Познай коя е книгата - 6

  • 15 955
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 784
Добре дошли на всички любители на книгите и загадките! Това е вашето място, а ние сме вашите хора, с които можете да поиграете и размените цитати от любими и не толкова любими произведения.  Laughing


Регламентът е следният:
Всеки публикува цитат от книга. Който познае коя е книгата, пуска следващата загадка. Ако загадката стои повече от 24 часа неразгадана и авторът й не пуска жокер или не публикува правилния отговор, който прецени пуска нова загадка.
Приятно забавление!  





Джеронимо позна последната загадка от предишната тема, затова сега с нетърпение очакваме да видим какво ни е подготвила.


# 1
  • Русе
  • Мнения: 662
Моля, не ме бийте, аз само таковата, един запис, ако може. Blush

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
 newsm27

# 3
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Благодаря! Hug

''Той писар!Писар, който работи за петдесет шилинга на седмица!Б. вътрешно се гърчеше пред тази безпощадна мисъл, но не можеше да се отърве от нея. Не! Той няма да търпи това... това падение! Щом излезе от тази канцелария, ще отиде някъде и ще пие, ще пие, докато забрави унижението си, ще търси забрава, докато споменът се превърне в глупав кошмар.''

# 4
  • Мнения: 3 784
Знам, че не е Бел Ами, най-малкото заради различната валута, но така ми заприлича на нея.  Mr. Green

# 5
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Хах, голямо съвпадение! Двоумях ме между Бел Ами и тази, но  се сетих, че съм пускала от първата и грабнах... Laughing

# 6
  • Мнения: 3 784
Още един цитат?  Flutter

Имам чувството, че съм я чела, но засега не ми подсказва нищо.

# 7
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Малко от ''качествата'' на главния герой:

''-Хубава комедия разиграваш ти, жено- й се присмя той, - с тия фасони, с това тичане подир твоя дангалк, с тия чайове и сладкиши час по час. Като те гледа човек, би си помислил, че си кралица Виктория.Да не би да изпращаш генерал на война или какво? Надула си се като свински мехур. Много добре зная какво ще стане. Щом си замине, ще се строполясаш и пак ще ни увиснеш на врата като празен чувал. Пфу! За бога, запази поне  малко разсъдък в глупавата си кратуна!''


# 8
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз пак съм при вас!  Hug

 NickkieHug!

 Джери, познато ми е, но и вторият цитат не можа да ме упъти.  Thinking

# 9
  • Мнения: 3 784
Нели,  Hug

Джери - автор - Уилям Мейкпийс Такъри?

# 10
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Към Панаир на суетата ли отиваме?  Mr. Green

# 11
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Студено, Ники. Laughing
Ей, един път и аз да ви затрудня! Twisted Evil
Към Панаир на суетата ли отиваме?  Mr. Green
Naughty

# 12
  • Мнения: 3 784
Изникнаха ми поне десетина асоциации, но за жалост, добре си спомням книгите, и знам, че не са те.  Laughing

# 13
# 14
  • Мнения: 3 784
Кифи,  Hug

Джери, пусни ни още цитати, виж как сме накацали любопитно наоколо.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт