Интересни места в Европа за деца

  • 130 400
  • 762
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 496
Ехаа, Тинкърбел, страхотна си ... доходи ми се в Лондон...Hug

# 661
  • Мнения: 5 898
И Нединка, пропуснах да кажа, че Harry Potter Studio Tour харесва и на НЕфенове, като нас възрастните. Тура показва как са напрвени ефектите във филма, има реквизит показан.

# 662
  • Мнения: 137
Здравейте, да кажа за всички, които планират да посетят Лондон с деца да видят и това място:
https://www.chessington.com/
Била съм преди много години и пътувахме от Лондон до там, две момичета на по 20г с влак до колкото си спомням и бяхме в парка цял ден, в спомените ми е като мини Дисниленд, но сега видях в сайта им, че нещата доста са се доразвили. Дано съм била полезна на пътуващите в тази посока.

# 663
  • Мнения: 4 763
Фенси, Тинкърбел и МамаБлонд, сърдечни благодарности за предложенията. Ще се опитам да не пренасищам програмата. Ние много пътуваме и съм наясно в общи линии къде как ще реагира детето и къде му е прагът на пренасищане, но досега никога не сме били точно на такъв тип сити трип (да използвам тази прекрасна българска дума Laughing). Обикновено ходим на разни места извън големи градове и най-вече във Франция.

Тинкърбел, синът ми ще умре от кеф, ако отидем в книжарницата с мангата, така че мога да ползвам това за 'морков'. Не че ние си нямаме Уотърстоунс и не че не сме му редовни клиенти, но малко са нещата, с които можеш да го прилъжеш. Дрехите не го вълнуват, но за всякакви книги е готов на всичко.

Дано случим на симпатично време, че средата на април може да е много хубаво, но и много гадно.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 13:02 от Nedinka

# 664
  • Мнения: 5 018
Къде в Барселона ще е приятно за малко дете - година и 10 месеца? Набелязала съм аквариума, зоологическата, Cosmo Caixa, Парка, Монтжуик и пеещите фонтани, Rua Infantil в Ситжес, Каталуния ен миниатюра, Пикник на плажа и виенското колело в Барселонета. Нещо друго? 8 дни имаме, ще го караме лежерно.

Имате ли идеи за места за взимане на храна за вкъщи? Ситната е пълна с енергия и хранене в ресторант е мираж... Набелязала съм заведения с детски кътове, но ако е хубаво времето, искам да вземем отнякъде street food и да я хапнем на някоя площадка.

# 665
  • софия
  • Мнения: 25 468
С толкова малко дете бих пропуснала Космо. Нищо няма да разбере.

# 666
  • Мнения: 11 094
Дете на година и 10 - плажа, зоопарка и аквариума, и то с уговорки. Прекалено е малко. Фонтаните са ОК, вероятно ще го впечатлят, но е страшна лудница там вечер.
Гледайте паркове, детски площадки, детски кътове - това беше основното, от което се интересуваше моето дете на тази възраст.

# 667
  • Мнения: 4 763
С толкова малко дете само на плажа и максимум до зоопарка. Направете си програма според вашите интереси, слагате детето в количката и това е. Само гледайте доколко избраните от вас места стават за количка.

# 668
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Плюс едно за детски площадки. Това ни беше основният вид разглеждане на забележителности, когато детето беше толкова малко. Повечето зоологически градини на запад са огромни, отнемат часове и километри ходене и на двегодишно би омръзнало много бързо.

# 669
  • Мнения: 6 166
Пиша ви програмата ни за влакова веселба с малките. Ако някой има идеи за подобрения, допълнителни градчета, ще се радвам да се вкючите, т.к. има все още шанс за разместване (вместо Бергамо-Лугано-Тирано може да се отиде Бергамо-Тирано и да освободим един ден за някъде другаде):

- София- Бергамо с нискобюджетните. Една нощувка в стария град.

-На другия ден- влак до Лугано. С автобус не, защото с влака има хубави зимни гледки, а ние за това отиваме. В Лугано една нощувка.

- На другия ден автобуса Бернина до Тирано. Там една нощувка.

- На другата сутрин - Бернина експрес го Чур. Там една нощувка.

- На другия ден обикновен влак до Св. Мориц. Там 2 дни.

- След това - Гласиер експрес до Цермат. Там пак два дни.

- После обикновен влак до Цюрих. Там един ден. И накрая с другите нискобюджетни обратно в София.

# 670
  • Мнения: 3 395
За храна за вкъщи инсталирайте си GLOVO.

# 671
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Елифичка, много интересно решение с тези влакове. Ама само заради влаковете ли е или ми се губи идеята?😊
Понеже виждам, че ще сте в Алпите, по тези селца интересно ли ще е лятото? Искаме семейно да отидем да погледаме планините и за разходки, но не съм наясно как е там (също и френската част, Шамони и др.).
Например в австрийския Тирол горе на лифтовете обикновено има неща за правене и през лятото - детски площадки, пътеки, езера и т.н.

# 672
  • Мнения: 6 166
Мерси за глово.

Да - заради влаковете ще ходим. Тези са туристически влакове, с много големи прозорци и минават през места, които са като на Коледна картичка. И лятото ще е хубаво сигурно.

# 673
  • Мнения: 5 018
Хлапенцето е лудо по животните и е ветеран в големи зоопаркове, изкарвали сме цял ден и то с удоволствие, не е било да се влачи детето и да хленчи, пък ние да упорстваме. Вярно, с почивка за обяд и дрямка и не сме видели 100% от животните, но бая обиколихме. Същото и в аквариуми, обожава местата с коридори, където рибите са около теб или ако има къде да бърка във водата и да пипа животните Simple Smile

За Cosmo Caixa - четох, че имало стая с пеперуди и място, където се виждат какво има под земята и било интересно и за най-малките. Иначе целия музей абсурд да го обиколим.

За Каталуния ен миниатюра малка ли е, струва ли си ходенето? Не сме били ние самите и нямам представа.

Някой ходил ли е до карнавала в Ситжес? Претъпкани ли са влаковете?

Намерих парк с парен влак -Tren de l'oreneta, записах си го и него.

Елфичка, програмата изглежда много интересно Simple Smile

# 674
  • софия
  • Мнения: 25 468
...

За Cosmo Caixa - четох, че имало стая с пеперуди и място, където се виждат какво има под земята и било интересно и за най-малките. Иначе целия музей абсурд да го обиколим.
Интересно като за 10 минути. Не е чудо невиждано. Определено не бих отишла там заради това.

За Каталуния ен миниатюра малка ли е, струва ли си ходенето? Не сме били ние самите и нямам представа.
Детето определено няма да разбере. Нещо като Етъра е. Ако се чудите къде да ходите и сте се разходили на всички останали места и се чудите къде да ходите - става. Не бих казала, че не бих пропуснала.
Написано е през призмата за ходене с дете на написаната възраст.

Общи условия

Активация на акаунт