Извънматочна бременност?

  • 6 572
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
....просто не се видя....днес ще ходя отново (4 дни след първия преглед и ще видим)....с вагинален УЗ ме гледаха първия път....
ако и днес не се види ще трябва да пусна кръвни за ЧХГ....

Ама ти упорито си следваш едно и също, въпреки, че ти казваме и е ясно, че е напълно безсмислено и само си причиняваш тревоги. За какво пишеш и питаш тогава тук, като си си решила вече нещо?  Whistling

ЧХГ се пускат и без прегледи и тестове, за който иска да разбере по-рано. Но тези ранни прегледи са просто супер тъпи  Crazy

# 16
  • Мнения: 1 480
е аз не си ги назначавам сама прегледите...така ми каза лекарката, която ме прегледа първия път....

# 17
  • Мнения: 1 480
Да ви кажа какво става....
Днес ходих пак на УЗ (4 дни след първия преглед, около 10 дни след закъснението) и това, която се видя не е много обнадеждаващо...
вижда се нещо в матката, но е безформено и не може да се нарече плоден сак
има жълто тяло на ляв яйчник, има много лигавица в матката, но това, което се вижда като точица е без форма.
Гледаха ме и на вагинален и коремен УЗ
Утре ще пусна нива на ЧХГ, но лекарката каза, че най-вроятно ще са ниски и няма да отговарят на растеж на ембрион. Тя предполага, че оплождането е станало късно, когато яйцеклетката вече не е била с добри качества (т.е. била е стара)
Вариантите са 2:

1. Организмът сам да изхвърли образувалото се нещо
2. Кюртаж

Според вас до кога се чака за да се предприеме кюртаж?
Гадости...все едно,  че гледам гаден филм, изобщо не мога да осъзная какво ми се случва
ПП Сега напрвих още един тест за бременност - пак е положителен

Моля дайте съвет!

# 18
  • Мнения: 39
На мен плодния сак ми го видяха на 17 ден след закъснението. Аз също съм имала късна овулация и съм забременяла около 19-20 ден след последната менструация. И сега като мерят плода вървя с около 4-5 дни по назад заради това. Според мен не е лошо да чуеш и още едно мнение. Но аз първото което направих преди да се обадя на докторката е да си назнача сама ЧХГ.

# 19
  • Мнения: 1 480
e mimi, значи има някаква надежда? Да отида и на друг преглед май ще трябва.....днес пуснах ЧХГ, ще видим какво ще покаже....

# 20
  • Мнения: 39
Аз мисля, че трябва да те види поне още един лекар. Когато при мен не се видя нищо, т.е. виждаше се нещо като съвсем малка точка, която докторката каза, че не може да каже със сигурност дали е плоден сак или жлеза, ми каза, че след седмица задължително трябва да се види и ако не, да се подготвя за лапароскопия. Бях твърдо решила, че ако и тогава нищо не види преди да направя каквото и да е ще потърся още едно мнение. Дори докторката ми беше извикала тогава и другия доктор от клиниката, за да може ако тя нищо не види и то да ме погледне. Знам как се чувстваш, защото минах по този път, а от осем години се опитхвахме да имаме дете. Заради късната ми овулация и по-късно видяхме сърце, което също беше притеснително, защото по техните изчисления трябваше да се види много по рано.

# 21
  • Мнения: 1 480
а разбирам....и на мен ми споменаха нещо за лапароскопия....тя за какво се прави? Как разбраха при теб, че всичко е наред? Само с УЗ?
Тази късна овулация не е ли опасна? Док ми каза, че е била стара яйцеклетката и не се е получил ембрион, каза, че с тази апаратура, която има се вижда много добре още в 5-6 г.с.
Мими, подсети ме...ти вече имаш ли детенце? Извинявай
Аз със сигурност ще отида на още един док....
Въпреки че това е нож с 2 остриета, колкото повече лекари толкова повече мнения и ставаш луд...

# 22
  • Мнения: 1 480
да ви кажа - ЧХГ - 5 900....полудях! Док ми говори за извънматочна, да ме вкара за наблюдение....какво да правя не знам.... Cry

# 23
  • Мнения: 39
Ами с това ЧХГ със сигурност си бременна. Когато ми видяха плодния сак с вагинален видеозон моят резултат беше над 3000, колко точно не знам, защото така беше написано на листа и доктора който бяха извикали за консулт евентуално ако не се види сак, само като ми видя резлутат каза че при такова високо ЧХГ вероятността за извънматочна е малка. За това иди на второ мнение. Аз нямам деца до сега. Правих инвитро неуспешно и месец след това забременях съвсем естествено, като на филм.

# 24
  • Мнения: 39
Но и извънматочната е много опасно, колкото по рано се установи със сигурност толкова по добре. Резултата на ЧХГ ти е супер и ако моят доктор е прав, всичко е наред и вероятно е рано да се види още сакът. Пожелавам ти всичко да е наред.

Последна редакция: вт, 07 авг 2012, 16:53 от mimi_jord

# 25
  • София
  • Мнения: 1 902
Потърси 2-ро мнение Peace
дано всичко е наред Praynig

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
Това високо ЧХГ със сигурност не е от забременяване на 22 юли, а около седмица по-рано. Трябваше вече да се вижда хубав плоден сак. Не се бавете и вижте какво става.

# 27
  • Мнения: 1 480
Ново 20 сега......днес пак ме гледа докторката....последно има плоден сак....1 см.....отговарял на 4 г с, няма обаче ембрион, т.е. няма там бяла чертичка вътре в сака или каквото там се наричаше....след 2 дни пак ще пусна ЧХГ....след 7 дни пак на УЗ..... Shocked Shocked Shocked....направо се препотих 1 000008927352 пъти....какви ли сценарии не разиграх....
поне се успокоих, че няма да ми режат тръбите....ако ще е нещо гадно, ще е поне само кюртаж....то вместо да се радва човек, се чуди в какви филми играе.....
Най-вероятно съм отишла много рано, както повечето от вас ми казваха, ама пусто не мога да чакам....

# 28
  • Мнения: 39
Ами с това високо ЧХГ ми се струва, че всичко ще е наред и ти го пожелавам. Вървиш с една седмица назад като мен, заради по-късната овулация. Следващата седмица вече трябва да се видят повече работи на видеозона.

# 29
  • Мнения: 11
Здравейте!Искам да попитам дали е възможно след като съм оперирана от извънматочна бременност,След това ще мога ли да имам една нормална бременност със щастлив край.

Общи условия

Активация на акаунт