Сънувате ли починали ваши близки? - 3

  • 187 163
  • 958
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 188
Здравейте, за първи път пиша в темата. Но искам да споделя с вас един сън от снощи.
Дядо ми почина през ноември миналата година, днес стават точно два месеца.
Аз бях най - привързана към тях от всички внучки. Опитвах се да помогна с каквото мога, но най - вече отивах всеки ден в обедната ми почивка и носех нещо за хапване на него и баба, на която той помага през последните четири години, защото е на легло. Но той се влоши от веднъж след едно падане и много бързо си отиде. Сънувала съм го няколко пъти вече. Но снощи беше много истинско.
Той седеше на масата в тях и си говореше с баща ми. Беше много усмихнат и говореше много. И аз чух да ме вика женски глас, може би баба ми, да отида да го видя защото е дошъл, но няма много време и след малко си тръгва. Аз отидох при него и го питах как е, какво прави. Той каза че е добре, само ноктите са му порастнали много. И ме пита къде е майка ми, какво прави, защото не я виждал отдавна, да я извикам и нея. Но аз се събудих. И ми беше много странно усещането, все едно е истина, а не сън.
Майка ми има днес рожден ден. Може би дядо искаше да й честити. Аз така го тълкувам. Той не пропускаше рождените ни дни. А и като се замислям днес точно се навършват два месеца от както почина.
Още ме държи емоцията. Не ме е страх от тези сънища, дори се радвам че го видях все едно още е тук. Но ми е мъчно че това е само един сън, плод на въображението ми. И се чувствам напрегнато, но не зная защо.

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Купи нокторезачка и я подари на възрастен човек. Това за оплакването му за ноктите. За другите неща нямам идея.

# 407
  • Мнения: 1 107
Според мен е дошъл заради рождения ден. ММ е толкова зает, че изобщо не знае коя дата сме, но почти винаги му се напомня по този начин.

# 408
  • Мнения: 1
Снощи сънувах, бях се вдървила от ужас. Усещах, че има някой в стаята. Дълго след събуждането ми усещах, че е там. Не знам дали съм сляла сън с пробуждане, но реалните усещания бяха ненормално потрисащи.
Случва ми се за втори път, дори от вцепенение не успях да отида в другата стая....
   И на мен ми се е случвало,след това почнах да спя на светната лампа страхувах се но ходих да ми леят куршум и  ми мина

# 409
  • Мнения: 78
Ох и аз да се включа със сън от преди малко, тъй като не мога да заспя вече от страх. Сънувах, че някаква жена ми се обажда по телефона и ми казва, може да дойдеш при дядо ти (който почина август, лека му пръст), питам в колко часа, в 4 удобно ли е, тя ми казва, ела в 4 без 10. Затворих телефона и продължих да готвя в съня си. После се стреснах. В шок съм..... Най-вече, че от един месец насам, въобще не ми е добре, бременна съм, ужасно тежка бременност, ужасно много проблеми здравословни и яко съм в шок

# 410
  • Мнения: 7
Не се тревожи, излишно е. Сънят ти по-скоро е на нервна почва, не мисля, че значи нещо лошо.

# 411
  • Мнения: 1 440
Бенджамин, в кой месец си?

# 412
  • Мнения: 78
Влезнах в 5-ти скоро

# 413
  • Мнения: 13
Здравейте... Искам да споделя с вас нещо, което много ми тежи. Миналата седмица сънувах как баба ми, която е жива си отива, но с усмивка на лице. Знаех, че е сън, но въпреки това ми беше тежко. В съня си знаех датата.
Тази нощ пак сънувах подобен сън-тя си отиде пред очите ми, но беше щастлива и не откъсваше поглед от мен. Знаех отново датата,знаех и че това е само сън, но беше толкова реално... Страх ме е, до тази дата оставар броени дни и ще се побъркам от притеснение.. Бихте ли ме посъветвали какво да правя или дали тези два съня означават нещо Cry

# 414
  • Мнения: 6 469
Не знам дали ще съм по темата.
Първо да кажа, че никога не съм вярвала в суеверия, сънища и подобни неща.
Винаги съм ги отричала, търсила логично обяснение и даже навремето майка ми, когато ме съветваше примерно да лея куршум на децата, съм го правила само и единствено за нейно успокоение.
До момента, когато сънувах един сън. Сънувах го преди повече от десет години, някъде, близо година преди майка ми да почине. Сигурно сте чували за такива сънища за това как ти падат зъбите. Съня беше толкова реален, все едно наистина. Няма болка, просто зъбите ти падат, а аз ги събирам в шепите си.Близо година след този сън майка почина. Сетих се за съня си, но си казах- глупости. Няма начин да е бил нещо повече от просто сън. До момента, в който пак го сънувах. Пак много реален, но този път зъбите които падаха от устата ми бяха по-малко като количество. Минаха шест месеца след този сън и почина вуйна ми. И в началото на миналата година пак сънувам, пак с по-малко количество зъби-в началото на тази година почина бившата ми свекърва.
Отбелязах количеството зъби, защото си мислех скоро, че за най-близък човек са повече, а за по-неблизки хора, количеството е по-малко.
Вече, когато си лягам, се моля да не сънувам..

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 17:09 от Thirteen#

# 415
  • Мнения: 626
Thirteen#, хич не си го слагай на сърце този сън! Да, това са суеверия. Само ако знаеш какви сънища с падащи зъби съм имала...да е измряла цялата рода. Smile Но няма такова нещо.
Затова си отпусни душицата и не се безпокой. Purple Heart

# 416
  • Мнения: 6 469
Морнинг, благодаря ти!
Абе то и аз така все си казвам, но за десет години три пъти се повтаря и се сбъдва да му се не види ..Викам си точно пък на мен, дето хич и не ги вярвам тези работи. Сигурно ми се случват, за да ме оборят Thinking
А малко преди майка да почине ми се случиха и други странности, но няма да ги пиша, че ще ме помислите съвсем за недобре Joy

# 417
  • Мнения: 1 137
Абе, я сподели! На мен ми е интересно.

# 418
  • Мнения: 6 469
Ами добре.
Странното всъщност, освен другите нали..е че всичко започна година преди смъртта на майка ми. Преди това изобщо нищо подобно не беше ми се случвало, а и аз не вярвах. Винаги с насмешка слушах за подобни дивотии.
Първо съня.
След това ..
Вече знаехме диагнозата и бяхме преминали през доста перипетии, свързани със заболяването на майка. Тя почина септември месец. Лятото, юли или август да беше, тя ме помоли да отидем в близката до нас църква. Малка църква. Съгласих се, отиваме, взимаме свещички, както си му е реда. Важно е да отбележа, че деня беше толкова горещ, сух ,абе лятна жега. Нищо не мърда, вятър никакъв. Пали тя нейната си свещ, паля аз моята. И няма и секунди...нейната от нищото-изгасна. Нито восък да се е стичал нещо, знаете как восъка гаси запалената свещ, нито ветрец, нито течение..Аз се смръзнах, а майка измърмори нещо от сорта- видя ли, гасна дъще..Аз естествено веднага репликирам- глупости, от вятъра е. Тя ме погледна тъжно и ми казва- какъв вятър, нищо не помръдва, такава е жега. Такава мъка ми сви гърлото, че...
В нощта преди да почине. Излизам на терасата да изпуша една цигара, на първия етаж сме. И се втрещих- под терасата и пред нея- черни котки, само черни. Три или четири да бяха. Стоят пред терасата- коя легнала, коя седнала.. Тогава ми щракна, че тази вечер ще е..Просто така прелетя тази мисъл ..
Лягаме си. Със сестра ми в едната стая сме на спалнята, майка в другата стая до нас. И се събуждам от бутане. Даже мислих, че сестра ми ме бута. Ставам и питам-добре сестра ми, какво има, що ме буташ..Като се заглеждам в нея, в очакване да ми отговори, виждам, че тя си спи. Дълбоко. Станах и отидох да видя майка. Що влязох и по дишането разбрах, че си отива..Пак на терасата..много лошо ми стана, но това знам вече , че беше от шока.
В четири сутринта майка почина.

Това ми се случи тогава. След като почина майка съм размишлявала после и бях решила, че може би съм била в голям стрес, покрай болестта и грижите и т.н.
До момента на втория сън.

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 21:22 от Thirteen#

# 419
  • Мнения: X
Thirteen#
Преди точно 12 години на 09.02.2007, сънувах, че ми пада зъб , жестоко и болезнено с много кръв, на 10.02.2007 на Задушница разбрах, че майка ми е починала.
По празниците тази година си бях вкъщи и сънувах, че имам някакъв проблем с един от предните ми зъби, баща ми на следващия ден го приеха по спешност, Слава Богу всичко е наред с него.

Аз също не искам да сънувам, много мисля за един сън от преди  2 седмици, сънувах майка ми, но беше с друг цвят на косата и ми каза, че имам венерически рак, погледнах си банкирането и видях какви пари имам и какво мога да направя с тях. Мисля, че ходих и на гинеколог. Не знам какво означава този сън, изключително много ме е страх и треперя, затова не иска ми не обичам да сънувам. Никъде не можах да намеря тълкувание, но се сещате за какво си мисля.

Общи условия

Активация на акаунт