анкета за раждането ви

  • 5 747
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз също мога да кажа че съм от родилите лесно,бързо и без упойки.
Приеха ме с 2см разкритие към 9:30.Понеже бях с уговорка и доктора ми каза че е рано за приемане,но по-добре да съм там да ме наблюдава.В 16:55 родих с 3 напъна и 3 шева.Успях да родя нормално при положение,че таза ми беше по-тесен от главата на бебка.След раждането бях абсолютна свежарка и се обаждах по телефона да съобщавам новината,всеки като ме чуеше как се хиля и говоря не ми вярваше че току що съм родила.

На всички които им предстои искам да кажа да се абстрахират от всичко изчететно по форуми и книги и да слушат само и единствено доктора или акушерката и да бъдат много спокойни!!!
Леко раждане на всички!!!

# 16
  • Мнения: 417
Пожелавам леко и безпроблемно раждане на всички.
При мен и двата пъти, беше нормално, без упойка. Естествено втория път беше по-лесно т.е от влизането в болницата до раждането 30 мин. Предродилната зала я подминахме транзит и направо на магарето. С малко рязане и шев, че главата на бебето беше огромна. Първото раждане за около 7 часа, един от който много гаден, но без рязане и само с три вътрешни шева. И за статистиката : Тя - 4000, Той 4380 родилно тегло.

# 17
  • Мнения: 3 537
Аз също родих сравнително бързо и леко. WinkВторо раждане-приеха ме в 3.00ч през ноща в Света София ,бях без уговорки.В 7.00ч имах вече 8 см.разкритие,никакви упойки не са ми слагали,само бусколизин инжекция,но много не я броя неяефекта беше минимален.Към 7 ч и нещо ми спукаха мехура.В 7.45 родих и гушках бебчо вече GrinningЕ,силни контракции бяха  малко преди да родя,но е търпимо,аз обикалях и се разхождах в предродилна постоянно и болката не беше чак толкова силна,отколкото когато съм легнала и неподвижна Wink

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз! Mr. Green
 Събудих се в 5:33 сутринта (поня понеже погледнах часовника и ми се е набил часа в главата), отидох до тоалетната и пак си легнах. Заспала съм и се събудих в 7 и нещо с леко разстройство. Ходих пак 2-3 пъти до тоалетна, пробвах да си легна ама не стана. Към 7:30 поличих слаби болки като при цикъл, отидох до тоалетната и имах малко кръв. Това ме уплаши и събудих моя да го питам какво да правим. Решихме за всеки случай да отидем до болницата. От тук идва и забавната част. Мене почва да ме боли малко по-силно, ама нямам контракции през определенено време, а една постоянна болка и си мисля " Ооо и да раждам има още е-хееееее!" та пращам мъжо в банята да се бръсне. Тръгваме ние и аз
решавам да вземем такси от улицата, после да мина през нас да се обадя на наще и да си взема от там някои неща. Както и да е вече пред нас с доста сериозни болки давай 3 етажа нагоре по стълбите. Както влизам в къщи и като ме напъва, сядам на един стол и не мога да стана. Хващат ме майка ми и брат ми бързо в колата и право в Шейново. Там пред приемната чака едно момиче, ама като ме вижда и ме пуска преди нея. Влизам аз и акушерката вади едни фермани и вика "чети и подписвай". Какво четене какво подписване - мене ме напъва та няма на къде повече. Вижда тя какво е положението и вика доктора. Хващат ме тя и доктора под ръка и в предродилна където направо ме карат да напъна 3 последователни пъти, пукат ми водите, водят ме в родилна зала карат ме да напъна веднеж после още веднъж съвсем леко и това е. В Шейново влизам в 9:30, а в 9:40 е роден сина ми. По-силно ме е боляло не повече от 30 минути понеже у нас съм дошла в 9 и нещо. Общо цялото раждане е траяло 3:30 часа.
  Стана доста дълго и не знам дали добре го разказах ама ще ме извините за което. Общо взето не разбрах,че раждам и замалко да родя по пътя, ама кой да ми каже, че може да се ражда толкова бързо и лесно? newsm78
 Допълвам, че Георги се роди 3,650гр и 51см.

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 19:26 от adara

# 19
  • Мнения: 1 107
Аз също  Sunglasses
Към 0.30 ч. започнаха леко болезнени контракции, отидохме в болницата, към 2.00 започнаха истински болезнени контракции, в 7 сутринта родих  Hug
Контракциите не ме боляха, но признавам, че на финала се озорих с напъването - гигантска главичка на бебчо Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Темата е супер  Peace!
Всички бременни трябва да четат такива теми, а не за разни упойки и  усложнения.
Много се радвам, че и аз мога да дам мнението си тук. Раждането трая 4-5 часа, като имаше и болезнен период, но много кратък. Като цяло всичко протече доста добре.
Пожелавам на всички бъдещи майки дори по-леко  и от моето раждане!

# 21
  • Мнения: 513
Бързо , лесно и чудесно   Mr. Green Първо раждане - до последно седях в къщи пред PC-то отидох в 9,40 и родих в 2.15 като през цялото време си приказвах с акушерки и други родилки на същия хал  Laughing Една от бъдещите майки все ме питаше : Абе момиче тебе не те ли боли стига приказва и др. подобни .
2.15 родих в 2.20 вече говорих по телефона и обяснявах как мога да родя още две така  - имам само 3 шева и даже немождах да разбера какви точно  Wink
Искам да отбележа че въобще не ме е боляло нито като родих , нито контракцийте са чак такава болка мене повече ме боли като ми идва отколкото като родих .
ПОжелевам подобно раждане на всички бъдещи мами .

# 22
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Да се разпиша и аз с леко раждане.  Един ден започнах да повръщам и понеже това не ми се беше случвало през цялата бременност звъннах на лекуващия ме лекар и той каза - ами аз съм на смяна в родилно - идвай. Пристигам аз, приемат ме, преглежда ме - 2см разкритие, ни следа от започване на раждане. Пита ме какво съм яла - ами нищо. Оказа се обаче, че е от гъбите, които си хапнах предния ден и когато се срещнах с тях ме прати у дома да чакам раждането. Минаха 2 дни - нищо. Тъкмо си легнах в 12,30 и започна да ме боли кръста, заедно с това и едно разтройство. При поредното ходене в тоалетната гледам нещо розово. Викам си - това е тапата, време е да тръгвам към родилно. Направих си тоалета, нагласих си нещата и събуждам всички - беше 3 ч Пристигам там, казвам че съм била в домашен отпуск, преглеждат ме - тапата частично паднала, 4 см разкритие и ме пращат в предродилна.  Лежа си там и почивам, а акушерката му успокоява - поспи си, към обед ще излезе бебето.

В 5 сутринта започнаха да ми текат водите и съответно започнаха контракциите, разкритие - 6 см. Не мога да кажа, че са били особено болезнени - прегледа болеше повече. В 7 сутринта бебо тръгна да излиза и ме експедираха към родилна зала. В 7,07 вече гледах малкото съкровище. Всичко стана много бързо. 4 външни шева, без упойка, защото в полунощ си бях хапнала  Embarassed ама гладно не се стои - не ги усетих.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Към 1 часа през нощта ми изтекоха водите, ама аз се усетих по-късно, щото ставах до тоалетна по сто пъти на нощ, още повече, че имаше месец до термина.
Изкъпах се, багажа беше готов и в 6:30 бях в болницата. Докато ме приемат, прегледат и се намотат стана 8, в предродилна, в 9:30 ми включиха система и в 12:35 с два напъна се пръкна дзвера. Не знам колко шева имам, ама след проведен разговор с друга мама, дето са я шили час, мойте 5 минути шиене явно са нищо Mr. Green само тогава ми сложиха местна упойка.

# 24
  • софия
  • Мнения: 757
Щастлива съм,че родих лесно и без упойка.
Водите ми изтекоха ве4ерта на тернима,но нямах болки.За 5 мин.бяхме вече в родилното.Имах 1 см.разкритие.До сутринта то бе само 3 см,което налойи включването на система.Така в 11 часа стана пълното разкритие.Разбира се,че има болка,но не и непоносима.Само с 3 напъна на бял свят се появи нашето съкровище Христо.
На всички бъдещи майки желая кураж и да знаят,че болката си заслужава!!!  bouquet

# 25
  • Мнения: 343
И моето раждане бе леко - в 4 ми изтекоха водите, в 5.30 бях в болницата в 7.35 малката мишка се роди. Болезнени бяха последните 15 мин. до пълното разкритие ( 5 см за 15 мин) и това е  Wink

Успех и леко раждане на всички бъдещи мами!

# 26
  • Мнения: 1 559
Ехх, че е хубаво да прочетеш толкова позитивни мнения Hug

Права си...и на мен доста ми поулеква
 Whistling

# 27
  • Мнения: 152
Много позитивно ми подействаха тези публикации! Темата е страхотна!
Мами, пишете!  Hug  За тези, на които ни е за първи път, вашият опит е невероятно успокоение. Започвам да очаквам без страх прекрасното иначе събитие.
Само тази темичка ще си чета последния месец!  Grinning

# 28
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ами и аз родих много бързо. в 6,30 ме приеха в Шейново с нередовни и слаби контракции (даже не мога да кажа болезнени), акушерката се шегуваше, че съм могла да почакам до сутринта, а не да хода още рано сутринта, но като ме прегледа и каза " ха, ти имаш пълно разкритие! хайде да раждаме" аз отворих ей такива очи  Shocked, това ми изглеждаше невъзможно. та в 7,25 се роди бебето! после бях кукуряк, два часа  говорих по телефона с разни познати, да се хваля, и никой не ми вярваше,че току що съм родила...чувствах се отлично! е имам си няколко шева, ама то не може всичко да ми е наред...

# 29
  • София
  • Мнения: 747
КОпирах си мнението отпреди 10 месеца:

Ще разкажа малко за раждането, за да  дам кураж на тези, които очакват СЪБИТИЕТО. Родих в Св. София и съм очарована от отношението на всички лекари и акушерки там, а ние не познавахме никого там и това ми беше голямо притесение. Таткото беше при мен през цялото време и все си мисля , че мисълта,че е в залата(а той си седеше в едното ъгълче по мое настояване) ми помогна да родя толкова лесно. От 4 до 5 сутринта имах безболезнени контракции на 8 мин и тапата падна. След това контракциите до 9ч бяха през30 мин, а през това време си четях във форума. Когато таткото тръгваше на работа му предожих да идем до болницата все пак. Там ме приеха с 3 см разкритие, но без болки, а контракзциите зачестяваха. В 11.20ч се спука мехура.В 12ч  бяхме във ВИп Родилната зала и през цялото време си правихме лаф мохабет със съпруга ми.Пуснаха ми системата към 1ч, към 2ч почнаха по-болезнени контракции, но ние продължихме с мохабета. Няколко мин преди да родя усетих по- силна болка и докато успея да се кача на родилния стол (даже не успях да си наглася единия крак) Др. Панова извика" Ето я контракцията" и с едно напъване, за по- малко от минута Георги се роди. Дано детето до някога ми прости, но първата ми реплика не беше" Има ли си всичко?", а попитах" Само това ли беше? Аз очаквах, че ще е доста по-трудно." Дори и не извиках.
Пожелавам на всички бъдещи мами такова раждане.

Общи условия

Активация на акаунт