Перник - 24

  • 108 419
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Споделете мнение за яслите в Перник ?

Ние сме от Тева и съм решила в новата ясла да го записвам. Казват, че била добра.
   Коя е новата ясла? И изобщо къде има ясли в Пк.Ние сме в района над автогарата. И от колко месечни ги взимат  newsm78

Новата сграда след училището е ясла и детска градина. Незнам от колко най-рано могат да се вземат деца. Аз мисля след навършени 2 години да го дам

# 736
  • Перник
  • Мнения: 4 863
SvetlaK, сега като прочетох заемай се и ми стана интересно дали наистина са много изискванията. Честно казано не ми изглеждам много, по-скоро е най-трудно намирането на подходящо помещение. От там нататък персонала не е много, има си описано кой какво образование, т.н. написано е в наредбата. Ако успее да се вземе или открадне и малко знание от други частни ясли за програми, менюта на децата и т.н. всъщност излиза не чак толкова трудно.
Въпроса по-скоро наистина е дали е финансово оправдано спрямо търсенето и финансовата възможност на семействата в града. И да не забравя - трябва си начален капитал, не е нещо, което се започва само с 2-3 хил. лв.
П.П. Харесва ми да се ровя в наредби, тази ми се стори наистина подробна.

Честно казано, не съм чела наредбата.  Blush Според мен основното затруднение би било финансирането на подобна дейност - помещението трябва да се купи/наеме дългосрочно, да се ремонтира, обзаведе; за да отговориш на изискванията за персонал трябва да го привлечеш от държавните (общинските) ясли/градини, което става с по-висока заплата от предлаганата там; трябва да си направиш сметките така, че с таксите да успееш да си покриваш разходите...
Не мисля, че в града има търсене за подобна услуга защото:
1. записването в държавна ясла/градина не е проблем, както е в София например, следователно никой не е принуден да ползва услугите на частно заведение
2. доходите на повечето хора не са достатъчно високи, за да предпочетат скъпата услуга по отглеждане и обучение на децата само заради (предполагаемото) по-добро качество.

Това са си мои разсъждения по темата  Peace

# 737
  • Марс
  • Мнения: 439
По случай месеца на жената Март, ви каня на специална промоция на фотоподмладяване, фотоепилация, мезотерапия, лечение на акне, ако имате въпроси може на ЛС.

# 738
  • Мнения: 174
Здравейте, момичета! Искам да ви питам знаете ли дали някъде в Перник мога да запиша дъщеря ми на балет и от колко годинки започват?

# 739
  • Мнения: 398
Здравейте, момичета! Искам да ви питам знаете ли дали някъде в Перник мога да запиша дъщеря ми на балет и от колко годинки започват?

Младежки дом в Мошино.

# 740
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Дъщеря ми ходи в Пионерския дом в центъра. Започват при 5 навършени години, а в Мошино ако ти е по-удобно също е много добре. Зависи къде ще ти е по-удобно

# 741
  • Мнения: 174
Дъщеря ми ходи в Пионерския дом в центъра. Започват при 5 навършени години, а в Мошино ако ти е по-удобно също е много добре. Зависи къде ще ти е по-удобно

И там ли са над 5 години( в Мошино)?

# 742
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Мисля, че в Мошино може и по-малки деца  newsm78

# 743
  • Мнения: 21
В  Мошино на балет сме ходили 1-2 м преди навършване на 4 години, посъветваха ни че е раничко, но ни приеха. За жалост бяха прави - интереса беше до закупуването на пачка и туфли, обличане веднъж и до там. Рев беше да отидем, след като стигахме до залата имаше рев за прибиране в къщи Crazy - може би е до дете и до възраст Peace. Сега пак има желание - вече има 5, но след този опит не знам дали да се записваме отново newsm78

# 744
  • Мнения: 174
Момичета, моля ви, помагайте спешно! Боядисах цяла переалня в червено! Embarassed Успях да пооправя повечето неща, но един суитчър на мъжа ми и едни джинси на дъщеря ми са съсипани. Кажете, къде се продават бои за дрехи за пералня? Да опитам да ги спася.

# 745
  • Перник
  • Мнения: 396
Наскоро ми пуснаха едни дънки Confused а уж не пускаха преди. Още мокри, накиснах дрехите във вода с белина. Синьото излезна, но не трябва да се прекалява с кисненето, да не излязат и другите цветове Peace

# 746
  • Мнения: 174
Да, успях да изчистя повечето неща. Но тези само боя ще ги оправи.

# 747
  • Мнения: 1 910
Здравейте може ли за мнение коя да избера между д-р Маринова и д-р Чупетловска?

# 748
  • Мнения: 398
Здравейте може ли за мнение коя да избера между д-р Маринова и д-р Чупетловска?


д-р Чупетловска се справи перфектно в кризисна ситуация с детето ми.После лекарите от София казаха ,че е постъпила много професионално и на време.
И това е причината да съм пристрастна.

# 749
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Чупетловска. За нея не съм чула лош отзив, но за какво ще я избираш?

Общи условия

Активация на акаунт