Хлебна диета

  • 30 480
  • 195
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 273
Открих в Пикадили при сухарите едни кутии с фини крекери (тънки сухари) от пълнозърнеста ръж, 19% фибри FINN CRISP, това са едни малки червени кутии, крекерите са изключително тънки, може би 30-тина в кутия, същевременно са доста големи и добре за мазане. Единият е 21 калории. Съставките са само пълнозърнеста ръж, вода, мая, сол. Мисля че е по-скоро квас, а не мая, защото са кисели на вкус.

Да добавя, че в Била видях същите и още един вид от същата марка - 40 калории единия кракер, 21% фибри, като в съставките са добавени ръжени трици. Калориите са идеална филийка за този режим.

Последна редакция: ср, 04 юни 2014, 20:29 от hjkl;

# 181
  • шумен
  • Мнения: 100
Здравейте  Simple Smile,от утре и аз смятам да мина във вашите редици и понеже има неща който не са ми ясни, ще задавам въпроси сигурно глупави Embarassedза което предварително се извинявам.Започвам от 71 и искам да стана поне 65.Относно плодовете по кое време на деня могат да се ядат,защото хич не ми стана ясно Simple Smile.Хубав ден от мен   bouquet

# 182
  • Мнения: 9 991
Плодове на закуска можеш да ядеш , хем се чисти стомаха . Принципно няма значение кога се ядат, хубаво е да се 30 мин. преди ядене или 4  часа след това /взаимствано то разделното хранене/.

Може да си готвите яденета като зелено грахче , печени тиквички . Имат малко калории но доста полезни неща , това особено ако искате да я пазите диетата повече време.

# 183
  • шумен
  • Мнения: 100
Adelinda благодаря ти за бързия отговор Hug

# 184
  • Мнения: 1 273
Желая успех, Деси. Според мен, съвсем не е нужна фаза 1. Освен това, поне за себе си, тази диета, която е доста рестриктивна калорийно, не мога да я поддържам продължително. Мисля, че не би било здравословно. Но съм доволна, че махнах тези 4 кг. Преди това бях отслабнала още 9. Съветът ми е да слушате организма си, да не го изтощавате с никоя диета и дори да редувате или сменяте диетите си, толкова често, колкото чувствате необходимост от това, както и да си давате почивки, ако усещате нужда от тях.
В момента минавам на безглутенови въглехидрати като ще намаля скорбялата, а ще увелича зеленчуците + здравословни белтъчини и мазнини.

# 185
  • Мнения: 9 991
hjkl;, определено човек трябва да се слуша . Ако ежедневието ви е свързано с много натоварване физическо , ако са ви твърде малко калориите , няма да се чувствате добре . Диетите са подходящи за не особено голямо физическо натоварване или трябва да се вдигнат калориите . Ако цял ден копате картофи няма как да се мине на плодчета , салатки и малко хлебче . Принципно всичките са направени универсални , като за работа в офис + ходене на фитнес примерно , според мен . Но пак човек може да е на диета , но да си я нагласи според себе си .

# 186
  • шумен
  • Мнения: 100
Здравейте ,влизам за да се похваля.Днес сутринта кантарът показа 69, което е направо супер.Да си призная отначало изобщо не ми се вярваше, че с хляб ще сваля ,но факт Grinning Супер,ама супер много съм щастлива и продължавам и дано смъкна още малко.Днес на обяд ще ям риба,въпросът ми е вечерта пак ли трябва да е риба или трябва да е хляб?Хубав ден на всички от мен  bouquet  bouquet

# 187
  • Мнения: 1 273
Здравей, Деси, честито. По принцип протеинови хранения се правят не повече от едно на ден.
Извън това хранене, можеш да си слагаш по малко риба върху хляба. В дните с едно протеиново хранене, хлябът за останалите хранения е по-малко - 6-8 порции от 35-45 калории, а не 8-12. С протеиновите хранения не се консумира хляб, само зеленчуци и от разрешеното количество мазнина. Би трябвало да продължиш да сваляш, ако имаш сили да продължиш без това да е насилие върху организма ти.

# 188
  • Мнения: 9 991
В началото по-бавно се сваля,после се набира "инерция". Много е важно да не се изкушите да гладувате , защото ще ви се блокира метаболизма и ще имате обратен ефект.

Браво Деси , все така успешно да е .  Grinning

# 189
  • шумен
  • Мнения: 100
adelinda   hjkl   bouquet на мене тази диета ми се отразява супер,изобщо не чувствам глад,само дето мнооого ми се яде сладко ама не трябва CryБлагодаря ви ,че ми помагате newsm51

# 190
  • Мнения: 1 273
desi8011, сладкото не е препоръчително за здравето. Яде ти се сладко, защото хормоните ти са в дисбаланс, но ако изкараш така 10-тина дни, ще видиш, че ще престане да ти се яде сладко. Разбира се, можеш да се възползваш от позволените плодове, препоръчвам ти ягоди и кайсии, защото нямат много захар. Черешите са прекалено захарни, но би могла да хапваш някакви не особено узрели. Докато бях на хлебната диета ми се ядеше кисело мляко, така че пропусках плодовете през по-голямата част от времето.
Ще си кажа тук открито, че не съм любител на многото въглехидрати, с изключение на зеленчуците.

# 191
  • шумен
  • Мнения: 100
Здравейте  Simple Smile,аз отново тук с въпрос EmbarassedСлед като към 12.30 обядвах 2 кюфтета със салата и червено цвекло ,мога ли довечера да вечерям с наготвено прясно зеле и евнтуално 1-2 филии хляб бита или трябва да е само хляб? newsm03

# 192
  • Мнения: 1 273
Привет, да ти кажа за кюфтетата, добре са, ако не са тлъсти. Цвеклото бих го избегнала, защото е доста въгледхидратно.

Вечерята е добре, защото зелето е зеленчук - можеш да приемаш неограничено количество, стига да си ограничиш мазнината, според указанията. 1-2 филии хляб вита ми се струва, че са 3 порции хляб, права ли съм? Би могла да ядеш това, защо не, но по принцип на тази диета храненията са най-много на 4 часа.

Имаш ли още резултати откъм отслабване?

# 193
  • шумен
  • Мнения: 100
А така обичам цвекло Cry.Иначе да вече съм 68 което е супер,но явно вчера изобщо не съм била диетична с това цвекло и зеле Embarassed,но не смятам да се отказвам.Утре съм на пилешко бутче ,без кожа и салатот домат-това за обяд ,а за вечерта незнам.Хубав ден ,благодаря за съвета  bouquet

# 194
  • Мнения: 1 273
Ако правиш някакъв свой вариант на диетата, с по-редки хранения и ти дава резултати, значи си ок. Зелето не е проблем, но са ти позволени 2-3 с.л. зехтин на ден. Но диетата наистина става непосилна с толкова малко мазнина, така че малко кюфтета не вредят тук-таме. Яйцата също имат наситени мазнини, като са позволени 4 седмично.
И честито за резултата!

Общи условия

Активация на акаунт