимия Сандански и Гьрция  Peace

# 196
  • sf
  • Мнения: 10 156
Здравейте, ние снощи се прибрахме от Синеморец. Моя изкара на морето към три седмици, станал е като циганче, по цял ден гол по пясъка, голям кеф.
Утре ще го водя на алерголог, после при Захариева, че септември преполови, а ние не сме решили как ще действаме със сингулера  ooooh! ама заради тая почивка се затутках.

всички да сте здрави  Hug

# 197
  • Варна
  • Мнения: 395
Мерси,за пожеланието,но ние пак сме болни Cry
И за операцията май ще пропадне и тя,утре ще разберем
За телка-отрязаха ни,трябвало поне година и половина да е с астма,да е усложнена и тогава,опитайте догодина пак ми казаха,сега не можем да ви дадем,виждаме,че я лекувате ,както трябва и всячески,но първо си махнете 3-тата сливица и тогава,въобще всички ги питаха за 3-та сливица,ако имаш и не е махната явно не дават,смятат,че тя е първопричинна при всички явно
това е от нас,кофти ден Sad

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 754
Оххх милите вие  Rolling Eyes
Остави Телка но и лошо че сте болни пак егати едвам е началото на септември....
Естествено пак пожелания за бьрзо оправяне без влошаване.
Това с Телк-а ме уби и мотивите за отказ  newsm78
Тук при нас в София май на конвеер си го дават и на имащи и на не толково имащи право....
Пиии една студена вода и дано да преключите и с другото по скоро  Hug
Ние сме на вьрха на сладоледа че можем да ходим и направо няма сядане но все пак още си дьржи крачето като в гипс така опьнато и не смее да го сгьне в коляното като ходи.Стягаме си баткото за училище и си броим дните до Сандански. Praynig

# 199
  • Мнения: 1 209
Записвам се, че ми предстои и на мен да се явяваме на телк с малките ми деца. До сега не знаех, че има такава възможност, а от както са се родили се борим с астмата.

Сега отивам да ви изчета и ако има нещо неясно ще питам  Wink

От Дрина получих много изчерпателно инфо, за което и благодаря    newsm51

# 200
  • Мнения: 369
Привет и от нас!   bouquet

Имам едно питане....на Калин са му пожълтяли дланите на ръцете и ходилата. Възможно ли това да е от СИНГУЛАРА?

# 201
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Да не сте давали много моркови? Червена чушка или кайсия дават същият ефект, иначе не съм забелязала при Цвети да се е получавало нещо такова.

# 202
  • Мнения: 369
Да не сте давали много моркови? Червена чушка или кайсия дават същият ефект, иначе не съм забелязала при Цвети да се е получавало нещо такова.
Мерси за бързият отговор!  Hug Ами не нищо такова не е ял  Confused Кръвната картина и урината са в норма...

# 203
  • София
  • Мнения: 1 178
На моят малчо пък вече няколко пъти му тече кръв от носа (даже снощи през нощта). И аз се зачудих дали няма връзка със Сингулара..

# 204
  • Мнения: 369
mucata Охх, сега прочетох мила, оправяйте се бързичко! Телка го зарежи, егати хората...
hmhm Четох из листовката на Сингулара има доста странични ефекти, някои ги имаме, някои не..има като страничен ефект кървене.

За пожълтяването на дланите се сетих, че бабата е давала на Калин сок от моркови постоянно  Laughing Най-вероятно е от това.
 

# 205
  • Мнения: 2 652
Ако често тече кръв от носа знам, че трябва да се премери кръвното.

# 206
  • sf
  • Мнения: 10 156
Ходихме при др Мирчев. Докторът отсече- атопичен дерматит, за астма е силно да се говори, щял да израсте пристъпите. никакви животни вкъщи, мухъл, плесен, плюшени играчки и т.н. знаете как е.

Следобяд имаме час при Захариева , да видим как ще процедираме със Сингулера.
Трябва да му взема хубава козметика за кожата, вие каква ползвате?

# 207
  • Мнения: 5 531
Donista,  за Мария купувах Липобаза основно в комбинация с кортикостероидите. При нея действаше перфектно. Сега на Михаил взимах Емолиум - скъпа, но много хубава козметика. Препоръчвам ти я.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 395
Привет,влизам с въпрос и се надявам на бърз отговор.
Температурата изчезна,както се и появи,още в петък преди обяд,ОБАЧЕ,от вчера основно /поне от вчера е нетърпимо/   има ужасна,неспирна кашлица /засичах ,на всеки 40 сек,макс 2 мин/.Ужасна е ,давеща,от сливицата личи,не  е надолу.Въпроса ми е:Да купя ли и да давам Ксизал с цел да намали евентуално отока на лигавицата и евентуално да предпази от алергична реакция към упойката,или да не рискувам и да я тестувам за упойките в понеделник 24-ти,когато ще се срещнем с анестезиолога,понеже новата ни дата за операцията е 25-ти.Какво ще ме посъветвате и за кошмарната кашлица,само тя е,но е ужассссссс.Определено е било вирус и в момента смятам,че е здрава,но тази кашлицааааааааааа,надявам се да я забравя след 25-ти,но дотогава какво да правя.
Давам Енгистол,Назо хийл,вит Ц.мисля да почна Инфлуцид и Цинабсин и Лимфомиозот.Кашлицата е по-скоро къртеща,не е суха определено,няма нужда от втечняване според мен,а и 2-3 дни и давах и Проспан.Още- има ли смисъл и ,ако да то как да давам арника преди и след операцията,и после колко дни е добре да си остане в къщи и да давам ли нещо после.Много въпроси,част от ,които ще задам и на доктора,но в четвъртък вече бях блокирала след 3 часово чакане с дете на ръце криво и с Т в болницата.

# 209
  • Мнения: 129
musata ако ще я тествате за упойки най-добре 15 дни да не е приемала нищо противоалергично.Пробвай ако искаш черна ряпа издълбана и се слага небетшикер вътре и като си пусне сока се дава по 3-4 пъти на ден по една супена лъжица.Загрява гърлото и намаля кашлицата.Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт