Отговори
# 270
  • Мнения: 800
Здравейте!
Темата за киселините ми е болна. С първата бременност се появиха съвсем в началото и беше ад някакъв - нищо не помагаше съществено. Сега пак ги имам, но започнаха едва напоследък и след малко газирана вода и Талцид преминават. Освен това не са всеки ден. Средството, което открих против киселини с първата бременност, беше печен слънчоглед или тиквено семе. Опитайте, може да има ефект при вас. А иначе киселините се дължат на две неща - първо повишеният прогестерон, който отпуска мускулите и съответно антирефлуксната клапа се разхлабва и започва да пропуска. Второто обяснение е, че матката притиска стомаха и хранопровода. Ако бебето е по-ниско, по-често ходим до тоалетна и почти нямаме киселини. Ако е по-високо, по-рядко пишкаме, но пък киселините са ужасни.
И аз мислех преди, че ще хвана язва, обаче след като бебчо се роди, киселините мигновено изчезнаха. Така че спокойно, трайни поражения от тях са малко вероятни.
ShySun, знам че коментарът ти за едновремешното гледане на бебета беше добронамерен и разбира се, че си права - съвременната хигиена е достижение на цялостното развитие на обществото. Детската и женската смъртност значително са намалели вследствие на подобреното качество на живот, развитата медицина, чистотата, ликвидирането на някои болести в резултат на редовните ваксинации.
Това, което аз имах предвид е, че някои неща днес наистина са в повече и продиктувани от комерчески интереси. Например бисфенолът в пластмасата, който бил толкова отровен, че едва ли не бебето ще умре от него. А всъщност това вещество се отделя от пластмасата при температура над 300 градуса (водата при изваряване кипва при 100 градуса - добре известен факт). Само че как ще накарат майките да си накупят чистак нови шишета от еди коя си фирма, ако не им внушат, че иначе видите ли тровят децата си. И куп други митове, които ни се тъпчат в главите, когато сме най-уязвими, за да се манипулира изборът ни винаги в посока на най-новото и най-скъпото. Как иначе ще оцелее тази индустрия?
  Аз съм отгледала сина си при спазване на съвременните хигиенни норми и не приемам например отглеждането на животни в домашни условия, както много други хора. Но същевременно намирам за безсмислено изваряването на бутилирана вода, стерилизацията след 3-4 месец на детето, постоянното гладене, което има само естетическо значение и разни други свръхмерки, от които никое съвременно дете няма да стане нито по-здраво, нито по-болно, но виж за майката е доста натоварващо в комбинация с всички останали грижи за бебето и дома, които са си най-вече нейни.  Peace

# 271
  • Мнения: 81
Момичета, относно ФМ, аз като я питах мойта лекарка  в коя седмица се прави и тя направо се учуди , че искам пак да ходя. Пита ме дали съм правила ранната и аз отговорих да. И Биохимичния скрининг и феталната ми излязоха с отлични резултати, та доки ми каза , че ако няма нищо конкретно което да ме притеснява, няма смисъл да ходя сега на фетална, щом предните две изследвания са ми добри. Та се чудя още да ходя ли да не ходя ли.Така или иначе какво могат да ми кажат, та аз вече влизам в 8-я. Нищо не може да се промени даже и не дай се боже да има нещо лошо.Вие на какво мнение сте. Тези който са правили ранната фетална морфология (тази в 5 месец), ще я правят ли пак?
Втората и аз доколкото знам не е задължителна. Ама за всеки случай ще ходя, даже вдругиден ми се пада. Тамън ще я питам лекарката и за хемоглобина какво да правим, че ми е 88, пък на нея по и имам вяра отколкото на тази от ЖК-то. Все пак съм си дърта вече, въпреки че не им влизам в зоната по ЗК (на 34 съм) и ... абе шубе си е.

# 272
  • София
  • Мнения: 8 021
Момичета, относно ФМ, аз като я питах мойта лекарка  в коя седмица се прави и тя направо се учуди , че искам пак да ходя.

Правих БХС и ФМ в 13 г.с., после БХС около 16 г.с. и ФМ в 18 г.с., после ФМ в 22 г.с. и сега смятам в 31 г.с. Минах всичките. Тукашните лекари го приемат като профилактика и това, че предходният тест е ОК не отменя следващия. Нещо като с другите изследвания, които правя на всеки 2-3 седмици. Отделно е имало обикновени ехографски прегледи по преценка на лекарите.
Аз също съм на 34, но и на 24 да бях, пак режимът щеше да е същият.

# 273
  • Мнения: 1 359
Охх , добрите  стари киселини.... Преди два дни преядох с паниран патладжан с мнооого чесън и ми нямаше нищо, вчера от чаша студено мляко имах зверски киселини. Получавам ги от нещо или от нищо  newsm61  Отказах се да ограничавам храни, защото не е от тях. И аз като на рекламата  пия содичка и нямам проблеми  rolleyes до следващия път, когато ги получа. Утешавам се с това, че  имам два месеца и нещо и ще се свърши с тях.
      Днес имам повод за хвалене- купихме  бебешката кошара  http://www.dizainbaby.com/bg/ekaterina.php    и я очаквам до няколко дни вкъщи. Нямам търпения да я видя сглобена в стаята.
     В същото време получих и "прекрасно" писмо от НОИ, че обезщетението за болничен е спряно по някакъв си член и ще се наложи да се размотавам заради бюрократични гафове. Тази седмица ми е тръгнало по оправяне на документи, нечии грешки, чакане по опашки и т.н. добре, че е кошарката и края на ремонта вкъщи за да се разнообразя позитивно.  А ме е налегнала страшна умора, просто тези дни се чувствам отпаднала и без сили за каквото и да било.
   Късна ФМ не мисля да правя, но от 30-32 седмица започвам частни прегледи при доктора,който съм избрала за раждането, а той ме преглежда всеки път на видеозон.  Прецених, че  е излишно да ходя специално и при друг за ФМ, като всеки бъдещ преглед ще  е своеобразен такъв.

# 274
  • Мнения: 43
Аз сега на 13 август съм на преглед и мисля, че тогава ще ми направи ФМ. Понеже моята лекарка има страхотна апаратура и всеки месец, с всяко гледане на ехографа си измерва всичко на бебка и ми прави морфология, с изключение на последния месец. Но сега, като отида мисля, че ще ми направи, ако не ще и кажа, че искам да ми направи.  Мисля, че тогава ще се впиша в седмиците, в които е препоръчителна.

За киселините и при мен станаха неотменна част от дните и нощите ми  Laughing и аз вчера от една чаша студено мляко получих ужасни киселини. За сега ми минават временно, като пия газирана вода и не ми се иска за взимам Талцид, но ако станат непоносими, може би ще премина и към него  Simple Smile

Днес бебка е доста по-мързелива от вчера. Само лееекичко побутва и се завърта, но предполагам, че няма как всеки ден да е еднакво активна  Simple Smile

Хубав ден на всички  Hug

# 275
  • Мнения: 25
Киселини имах само в първите 2 месеца и то веднъж-два пъти.
И аз както казвате съм малко наопаки- взех, че от бременността си регулирах метаболизма и ходенето до WC, което преди беше горе-долу веднъж седмично, а сега е почти всеки ден, с малки изключения  ooooh! Но то не бяха сини сливи, то не бяха овесени ядки, топла вода на гладно и тем подобни методи, но резултатът е на лице и е добър  Party

За ФМ не знам дали да ходя- моята лекарка нищо не ми спомена, но тя така или иначе си ме гледа доста подробно и ако нещо иска да види по-добре си минава на 4Д-то, за нейно и мое облекчение. Иначе правихме ранна и биохимичен скрининг и всичко беше тип-топ, надявам се все още да е така  Praynig
 
На преглед съм на 9.08, което си е 30 г.с. и не мисля пак да ходя след 2 седмици, защото пътуването до Бургас ми идва доста на "нагорнище", пред вид жегите и това, че се налага да съм с маршрутката, с таксита и т.н. Но ако доки прецени, че е необходима ФМ- ще се ходи, какво да се прави  newsm78

Хубав и прохладен ден на всички   bouquet

# 276
  • Мнения: 73
Днес правих изследвания и хемоглобина ми е малко нисък - 112, но там, където ходя на частно лекарката ми каза, че не трябва да пада под 110 и да не се тъпча излишно с хапчета. Все пак ще видим какво ще каже лекарката от ЖК, но все пак мисля контролно сама да си пусна пак изследване на хемоглобина след 2 седмици, че май после се полага чак в 9 месец. Иначе днес за повода ядох за първи път елда Simple Smile Не е най-якото нещо, което съм яла, но е бая засищаща и е доста подходящо за закуска според мен. Ще търся и други рецепти, въпреки че мъжа ми не е очарован, само такива щуротии правя в последно време и го карам да ги яде Simple Smile
Иначе и хематокрита ми е малко под долната граница и MCV, не знам точно какво означава това, утре ще мина през ЖК да видя дали ще ми предпише нещо тая, въпреки че не искам да ми предпише желязо без изследвания примерно...
Аз ходих на ФМ в 29 седмица, не знам дали е задължително, но лекарката ми гледа и плацентата и дали добре се захванва бебето, освен това гледа и шийката с вагинален. По здравна каса нали се полагат 2 ехографа - един за установяване и един в 16-20 седмица, т.е. там повече няма да ме гледат на ехограф, не знам тогава как се проверява стареене на плацента ако например почне да се калцира предварително. Или разчитат на онова дървено "чудо на техниката", с което слушат тоновете на бебчо ooooh!
Сега ще ходя пак на биометрия в 36 седмица и тонове почвам от 34 - всичко това на частно, че май тоновете не се поемат от здравната каса. В 8ми месец през 2 седмици май се ходи на ЖК, мене ме викат чак 3тата, абе много са зле.

# 277
  • София
  • Мнения: 8 021
Какво е това дървено чудо на техниката, с което слушат тоновете, че ми стана интересно? Те не се ли пускат с едно като кардиограф на корема? И сега в по-ранните месеци, дето с доплер гледат сърдечната дейност...
Инак тая вечер половинката (и аз) ще вечеряме елда със зеленчуци и гаспачо.  Mr. Green Добре, че не е месояден, че вече щеше да си търси правата в Страсбург.  Grinning

# 278
  • Мнения: 9
За ФМ - според мен третия преглед не е функция на предишните морфологии и БХС. Ето какво пише за третата ФМ в сайта на Марковс: "Феталната морфология между 28-32 г.с. (оптимално около 28-30 г.с.) е третия по-важен ехографски преглед през бременността. Постепенно големината на плода нараства, което позволява по-лесното диагностициране на някои по-редки и/или по-дребни структурни аномалии. От друга страна, някои дефекти по начало имат по-късна изява и практически могат да бъдат диагностицирани едва в трети триместър. Допълнително предимство на специализираното ултразвуково изследване между 28-32 г.с. е възможността за адекватна оценка на темпа на фетален растеж и развитие, както и извършването на някои високо-специализирани ехографски прегледи като Доплерово изследване на кръвотока в майчино-феталната и фето-плацентарната циркулация. Поради напредналия гестационен срок обаче, значителната калцификация на костите и често неблагоприятното разположение на плода, ултразвуковото изследване в трети триместър има и своите ограничения."
Аз съм на преглед на 13.08 - тогава съм 31 седмици + 5 дни и ако доктора не е предвидил ФМ, мисля да си поискам. Ще се чувствам по-спокойна да видя дали бебчо се развива както трябва. Дотук правих ФМ в 13 седмица, БХС в 16 седмица, ФМ в 18 и после в 22-ра. На всеки преглед (веднъж в месеца) доктора гледа бебо на нормален и 4D ехограф, мери глава и краче, гледа органите, но ФМ си е ФМ Simple Smile. Отделно - веднъж в 24 седмица на фетална ехокардиография - заради съмнение за аритмия, което се оказа безпричинно. Досега тонове не сме записвали - пускал ги е само на нормалния ехограф - не знам от кога трябва да почнат да ги записват. Три пъти давах кръв (урина само веднъж и то по самоиницитива - не знам защо ми я пропуска, микробиология досега не ми е правил - ще питам следващия път).

С киселините - нямам особени проблеми. Но като цяло на всякъде по книгите пише че са нормален спътник на бременността - та не им се втелясвам.
За кг - дотук съм 10 кг отгоре - отначалото по-бързо дръпнах, последния 1 месец не съм качила и 100 гр, което почва да ме плаши, но го отдавам на леката храна и  по-малките количества които ям. Ще видим след 10-тина дни - дано бебчо се развива нормално. Последния път даже беше малко напред - дано е запазил тази тенденция.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 08:18 от Alebale

# 279
  • Мнения: 832
И ние днес бяхме на ЖК, видях малкото бебоче. Като цяло всичко си е наред, шава си, около 1250-1300гр. е вече, ама нещо е застанал в много странна поза  Thinking  Главичката му е в дясно под ребрата ми, дупето в ляво пак под тях, а краката са ниско долу над срамната кост - бая учудена остана докторката. Викам си да не би нещо да му пречи да се намести - не би следвало според нея. Вика, че може просто да сме го хванали в такъв момент, на завъртане нещо. Сега обаче взех да се чудя и мая, дали е нормално така накриво да е, дали ще се обърне..... Някой с опит или мнение по този въпрос?

# 280
  • Мнения: 125
Споко Дион,ще се обърне,като спиш някоя вечер и ще се обърне без да разбереш изобщо. От опит ти казвам.

# 281
  • София
  • Мнения: 8 021
Когато бях на ФМ в 22 г.с. ме караха да се разхождам, да клякам, да сядам и да ставам, за да го накарам да се размърда и да си промени позата.
Вярно, че в 29 г.с. бебето е доста по-голямо, но пак има мегдан още да шава и да се размества. Това надали да му остане постоянната поза - сврян под ребрата.

# 282
  • Мнения: 25
И ние днес бяхме на ЖК, видях малкото бебоче. Като цяло всичко си е наред, шава си, около 1250-1300гр. е вече, ама нещо е застанал в много странна поза  Thinking  Главичката му е в дясно под ребрата ми, дупето в ляво пак под тях, а краката са ниско долу над срамната кост - бая учудена остана докторката. Викам си да не би нещо да му пречи да се намести - не би следвало според нея. Вика, че може просто да сме го хванали в такъв момент, на завъртане нещо. Сега обаче взех да се чудя и мая, дали е нормално така накриво да е, дали ще се обърне..... Някой с опит или мнение по този въпрос?

Виждам, че сме с почти един и същи термин   bouquet и да ти кажа и аз го усещам бебчо като че ли е разположен хоризонтално- рита ме много от дясно под ребрата, но много встрани (на нивото на лакътя), а от ляво само се издува от време на време една бабунка- все едно, че там му е главичката  #Crazy

На ЖК съм чак на 9.08 и нямам търпение да видя как се е разположил разбойника, защото е и малко едричък и се надявам вече да се "намества" както си трябва, че после ще му отеснее "колибката" и няма да може да се завърти  newsm78 ... А аз все се надявам, че ще раждам естествено, а не секцио, така че се моля само да ми се струва, че си е полегнал настрани  Praynig

# 283
  • Мнения: 73
Какво е това дървено чудо на техниката, с което слушат тоновете, че ми стана интересно? Те не се ли пускат с едно като кардиограф на корема? И сега в по-ранните месеци, дето с доплер гледат сърдечната дейност...
Инак тая вечер половинката (и аз) ще вечеряме елда със зеленчуци и гаспачо.  Mr. Green Добре, че не е месояден, че вече щеше да си търси правата в Страсбург.  Grinning

Тая слушалка е нещо такова - http://www.google.com/url?source=imglanding&ct=img&q=htt … l4UB5cRpebbTcTR2Q...
Много ретро, акушерката си слага ухото и слуша сърдечната дейност. Бая си ми натиска корема, де, егати метода.
Но интересното беше, че ме пита последния път дали било момче(аз като питах за пол в 18 седмица като ме гледаха последно на ехограф лекарката само ми се изхило) след като слуша с тая слушалка. Явно сърдечния ритъм на момчетата и момичетата е различен  Thinking

# 284
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз ще ходя на третата ФМ. Моят лекар каза, че е по-важна от първата и третата  Peace

Дион, има време да се обърне  Hug Аз бях на преглед преди 2 седмици, беше с главата надолу, но казаха, че не е окончателно, явно имат място да се въртят още  Simple Smile

Минкс, имаше такова нещо - че при едните бие по-бързо, а при другите - по-бавно (забравих при кои как), в клиниката казаха, че е глупост, но моите наблюдения показват, че има нещо вярно  Peace Още като чухме сърчицето проверих - според моята информация отговаряше на момче, така и стана.

Общи условия

Активация на акаунт