Риск за извънматочна бременност

  • 4 623
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте дами! Туко що си направих регистрация, въпреки че чета от доста време всичко, което ме интересува. Реших да си направя регистрация и да пиша поради много причини. Ето я и моята скромна история за сега- На 24.06 си направих тест за бременност след 3 дни закъснение на цикъла, защото имах много ранни симптоми на бременност и просто бях убедена, че съм бременна и теста ще бъде положителен, както и излезе така! Знаете- отначало шаш и паника, въпреки че е желано бебето, но просто не сме се пазили, а не сме си го наумявали да го правим. Съответно ходих на другият ден при личната си лекарка (забравих да спомена, че живея във Варна) , тя има ехограф, но каза че е прекалено рано да се види нещо и да отида след една седмица да видим дали ще се види нещо и съответно да ме прати на гинеколог. Това беше на 25.06 и всичко си беше наред. Чувствах се добре с изключение на чувствителните зърна, сънливост и леко гадене, но се появяваше само от цигарите. Започнах да свиквам с мисълта, че съм бременна и колко много ще обичаме с таткото бебчето, което ще расте в мен. Чаках с нетърпение днескашната дата 03.07, за да отида при личната и съответно на гинеколог, за да видим вече точчицата, защото много се притеснявах какво да ям и какво да правя и че мислех, че трябва да вземам някакви хапчета, витамини или каквото и да е, за да се чувствам по- спокойна. И ето тук идва гадното... Вчера по обяд като се събудих имах леки болежки в долната част на стомаха, станах и усетих, че нещо потича. Веднага влязах в тоалетната, но имаше една миниатюрна розова точка и се успокоих. Понеже живея на 5тия етаж в сградата без асансьор, отидох до магазина и като се върнах седнах на дивана да си почина и веднага усетих как нещо потича, съответно кафява течност и разбира се веднага започнах да рева и да се тръшкам, че ми е паднало бебето. Тръгнахме веднага с моята приятелка, която беше в нас (приятелят ми беше на работа) към спешното и там гинекологът ми направи вагинален преглед и каза, че отворът на матката е затворен (не знам точно как се нарича, извинявам се за невежеството, но съм нова в тези термини). Така ме успокои да стоя вкъщи да си почивам, да пия витамини и нош па, да отида на водещ гинеколог, който ще ми води бременноста. Като се прибрах изпих но шпа-то и ми помина болката, но кръвотечението не спря. Има само, когато ходя по малка нужда и се избърша ( извинявам се пак за невежеството).
Така, днес ходих на гинеколог в градска болница във Варна при доктор Шопов. Той ме прегледа на ехографа през корема, не вагинален. Каза, че вижда много малка точчица, която не е сигурен точно къде е и не е ясно още нищо и да отида на 06.07 т.е след 3 дни. Това което ме притеснява е, че ми каза да не изключваме извънматочна бременност и много ме е страх 🙁. Но също така разбрах, че понеже цикълът ми е на 28-30 дни, каза че имам късна овулация и аз така разбрах, че може да не се види плода заради късната овулация, т.е. че леко изостава, а не че е извънматочна бременност. Въпросът ми е на вас случвало ли му се е и знам, че трябва да мисля положително и да не се безпокоя, но попринцип съм "шаш и паника", пък камо ли сега.. Да спомена също, че съм на 23 години и докторът ми изписа утрогестан 3х2 и фолиева киселина.
Благодаря много предварително за отговорите момичета и на бъдещите мамчета пожелавам най- леката и приятна бременност и дано и мен да ме сполети! 😘

# 1
  • Мнения: 2 429
пишеш, че ти се е гадило от цигарите, след като си разбрала, че си бременна? Спри цигарите. веднага. рано е още, не се притеснявай за извънматочна бременност. Не се вижда добре бебето, те докторите профилактично така си говорят, за да предупредят за рисковете. Ама бременните жени се шашкат. Лежи си, почивай и да се похвалиш скоро!

# 2
  • Мнения: 303
Много ти благодаря за отговора! Лежа си, не съм ставала от вчера, само до тоалетната и до докторите. Въпреки, че това е по лошият вариант от споннтанен аборт аз някак си съм по- спокойна. А за цигарите- казах, че ми се е гадело от тях, когато не знаех все още, че съм бременна. Сега съм ги спряла (е, пуша по 3 цигарки с кафето, но и тях ще оставя). Болката ми е намаляла, почти не я усещам даже, но наистина се надявам всичко да е наред и да прекарам една приятна бременност! 

# 3
  • Мнения: 2 429
Цигарите са една от най-честите причини за аборт и малформации на плода, но ти си знаеш.

# 4
  • Мнения: 303
Като цяло и аз съм много против цигарите по време на бременност и както казах спряла съм ги вече, но като цяло това нямаше общо с притесненията ми, но все пак казах, че благодаря за отговора.

# 5
  • Мнения: 1 872
1. Много е рано, за да се види каквото и да е било на коремен ехограф. Би трябвало още да те гледат на вагинален.

2. Най-вероятно имаш имплантационно кървене.http://www.arsmedica.bg/bremennost/имплантационно-кървене
Аз имах кафяво течение от време на време м/у 4 г.с. и 9 г.с. (сега съм 26 г.с.). Не е страшно. При аборт или отлепяне кървенето и доста по-обилно и алено.

3. Спри цигарите изцяло. Ако ти се пуши с кафето, опитай се да спреш да пиеш кафе, поне докато свикнеш да не пуши. Не се шегуваме - много е опасно за бебчо.

# 6
  • Мнения: 303
Мисля че периодът за имплантационното кървене е минал и още повече пише, че е розово- кафеникава кръв. На мен вчера отначало ми беше кафеникава, премина с червена и сега е тъмно червена. Имам много голяма надежда всичко да е наред и утрогестана да помогне, защото док каза, че ще спре кървенето, а щом и болката намаля драстично надеждата ми расте! Вярвам, че щом го искам толкова много и си мисля, че въпреки трудностите всичко ще бъде наред, след 9 месеца ще си гушкам едно сладко бебче! ☺

# 7
  • Мнения: 11 337
Никакво инплатационно кървене не е това.

След като докторът е видял макар и малка точица в матката то значи НЯМА риск от извънматочна бременост.

Сега лежи и стискаме палци бремеността да се развива нормално. Ако има някаква опасност то това е да има кухо яйце или неразвиваща се бременост. Ако днес пуснеш кръвен тест и след 48 часа втори от нарастването на хормона ще стане ясно дали всичко с бремеността е наред  Peace

# 8
  • Мнения: 303
Благодаря ти the Дорис! Четвъртък съм при доктора и до тогава само лежа и се моля всичко да е наред. Естествено вътрешно си мисля, че като отида и направя необходимите изследвания ще чуя "Спокойно, всичко върви нормално". Нямам друг избор все пак. Благодаря Ви отново! 😊

# 9
  • Мнения: 11 337
Мислиш ли да пуснеш кръвни тестове?

Правят се 2 през 48 часа.

# 10
  • Мнения: 303
Днес вече няма как да пусна, а ако пусна утре трябва в четвъртък пак, а аз тогава съм на преглед и трябва да разбера вече предполагам. Кръвотечението намаля междудругото и нямам болежки, вярвам, че това е добър знак! А ако нищо не се разбере още при доки в четвъртък задължително ще пусна кръвните!

# 11
  • Мнения: 11 337
Точно така  Peace

Почивай си сега и чакаме добри новини  Hug

# 12
  • Мнения: 303
Пак ти благодаря много the Дорис! Хубаво е да има хора до теб, които те обичат, но и такива които не те познават, но те разбират прекрасно и наистина се надяват на всичко хубаво за теб! Дано всичко хубаво ти се върне 😘

# 13
  • Мнения: 303
Здравейте момичета! Ходих на преглед днес и докторът каза, че все още не се вижда нищо, въпреки че би трябвало да съм в 6г.с... Обясни ми, че това можело да се дължи на късна овулация, която евентуално съм имала, защото цикълът ми е по- късен и предният месец ми закъсня с 12 дена. Извика ме другата седмица на 12.07. Утре ще отида да си направя кръвни изследвания, защото ще се побъркам вече от мислене бременна ли съм или не. Възможно ли е наистина да съм имала късна овулация и в 6г.с да не се вижда плодно сакче, защото не отговарям реално на 6г.с? Ще се побъркам вече...

# 14
  • Мнения: X
Да, абсолютно възможно. Аз миналата година забременях и то бях точно с късна овулация. Отидох на преглед в 7г.с. по последен цикъл, но доктора каза че отговаря на 5г.с.Веднага ми пусна кръвен тест през 48 часа. Сега си имам близначета на 8 месеца. През цялата бременност си вървяха с 2 седмици назад. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт