Фобия от смъртта?

  • 6 867
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, реших да споделя и да се допитам до вас за един доста голям проблем за мен. Напоследък полудявам съвсем буквално, защото нон стоп мисля за това как ще умра, и че ще ми се случи нещо и ще умра. Имам постоянното чувство, че може би това са последните ми минути. Тази мисъл е непрекъснато в главата ми. Сънувам от 1 година вече как идват хора при мен и ми казват дати кога ще умра и какви ли още не сънища свързани със смъртта. Не мога повече просто не издържам на такова огромно напрежение. Всеки ден рев, треперене, нерви... не искам да ходя на лекар да ми промива мозъка с успокоителни не искам и на психиатър не знам какво да правя.. моля ви помогнете ми

# 1
  • Мнения: 945
Миа.К, някой трябва да ти помогне да преодолееш този страх Peace
Най -добре човек, който е подготвен за това - лекар.
Говорила ли си с твоите близки за това? Те също могат да ти бъдат от помощ.

# 2
  • Мнения: 0
КОгато имам някакви лоши мисли винаги разсъждавам така. И какво ще стане ако се случи?
Та, вземи си помисли! Какво ще стане ако умреш? Ами просто нищо... Защото ти нищо няма да разбереш. Нормално е близките ти да се притесняват. Ти защо се притесняваш, не знам? Просто си помисли! Смъртта е нищо. Просто едно голямо нищо...
Хората се страхуват от неведение, от това, че не знаят какво следва, а не от самата смърт.

Ако не успееш да преодолееш този страх, просто отиди на психолог!

# 3
  • Мнения: 24
Може да потърсиш помощ при психолог, който е и когнитивно-поведенчески терапевт. Те не са лекари и не изписват лекарства.

# 4
  • Мнения: 741
Смъртта насън не трябва да се възприема буквално. Тълкува се като промяна в реалния живот. Като вземеш предвид и подробностите в сънищата си, свързани със смъртта, направи си изводи дали това означава, че трябва да предприемеш някаква промяна или че такава ти предстои.

# 5
  • Мнения: 8 961
Миа.К, разбирам как се чувстваш. Смъртта е нещо, което предстои на всеки един от нас и едва ли има човек на света, който да не изпитва поне малко страх. Въпросът тук е, че не е редно някак да мислиш постоянно за това и излишно да се нервираш и измъчваш. Предполагам, че някакъв стрес те е докарал до това положение. Опитай се да потърсиш причината и поработи над нея. Със сигурност, ако се стараеш непрекъснато да си заета с нещо, няма да се сещаш толкова често за потискащите мисли. Излизай с приятели, прави неща, които са ти приятни и които ти доставят радост.
Всичко е в главата ти.

Успех ти желая.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Скучаеш явно.
Деца имаш ли?

# 7
  • Мнения: 21 572
 Хм, а защо така, нещо е провокирало тия мисли, от определено време насам така ли?

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре, не искаш професионална помощ, какво точно очакваш от хората по форумите newsm78 Да ти побаем за хубаво? Да ти кажеш, че имаш магия и да те пратим на врачка? Щом още не си потропала на кабинета на психолога или психиатър, значи не си толкова зле. И, между другото, лекарствата съвсем не са задължителни. За състояния като твоето си трябва терапия, разговори и овладяване на определени техники, щом не успяваш сама да прогонваш черните мисли.
На знам защо хората, като ги заболи зъб, отиват на зъболекар, а като им се разбърка душата - няма проблем, има бг мамма Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 21 572
  Като потропа най-вероятно да се върне с рецепта за Деанксит.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Щом казваш...
Форумът ще я оправи, със сигурност Simple Smile

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Белинда е загубила вяра нещо ...

# 12
  • Мнения: 21 572
Форумът ще я оправи, със сигурност Simple Smile

 Аха, гледай само Laughing.

# 13
  • Мнения: 7 006
Танатофобия...Нямам такъв проблем.Всички ще умрем.Ти що мислиш,че тряя да ти се размине?Въпрос на време е просто..

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
   Само     две неща в живота се случват по веднъж-да се родиш и умреш!!

Общи условия

Активация на акаунт