Баба гледа детето - предимства и недостатъци? Вашето мнение?

  • 19 829
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 826
Според мен градината винаги е за предпочитане пред гледането от когото и да било в къщи. Баба, майка, гледачка...няма значение. Работя с деца и имам доста добра база за сравнение - децата ходещи на градина са много различни (в добрия смисъл) от децата гледани в къщи. Разбира се винаги има изключения - много болнави деца или такива, които не могат да се приспособят и т.н., но в общия случай в градина си мисля е по-добре.
Бабите са незаменими, когато детето е болно, а вие не можете да си вземете болничен или когато искате да излезете вечер. Но за дълготрайно отглеждане аз лично съм категорично против. И като гледам децата около мен отглеждани от баба, това ми мнение се повече се затвърждава.

Напълно подкрепям написаното от savina_33  Peace

# 226
  • Мнения: 1 350
Пффф,не бих го оставила на никоя баба .Свекито е слаба бира ,тя повече от 2 ,3 часа едва ли ще успее сама да се справи.Но си прави каквото си знае и затова избягвам.
Баща ми глада синът ми всеки ден от 16 до 19 часа (тогава съм на работа).Гледа го много добре според мен ,разнообразяват игрите ,разхождат се при хубаво време...За мъж се справя перфектно.
Нооо в момента ,в който отида да го взема и ме види ,се започва една лиготия ,едно чудо .Не разбирам защо ,като е с дядо си ,е толкова послушен ,а като ме види и започва да си показва магариите ooooh!

# 227
  • Мнения: 3 241
По мое наблюдение повечето деца са така Simple Smile
Когато са с един човек са послушни - може би защото и двете страни се нагаждат към другия.
В момента, в който се появи някой друг се почва циркът.

# 228
  • Мнения: 2 216
По мое наблюдение повечето деца са така Simple Smile
Когато са с един човек са послушни - може би защото и двете страни се нагаждат към другия.
В момента, в който се появи някой друг се почва циркът.
И аз имам такива наблюдения.
И отново ще кажа, че дядовците са за предпочитане да гледат деца, пред бабите

# 229
  • Мнения: 1 350
Нашият дядо е златен,такова богатство е за детето Crazy
То е футбол,то са разходки с колелото на дядото,пясъчник му направи и играе наравно с него вътре Joy Майка ми е по-различна ,не е така търпелива .
Другото нещо,което страшно уважавам в баща ми е ,че говори с малкия като с възрастен човек.Няма лиготии ,няма бебешки думи и глупости...Не съм му го споменавала ,просто така му идва явно. Thinking

# 230
  • Мнения: 1 786
Моето дете хич не иска да ходи при баба си и дядо си ,пък и ако зависеше от мен ,не бих я карал на сила да ходи . Те само й пълнят главата с глупости . Но мен ме е гледала моята баба като малък и от нея научих много неща и тя ми беше любимият възрастен човек , та много си зависи от конкретните хора, които ще се случат баба и дядо .

# 231
  • Мнения: 400
Да се включа и аз. Поради ред причини се налага да работя - и тук благодаря на бога, че ги има свекърва ми и майка ми. Страхотни баби - и двете са пенсионерки, и двете се грижат за малката ми принцеса. Съобразяват се с това, което съм им казала, гледат малката така, както и аз бих я гледала / ако имах такава възможност /. За съжаление ми се налага да работя, и двете баби ме отменят добре. Да, ако можеше, бих си гледала детето и до 3-4, че и до 5 годишна възраст, но уви... Sad  И все пак, бих предпочела да я дам на градина / ясла. Най-малкото я наблюдавам в редките мигове, когато сме заедно по площадките, колко е щастлива да си играе с други дечица. А това може да стане в съответното детско заведение. Ще ми бъде мъчно, че е с други хора, а не с мен, че е в градината, а не вкъщи, че е с "непознати", а не с бабите си, но това е естествения ход на живота. И мен ме е отгледала моята баба, която безкрайно обичам. А и малката много обича бабите си. И тук предимствата - бабите си играят много повече с малката, отколкото аз. Да, отчитам го като недостатък, но.... така се получава. А недостатъка е, че бабите "играят по свирката" на малкото детенце, т.е. се изпълнява всяко нейно желание и тя се разглезва така.
И все пак, благодаря на бога, че ги има бабите.  Обичам Ви. bouquet

# 232
  • Мнения: 29
И аз се върнах на работа след като дъщеря ми стана на 1 годинка. За моя радост имах баба - моята майка ,която да се грижи за нея. Независимо от това ,че е пенсионерка и е сама след като дъщеричката ми навърши 3 години и ни приеха в детска градина , аз е пуснах и не съжалявам. Децата имат нужда да бъдат със своите връстници . Бабите се грижат добре ,но мнението ми е ,че ги глезят . Забелязвах ,когато се пирбера от работа тя започва да се лигави да ми отговаря. Сега като е взимам от градина нещата са различни. Разказва ми какво са правили там , с кого си е играла , какво са рисували. Стана по-самостоятелна , била е контактно дете ,но сега без проблем си играе дори с непознати деца. При нас имаше проблем с приема за детски градини и тя тръгна на 3 и половина , но бързо свикна с обстановката . Първата година беше по-свита , по -скромничка , но действителонста там е една и за да оцелееш и ти трябва да се бориш за своите желания .

Незнам дали съм права ,но смятам ,че родителите са тези ,които избират кой да гледа детето . Имам познати на които детето им е вечно при баба си. Няма събота няма неделя от петък вечер е там. През ваканциите също. Тяхното оправдание е все едно и също събота и неделя или имат работа или имат нужда да си починат. Майката не обичала да става рано и да приготвя закуска , дори съвсем скоро се засекохме на гости , часът вече беше почти 20,30 те се навечеряха и съобщиха че трябвало да се прибират ,защото детето било само в къщи и цял ден било на един гол таратор. Аз бях с дъщеря ми и понеже знам ,че менюто няма да й допадне не е притенциозна ,но не обича ястия с много подправки нахраних е предварително преди да отидем там. Аз ли ни съм наред или има хора които не си дават много зор и живеят по-спокойно?
Потвърждавам отново мнението ,че бабите глезят , могат да се грижат за детето , но преди всичко родителите носят отговорност .  Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 16:05 от Botten Mary

# 233
  • Мнения: 2 826
И аз потвърждавам думите на Gianna, че дядовците са за предпочитане да гледат деца, пред бабите. Имам лични наблюдения и наистина това е така.

# 234
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 719
Подкрепям ви и аз за дядовците - много бях доволна от свекър ми, изобщо нямаше халосии и лигавене.
Обаче детската градина е мястото, където трябва да са децата. На тях им е най-добре, когато са сред себеподобни. Ами социалните им контакти са там!

# 235
  • Мнения: 77
Мен на пример ме гледаше баба от както се помня. Мама и тати от рано до късно на работа, ние с нея по цял ден заедно. Жената беше в 80те си. Всеки ден ме водеше в парка, всеки ден ми четеше приказки докато обядвах, а как сме се смяли! Разказваше ми приказки, смешни истории, смееше се на моите истории и фантазии! Когато си играех идваше в стаята и сядаше, а аз веднага я питах какво има, тя казваше, че иска да ми се порадва. Не ми се е карала, беше строга, но с добро. Ходех на забавачка от 5 годинки и с нетърпение чаках 12 часа, когато ще свършим и ще се прибера при баба. Не беше от онези млади баби, които водят внучетата на сладкарници или подаряват големи скъпи подаръци, не, тя ми правеше подаръци, плетеше прекрасни покривки и каренца, бродираше. Аз се опитах, но така и не се научих. С баба можех да споделя всичко, можех да и поискам съвет дори по-късно, в тийн години. Тя въпреки възрастта си винаги казваше, че сега времето е друго и винаги беше отворена за новото. Тя беше чевк от класа, възпитана, сдържана, чиста и приблана. Имаше дълга коса соято през деня носеше на кок а вечер преди да си легне решеше и сплиташе.

За нищо не бих даменила това детство!

# 236
  • София
  • Мнения: 1 982
biral, дори и за такива мигове с мама???

# 237
  • Мнения: 931
biral, трябва да призная, че и мен ме е отгледала една такава страхотна баба и никога не съм съжалила.
И hetera, да, аз не бих ги заменила за такива мигове с мама - въпрос на човек е. Когато оставах повечко време с майка ми, винаги се стигаше до рев. Тя просто никога не е имала подход към децата, за разлика от баба ми. Едва сега има някакви проблясъци с внука си, но то си е въпрос на характер...

За мен е най-добре, когато децата имат възможност да посещават тип полудневна форма на обучение (забавачка), така че да общуват със себеподобни и да учат повечко неща. От там нататък - за това детето да е нахранено, облечено и обичано, най-добре могат да се справят роднините Simple Smile

# 238
  • Мнения: 77
biral, дори и за такива мигове с мама???



Майка ми е прекрасен човек, но нямаше да е същото. Тя просто е различна, нищо,  че тази баба и беше майка.

# 239
  • Мнения: 1 334
 Hugколко хубави думи за бабите....скоро ми предстои да почна работа и моя син ще го гледа свекърва ми,ще изчета с интерес темичката

Общи условия

Активация на акаунт