Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 85 763
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Спокойствие на всички  bouquet

Май на теб ти е нужно повече, отколкото на всички нас Wink.

Мерси де, за пожеланието. Peace

# 721
  • София
  • Мнения: 6 010
lilly_aldrin, не знам кой ти е лекуващият лекар, но за мен тези действия са нелогични. Как така ще ти правят стимулация и ще ти форсират яйчниците без тест за проходимост на тръбите? Я си представи, че там има проблем и тръбите не пропускат, дори и да направиш качествена яйцеклетка, ако тя не може да се срещне със сперматозоидите ефектът ще е все един и същ. Не искам да те плаша или обезкуражавам, надявам се да не го приемеш така, но наистина помисли си и говори с лекуващият те лекар относно цветната снимка. Колко месеца я правите тази стимулация?

# 722
  • Мнения: 97
Лаленце, благодаря ти, ще говоря пак с лекарката да ми обясни по-точно, защото аз не разбирам много от тези неща, а и тя не е от обясняващите.. Grinning Но сега само този месец го правим така със стимулацията, защото доколкото разбрах трябва да отида до 5ти ден от цикъла за да ми направят това за тръбите, а сега отидох твърде късно и тя затова така процедира първо и вече от следващия цикъл иска да започва с инсеминации и истории. Иначе аз от този месец започнах да ходя, защото както ви казах, си мислех, че е от ТСХ, а то не пречи на самото забременяване, какво съм чакала 1 година и аз незнам.. :/

# 723
  • Мнения: 374
На 04.10. бях на контрола: TSH - 1.14, FT4 - 17.0
За сравнение, на 30.08. TSH-то е било 1.22, а FT4 - 11.28
Док казва, че е добре и продължавам да не пия нищо  Praynig

# 724
  • Мнения: 11 737
На 04.10. бях на контрола: TSH - 1.14, FT4 - 17.0
За сравнение, на 30.08. TSH-то е било 1.22, а FT4 - 11.28
Док казва, че е добре и продължавам да не пия нищо  Praynig
Браво! Отлични резултати! Само така. Peace
Кога е следващата ти контрола? След 6 месеца?

Лаленце, благодаря ти, ще говоря пак с лекарката да ми обясни по-точно, защото аз не разбирам много от тези неща, а и тя не е от обясняващите.. Grinning Но сега само този месец го правим така със стимулацията, защото доколкото разбрах трябва да отида до 5ти ден от цикъла за да ми направят това за тръбите, а сега отидох твърде късно и тя затова така процедира първо и вече от следващия цикъл иска да започва с инсеминации и истории. Иначе аз от този месец започнах да ходя, защото както ви казах, си мислех, че е от ТСХ, а то не пречи на самото забременяване, какво съм чакала 1 година и аз незнам.. :/
Мила, не искам да те плаша, но да си кажа мнението. Смятам, че Лаленце е права за подхода, по който трябва да се процедира.
Честа практика е иначе, първо да се правят стимулации, без да се провери проходимост на тръбите и то в доста репродуктивни клиники. В тази насока искам да споделя мнение, че единици са добрите специалисти в тази област и едни от най-добрите са в Плевен.

# 725
  • Мнения: 97
Лаленце, Merelenda, благодаря ви много за загрижеността и за съветите  Hug Ще проуча въпроса и ще отида и при някой друг за второ мнение, да видим..  Praynig

# 726
  • Мнения: 3 154
За втори път в последния месец чета, че в Щерев правят стимулации без проверка за проходимост на тръбите ooooh! Безмълвна съм...

# 727
  • Мнения: 11 737
За втори път в последния месец чета, че в Щерев правят стимулации без проверка за проходимост на тръбите ooooh! Безмълвна съм...
Е, първо по един начин да вземат парички, после по втори начин. Ако действат направо по втория начин, то ще вземат еднократно лев. Tired

Аз забравих да споделя. Мина ми настинката (хремата и кашлицата), ама все пак пуснах кръвна картина, добра е, личната ми даде избор - да пия или не АБ. Гърдите са чисти, изкарах настинката на крак и с хомеопатия. Вкъщи се натръшкаха всички та реших да пийна АБ-то. Слаб е и само за 5 дена, че да не се възвърне отново с пълна сила. Както кашлят и едва говорят покрай мен. ooooh!

# 728
  • Мнения: 2
Здравейте,
в сряда водих дъщеря ми на ехограф при д-р Начев,жлезата и е добре.Аз използвах възможността да го попитам какво трябва да правя,за да не ми се вдигне ТСХ през януари.На мен ми е в границите,4,2,но ТАТ ми е над 4000,също и МАТ е над 300.Аз съм все пак към 50г и  стойността  на ТСХ е по-висока.Много искам да не почвам лекарства и да остана както сега с нормално ТСХ,което е важното. Явно не може нищо да се направи за тези високи ТАТ и МАТ. Селена,за който четох във форумите и за който спомена д-р  Начев не помага. За храната ми каза да си ям всичко.Дори и това,което пише за суши и пр. важи за много големи количества,както при японците.Изобщо нищо.Само спокойствие и изчакване.Чудя се дали при тези високи ТАТ и МАТ няма да се стигне в един момент до много високо ТСХ.Пиша това и за информация  на други в подобна ситуация.Важно е ТСХ,за да се предприеме лечение.За мен остава да се моля да не ми се качи и да не се нервирам.Има ли друго решение?

# 729
  • Мнения: 11 737
Здравейте,
в сряда водих дъщеря ми на ехограф при д-р Начев,жлезата и е добре.Аз използвах възможността да го попитам какво трябва да правя,за да не ми се вдигне ТСХ през януари.На мен ми е в границите,4,2,но ТАТ ми е над 4000,също и МАТ е над 300.Аз съм все пак към 50г и  стойността  на ТСХ е по-висока.Много искам да не почвам лекарства и да остана както сега с нормално ТСХ,което е важното. Явно не може нищо да се направи за тези високи ТАТ и МАТ. Селена,за който четох във форумите и за който спомена д-р  Начев не помага. За храната ми каза да си ям всичко.Дори и това,което пише за суши и пр. важи за много големи количества,както при японците.Изобщо нищо.Само спокойствие и изчакване.Чудя се дали при тези високи ТАТ и МАТ няма да се стигне в един момент до много високо ТСХ.Пиша това и за информация  на други в подобна ситуация.Важно е ТСХ,за да се предприеме лечение.За мен остава да се моля да не ми се качи и да не се нервирам.Има ли друго решение?
Не.
Просто забравяш, че си ходила на доктор и че имаш високи антитела, до следващата контрола.
Гледай позитивно. Нямаш назначено лечение - нямаш какво да лекуваш. Wink
Може и никога да не се отключи.
Д-р Начев ти е казал правилно. Вече от твоите настройки на мислене и начин на живот зависи как ще се развиват нещата. Забравяш го и толкова...

Сега се сетих, че ти беше писала по-назад в темата, че мислеше, че с това ТСХ и високи антитела ще се наложи лечение. Радвам се, че не се налага! Чак януари ще се изследваш, нали?
Браво и за резултатите на щерка ти.

# 730

Общи условия

Активация на акаунт