Частни родилни домове - условия и цени ?

  • 14 025
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 410

Ще съм благодарна също така за получена информация и от тези, които не живеят постоянно в горепосочените 3 града, но са имали възможността да родят в някоя от тези клиники /т.е.колко време преди раждането им се е наложило да пътуват до клиниката, дни престой,и колко време след раждането са се завърнали у дома?


Явно имаш намерение да родиш секцио ли, щом ще пътуваш от Бургас до клиника? В такъв случай може би лекар в клиниката, която избереш ще иска да те прегледа предварително, или поне да проследи записи ил иписмо от наблюдаваюия те лекар?
Защото на бебоците не можеш да разчиташ за термина Joy
Борис се появи 10 дена по-рано. Най-добре прозвъни клиниките.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Защото на бебоците не можеш да разчиташ за термина Joy
Борис се появи 10 дена по-рано. Най-добре прозвъни клиниките.
Дааам, моя се пръкна месец по-рано (тъкмо бях влязла в деветия), просто ми изтекоха водите...и какво правим тогава Thinking
ПП:Приеха ме даже без направлението за хоспитализация, и не ми и искаха впоследствие.

# 17
  • Мнения: 94
Аз раждах въвъ Вита и съм супер доволна.Цената за нормално раждане е 1500лв, а секцио 1800лв.Приспаднаха ми 360лв., защото съм осигурена.В цената влиза абсолютно всичко-престой,  медикаменти, епидурална упойка.Екипите, които работят там са от Шейново, апаратурата е много добра.Мисля, че най-важното е да имаш пълно доверие на водещият раждането.Освен това си сама в залата, обстановката е  спокойна.Няма нужда да носиш нищо/както искат в държавните болници/.Ако искаш бебето може да е при теб или да  го оставиш и да се наспиш.Но аз избрах Вита не заради удобствата/макар, че впоследствие се убедих, че и те са от значение/, а защото изцяло се доверих на гинеколожката си-д-р Райчева, която работеше там и предпочетох да раждам при човек на когото имам пълно доверие, а не при "който екип се падне"

# 18
  • Мнения: 1 866
Аз съм много доволна от Майчин Дом - Варна. От всичко: медицинско обслужване, условия, отношение на персонала към майката и бебето. Не знам за частните клиники в София, но във Варна, в Майчин Дом практикуват едни от най-добрите специалисти в града. Клиниката е оборудвана с добра апаратура, има кувьози и т.н. С очите съм си виждала как се грижат и треперят над деца с проблеми при раждането.

Смятам пак да раждам там.

# 19
  • Мнения: 1 288
аз раждах във вита  newsm10 достатъчно изчерпателни са били мамите преди мен. наистина отношението е най-важното нещо, поне за мен. но и удобството да имаш баня в стаята, както и бутон веднага да повикаш някой от персонала, си заслужава. непрекъснато имаше някой около мен. да не говорим за хигиената и чистотата. при нас таткото гледаше през стъклото секциото, но можеше да присъства и вътре, ако искаше. другото важно нещо- моята лекарка, която следи цялата ми бременност и после направи секциото. има всякакви специалисти, които присъстват на раждането. а не дай боже да стане нещо с теб или бебето, имат си специален транспорт до майчин дом. между другото бях чела, че където и да родиш, ако имаш проблеми, те карат винаги в една болница. мисля, че беше майчин дом, но не съм сигурна.
желая ти лека бременност и леко раждане!!!  bouquet

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Хайде да се запиша и аз. От Бургас съм и вчера бях на преглед в Майчин дом Варна - мисля да раждам там. Вече са ти дали инфо за цените само да уточня, че секциото през здравната каса излиза 850 лв. с упойката. Престоят се поема от касата. Ако искаш да питаш нещо по-конкретно можеш да пишеш и на лични.

# 21
  • Мнения: 2 498
Здравей wavey!
Хайде и аз да разкажа....
Второто си дете го родих със секцио по желание в к-ка Торакс-Пловдив. Лекарите, обслужващият персонал, комфортът-всичко е на европейско ниво newsm10. Аз съм от Ст. Загора и в последния момент "моята" гинеколожка отказа да ме среже и на същия ден се чух по тел с д-р Даскалов от Торакс и се уговорихме за следващия ден да ми е секциото. При мен беше така скорострелно, но нямахме време да чакаме. Ако решиш пиши ми на лични и ще ти дам координатите на лекаря-невероятен е и като човек и като специалист Hug.
Бъдещият татко, ако иска може да присъства по време на раждането.

Имаш ли финансовата възможност не се колебай...
Каквото и където да избереш ти желая леко раждане и здраво бебе...

# 22
  • Мнения: 7 640
Нищо не си носиш, само играчка за бебо. Peace[/color]
ей това много ме впечатли Mr. Green Иначе Пандора ко е казала най-точно, но за всеки влак си има пътници и хората имат право на собствен избор

# 23
  • Мнения: 46 520
... вече може и таткото да присъства на раждането ...

И аз така се подлъгах, но не нвсякъде може, а пък за секцио е абсурд да го пуснат, освен в частна.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз пък не виждам нищо привлекателно в това таткото да присъства на секцио, особено ако майката е под пълна упойка. За себе си пък не мога да си представя секцио с епидурална. Иначе секциото ми беше в Торакс Пловдив - Д-р Шехова и Д-р Даскалов. Само добри неща мога да кажа за екипите, отношението и болницата като цяло. Всяка стотинка там си струва.

# 25
Какво сте чували за 1ва аг "Райна Княгиня"някои раждал ли е там ? Кажете ми моля жи

# 26
  • Мнения: 134
В момента нямам много време да пиша, затова ти копирам мой постинг от една друга тема за "Торакс" - Пловдив. Ако мога, по-късно ще напиша повече.

"Аз раждах преди почти година в "Торакс" при доктор Даскалов. Неведнъж съм писала и пак ще пиша, че се прекланям пред всеотдайността и професионализма му. 
Цените в момента са същите, както и тогава - 800 лв. за нормално раждане и 1100 лв. за секцио. В тази сума влиза абсолютно всичко, което е необходимо за теб и за бебето. Единственият "багаж", който трябва да носиш, отивайки да раждаш, е лични тоалетни принадлежности (четка за зъби, гребен, козметика, гримове и подобни). Ако всичко е наред с теб и бебето - престоят е 2 дни след нормално раждане и 4 дни - след секцио. Ако се наложи по-дълъг престой, независимо дали заради теб или бебето, не се доплаща нищо. Храната е като в луксозен ресторант, хигиената - безупречна. Внимание и грижи - денонощни.
Ако желае, таткото може да присъства в родилната зала или операционната - не се заплаща допълнително.
Доплаща се единствено, ако съпругът ти иска да остане с теб и бебето в стаята по време на престоя ти в клиниката - по 50 лв. на ден, в които са включени всички необходими му неща - шампоан, сапун, халат, пижама, чехли, стерилни маски и престилки и т.н., както и храна.
Доплаща се също (30 лв.), ако искаш от клиниката да заснемат с камера раждането (без интимни подробности, естествено) и определени моменти - първата глътка въздух на бебчо, първите минути от живота му, прегледът от неонатолог в минутите след раждането, първото кърмене, първото къпане и подобни.
Лично за мен, това, че се възползвах от двете допълнителни възможности, е безценно:
- от заснемането - защото, докато ме зашиваха на операционната маса, бебчо беше само на няколко крачки от мен и можех само да го чувам, но не и да виждам какво става. А таткото беше твърде стресиран, за да се получи добро заснемане;
- от присъствието на таткото по време на престоя - защото споделихме тези незабравими моменти от нашия живот.
Доверих се и на микропедиатрите и подписах договор за детска консултация (цената за една година е 250 лв.). Много съм доволна от д-р Колишев и д-р Вълчева.
Ако още нещо ви интересува, питайте."

# 27
  • Мнения: 384
 Нямам какво повече да добавя към написаното от Stefaniva.Подкрепям с две ръце. За Торакс има отделна тема,може да погледнеш и там. Иначе чух,че в момента цените са малко по-високи,но не знам до колко е вярно-най-добре звънни и попитай.

# 28
  • Мнения: 134
Иначе чух,че в момента цените са малко по-високи,но не знам до колко е вярно-най-добре звънни и попитай.
Цените НЕ СА по-високи. Сигурна съм, защото специално попитах два дни преди да пусна горецитирания постинг.

# 29
  • Мнения: 952
още един глас ЗА Майчин Дом -Варна. Не съм варненка но пътувах през 9-те месеца на консулти в Майчин Дом и накрая отидох и там родих. Нищо по различно от другите няма да кажа освен че не съжалявам, доволна съм и ако живот и здраве решим да имаме второ сигурно пак ще го направим варненче като брат му Peace Wink

Общи условия

Активация на акаунт