Интересни места в Европа за деца

  • 130 231
  • 762
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 754
Браво, добре, че отворихте темата! Остана ни и на нас само Ефтелинг от Европейските и после мечтата ни е Орландо.
Ще следя за напътствия, за началото на септември искам да отидем.

Гледай да е след 5 септември. Тогава вече е започнала учебната година в почти всички, ако не и всички, държави в околността. И избегни събота и неделя, ако можеш. Разликата в броя хора е очевадна.

# 436
  • София
  • Мнения: 88
При ползване на тяхната оферта за хотел се включват билети за един или за два дни?

# 437
  • София
  • Мнения: 4 493
на мен ми даде за една нощувка - два дни достъп до парка

# 438
  • Мнения: 4 754
При ползване на тяхната оферта за хотел се включват билети за един или за два дни?

От деня на пристигане до деня на тръгване. Ние пристигнахме в петък следобед, настанихме се, отидохме до супера на около 10 Мин. С кола, вечеряхме и отидохме до парка. В понеделник освободихме стаята, оставихме колата НС паркинга и бяхме в парка до 16 часа.

# 439
  • Мнения: X
В момента сме в Европа парк. Днес отвориха за летния сезон. Който се двоуми между Дисниленд и Европа парк, изобщо да не го прави. Дисни е огромен мърчандайз за деца макс до 8-9 г. Европа парщ е стотици пъти по-добър във всяко отношение. Дори храната и сувенирите. Да не говорим, че обстановката е уникална. Няма я гръмогласната музика, но има музика, от която не те заболява главата от натрапчивия рефрен. Храната е много по-разнообразна и доста по-приемлива като цени. Атракциите са върхът и нямат общо с бебешките въртележки на Дисни.
Чудесно се връзва посещение с градчетата на Елзас. Ние обаче направихме обиколка този път на Романтичния път и завършихме с Нойшвайнщайн. Като цяло освен всичко останало е и доста по-бюджетен като разходи за нашето семейство.

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 22:15 от Анонимен

# 440
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Според мен всичко зависи с колко големи деца се посещава дадена атракция.

# 441
  • Мнения: X
Ми не е само това. В Европа парк има страшно много и раднообразни атракции за много малки деца. Докато в Дисни са 80% еднотипни въртележки. В Европа парк има разнообразие,  вкл. и няколко водни, каквито в Дисни няма. Да не говорим, че ролеркостърите са бебешки в сравнение с тези в Европа парк. Дъщеря ми сега е на 9, а миналата година бяхме в Дисни. Сега и хареса в пъти повече. А Дисни е доста по-скъпо като съпътстващи разходи освен входните билети.

# 442
  • Berlin
  • Мнения: 11 244
Ние сме оставили Европа парк и Хейде парк за последни, че иначе на децата няма да им харесат другите. 😀 На големия всичко му беше скучно, след като започнахме в Ханза парк с “най-страшното” за неговата възраст и височина влакче. След това отидохме на Леголенд, хареса му, ама си личеше, че иска нещо по-така.

# 443
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте,
интересува ме парка Natura Viva до Верона може ли да се разгледа в Сафари частта, ако сме дошли без автомобил? Има ли вариант там да се наемат?

# 444
  • Мнения: 357
Здравейте,
интересува ме парка Natura Viva до Верона може ли да се разгледа в Сафари частта, ако сме дошли без автомобил? Има ли вариант там да се наемат?

Да, можете да наемете на място джип сафари, необходима е шофьорска книжка. Тя остава при тях докато обикаляте и после ви я връщат. Има различни варианти на джиповете, зависи колко човека сте. Наемат се за един час. Доколкото си спомням, искаха предварително да резервираме автомобил. Пишете на посочения мейл. Ще ви дадат точна информация за цената.

# 445
  • Мнения: 1 117
MamaMM, явно сте били да те питам и аз, че иние другия месец отиваме- доколкото разгледах картата има една част, която се обикаля с кола, после колата се оставя и останалото е пеша, нали така? Може ли да ми кажеш колко горе долу като време е едното и другото

# 446
  • Мнения: 357
MamaMM, явно сте били да те питам и аз, че иние другия месец отиваме- доколкото разгледах картата има една част, която се обикаля с кола, после колата се оставя и останалото е пеша, нали така? Може ли да ми кажеш колко горе долу като време е едното и другото

Да, едната част е зоопарк, а другата е сафари парк - там се обикаля за около час. В зоопарка можете да останете колкото искате. Голям е, много приятен за разходка, зависи с какво време разполагате и колко е голям най-малкият в групата Simple Smile
https://www.parconaturaviva.it/en/your-visit/explore-the-park/view-the-map
Можете да видите картите и да прецените какво ще ви е интересно в двете части. Ако не разполагате с много време можете да изберете собствен маршрут и да пропуснете нещо- В сафари парка колите се движат на разстояние една от друга горе долу с еднакво темпо. Дори и да искате да минете някъде без да спирате, може да ви спрат тези пред вас. За нас жирафите бяха най-забавната част, защото надничаха буквално вътре в джипа и раздаваха целувки.
В зоопарка прекарахме няколко часа - времето беше страхотно, имаше места на които се застоявахме повече. Ако има много хора също ще се движите по-бавно. Снимки, сувенири.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 485
На нас ни предстои тази година Ефтелинг. Ще наемем кола от летище Айндховен и ще спим две нощи в Каатсхьовел (ако въобще се произнася така). Въпросът ми е някой посещавал ли е Walibi park, който е малко по- на север и източно от Амстердам. В Trip advisor-а чета много противоречиви мнения...Така че ми се иска да споделите вашето за Валиби

# 448
  • София
  • Мнения: 4 493
На нас ни предстои тази година Ефтелинг. Ще наемем кола от летище Айндховен и ще спим две нощи в Каатсхьовел (ако въобще се произнася така). Въпросът ми е някой посещавал ли е Walibi park, който е малко по- на север и източно от Амстердам. В Trip advisor-а чета много противоречиви мнения...Така че ми се иска да споделите вашето за Валиби
И ние лятото сме вЕфталинг и сега проучвам някакви опции за намаление на цените на билетите за вход в парка.

# 449
  • София
  • Мнения: 4 493
Здравейте,
интересува ме парка Natura Viva до Верона може ли да се разгледа в Сафари частта, ако сме дошли без автомобил? Има ли вариант там да се наемат?
Резервирайте предварително джипа с името на шофьора и час на наемане на джипа. Добре поне два-три по-рано да резервирате джипа. На място се плаща, но ако отидетете до там с такси и запазите бележката от таксито - имате отстъпка от наема на джипа /по спомен 5 евро/. Такси може да вземете от гарата в пескиера и беше около 20 евро до парка. Наеменатено на джипа не е обвързано с време - тоест можете спокойно да минете презд сафари частта без да бързате. После със същите билети може и в пешеходната част на парка да отидете.

Общи условия

Активация на акаунт