Качествена БИО КОЗМЕТИКА

  • 24 738
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 082
Тази година взех ето този. Доволна съм засега.

# 61
  • Мнения: 89
Аз си взех Лавера :
http://shopthebest.eu/product/3468/lavera-bio-sprey-protiv-slant … aktor-spf-20.html
Много съм доволна Simple Smile Мъникът е карамелен, но никога червен Simple Smile

# 62
  • Варна
  • Мнения: 35
Lavera и ние ползваме с малката и съм изключително доволна  Peace

# 63
  • Мнения: 2
Аз ползвам 2 марки BIO2YOU и WELEDA и от двете съм много доволна  Simple Smile
http://www.bio2you.bg
http://www.weleda.bg/

# 64
  • Мнения: 137
Здравейте, бих искала да задам няколко въпроса. Прочетох назад в темата и видях, че най-много така да се каже "гласове" има за продуктите на Weleda. От прочетеното ми стана ясно, че и колкото по-малко козметика каквато и да е тя - по-добре. И все пак -
1. С какво миете дупето на новородено?
2. За след къпане използвате ли / дори и веднъж седмично / някакъв продукт за масаж - говоря, ако няма причина, а просто подхранващо за кожата?
3. Има ли продукти, които е необходимо да бъдат осигурени в началото за самото бебе, продукти без които не може - независимо дали детето е предразположено или не към кожни, алергични реакции?
Благодаря ви.  bouquet

Последна редакция: чт, 20 юни 2013, 18:22 от Sonderzeichen

# 65
  • Мнения: 1 110
Използвам продукти за мазане след абсолютно всяко къпане.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 082
1. С какво миете дупето на новородено? С вода
2. За след къпане използвате ли / дори и веднъж седмично / някакъв продукт за масаж - говоря, ако няма причина, а просто подхранващо за кожата? Ползвала съм олиото за масаж на Веледа.
3. Има ли продукти, които е необходимо да бъдат осигурени в началото за самото бебе, продукти без които не може - независимо дали детето е предразположено или не към кожни, алергични реакции? Смятам, че няма такива продукти.

# 67
  • Мнения: 445
Здравейте, бих искала да задам няколко въпроса. Прочетох назад в темата и видях, че най-много така да се каже "гласове" има за продуктите на Weleda. От прочетеното ми стана ясно, че и колкото по-малко козметика каквато и да е тя - по-добре. И все пак -
1. С какво миете дупето на новородено?
2. За след къпане използвате ли / дори и веднъж седмично / някакъв продукт за масаж - говоря, ако няма причина, а просто подхранващо за кожата?
3. Има ли продукти, които е необходимо да бъдат осигурени в началото за самото бебе, продукти без които не може - независимо дали детето е предразположено или не към кожни, алергични реакции?
Благодаря ви.  bouquet
1. само вода
2. нещо специално за масаж - не

# 68
  • Мнения: 89
Здравейте, бих искала да задам няколко въпроса. Прочетох назад в темата и видях, че най-много така да се каже "гласове" има за продуктите на Weleda. От прочетеното ми стана ясно, че и колкото по-малко козметика каквато и да е тя - по-добре. И все пак -
1. С какво миете дупето на новородено?
2. За след къпане използвате ли / дори и веднъж седмично / някакъв продукт за масаж - говоря, ако няма причина, а просто подхранващо за кожата?
3. Има ли продукти, които е необходимо да бъдат осигурени в началото за самото бебе, продукти без които не може - независимо дали детето е предразположено или не към кожни, алергични реакции?
Благодаря ви.  bouquet

Аз мия бебко с Topicream, мажех го с маслото им до скоро, когато моя приятелка започна да ми приготвя комбинация от био масла - кокос, сусам, лен и малко какаово с чаено дърво.
Аз гледам Био бебе - всичко вкъщи е био или органик.
 Смятам че, не е нужно бебко да се мие със сапунче, всеки път, но не и без на съвсем. В началото, когато бебоците акат доста и водичка върши работа в доста случай.
 Мажа бебнцето си с био масълце, с него правя масаж след къпане - така не ми се е налагало да ползвам никога нищо за подсичане. Не мисля, че е ок да не мажеш бебешката кожа с нищо. Аз не съм ползвала Веледа, избрах по-евтина и все така добра био марка Simple Smile
2те неща, които си осигурих преди да родя бяха Био масло за след къпане и био течно гелче за коса и тяло  Simple Smile Доволна съм от тях и ги препоръчвам. Детенцето ми не е имало никакви кожни проблеми, не съм търсила друга козметика, но никога не съм щадила био пелените и бебонко не е стоял наакан или с мокър памперс .
Ползваме био пелени, които купувам от ДМ.
В повечето аптеки и био магазинчета има мостри на масълца и душ гелчета. Когато бях бременна си взех по няколко и ги използвах. Избрах за Малчо това, което най-много ми допадна Simple Smile Успех Simple Smile)))   Hug

# 69
  • Мнения: 28
1. Мия само с вода. Понякога почиствам и с малко олио на Веледа.
2. След баня не мажа с нищо, не ни се е налагало. За масаж обаче бих ползвала олио.
3. Всяко бебе е различно, така че е трудно да се каже. Аз бях купила предварително крем за подсичане, олио, шампоан (който обаче влезе по-късно в употреба, понеже се къпехме в началото само с вода) и подхранващ крем. Реално ползвах първите седмици само крема за подсичане, когато се налагаше.

# 70
  • Мнения: 137
Шанти, какъв био течен гел за коса и тяло ползваш? Пишеш, че ползваш Topicream - маслото за след къпане или има специално масажно такова?
 Благодаря за отговорите, момичета:)

# 71
  • Мнения: 89
Шанти, какъв био течен гел за коса и тяло ползваш? Пишеш, че ползваш Topicream - маслото за след къпане или има специално масажно такова?
 Благодаря за отговорите, момичета:)

Този Simple Smile
http://www.topicrem.com/fr/produits/soins-bebe-bio/2-in-1-cleans … ng-gel-500ml.html
И в Бг цената е същата. Около 22 лв в сносните аптеки. 500 млл е и на мем ми стига за около месец и половина, два. През лятото се къпем по 2 пъти на ден, защото е  мн топло Simple Smile Чуден е - мн нежен и не изсушава кожата.
Масалцето е това :
http://www.marvi.bg/topicrem-organic-baby-care-bio-masajno-olio- … -150-ml-3189.html
И е чудно за масаж. Всъщност аз правех масажа 2 пъти на ден след къпането с него. Попива бързо, не запушва порите и е леко за лятото. Беше около 14 лв, сега е 22н Peace Но според мен си заслужава. И то стига за месец, месец и половина, ако слагаш всеки ден по 1, 2 пъти. Не съм ползвала нищо за подсичане, защото дупето ни не се подсичаше - масалцето пази  Hug
Споменавам цената, защото мой близки мами ми мрънкаха, че е скъпо... а даваха доста повече парички за неща за подсичане, кремчета за лице и други, за мен излишни неща  Peace + биодерма или мустела...

# 72
  • Мнения: 506
Преди да заминем за морето попаднах на нова за мен био и българска козметика- Bio G.Има в съдържанието си сребърна вода.Аз взех слънцезащитно мляко,а имаше още шампоан,олио,крем п-в подсичане,репелент.Хареса ми.

# 73
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Здравейте, Мами...
Аз малко късно откривам темата, но понеже имаше по-назад питане
за бебешката козметика Alphanova Sante...
да кажа, че ползвам дeрмопочистващия гел и е много добър,
ухае приятно на бадеми и напомня леко бадемов ликьор отпреди 30 години Blush...
Освен за Бебка, го ползвам и за моето лице...

Също и шампоана на Argital със сандалово дърво и зелена глина....
Със серификат на BDHI, има го в БалевБио Peace ...

# 74
  • Мнения: 2
Аз, за моя мъник се доверих на Weleda и Bio2You - www.bio2you.bg и останах изключително доволна. Синът ми е вече на 3 г. и продължаваме да използваме гелчето за зъбки на Веледа, a шампоан и бебешко олио на BIO2YOU. Кремче за подсичане също ползвахме на Bio2You. В крайна сметка и аз се зарибих по тези двете марки и ги ползвам също. Страхотни са! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт